back

Кір не відступає. Порятунок — в імунізації

01-11-2018 | 13:59

В Україні знову спалахнув кір. Як зазначила сьогодні на всеукраїнській селекторній нараді заступник Міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина, кількість захворілих на цю недугу зростає в усій Європі. Проте Україна посідає в цьому рейтингу сумну першість — на кір тут хворіють практично у десять разів частіше, ніж деінде.

Протягом останніх років у нашій країні зафіксовано понад 35 тисяч випадків захворювання, 61% захворілих при цьому — діти. П’ятнадцятьом хворим не вдалося врятувати життя.

Найгірша ситуація із захворюваністю у західних областях України: Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Волинській. Там же, наголосив на нараді генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Володимир Курпіта, найнижчий рівень імунізації населення. Можливості та ресурси, які необхідно задіяти для розв’язання даної проблеми, й були у фокусі обговорення на нараді.

За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, в області ситуація напружена, але не критична. З початку року на кір захворіли 432 людини: 264 дорослих та 168 дітей. З їх числа не мали відповідних щеплень 55%.

Станом на кінець вересня поточного року в області виконано понад 70% запланованих профілактичних щеплень — показник, близький до середнього по державі.

Крім того, запроваджено практику так званої підчищаючої вакцинації. Це означає, що щеплення дитини, не виконане з якоїсь причини за графіком, може бути зроблене пізніше. Минулого року це стосувалося лише дітей до 9 років, цьогоріч віковий ценз збільшили практично до 18 років.

Попри те, що Чернігівщина на загальному тлі виглядає непогано, — зазначила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, — заспокоюватися не варто. Потрібно продовжувати моніторинг ситуації і спонукати населення до імунізації. Тим більше, що область має достатню кількість необхідних вакцин.

Безкоштовними щеплення від кору мають бути для дітей та деяких категорій дорослих: працівників освіти та медицини, учасників АТО та працівників силових відомств. Тож не слід зневажати небезпекою захворювання, натомість варто зробити щеплення, як того радять лікарі.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.