back

Чернігівщина підготовлена до осінньо-зимового періоду

23-10-2018 | 17:05

Станом на 15 жовтня — початок опалювального сезону — всі об’єкти тепло-, водопостачання та водовідведення, житлового фонду, а також соціальної сфери області стовідсотково підготовлені до осінньо-зимового періоду.

Як проходила підготовча кампанія, детально розповіла заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА Лідія Борсук сьогодні під час тематичного прес-брифінгу. До обговорення долучилися представники теплогенеруючих підприємств Чернігівщини.

Теплове господарство

В області налічується 946 котелень, 565 кілометрів теплових мереж та 126 теплопунктів. На підготовку до опалювального сезону підприємства теплоенергетики використали 46 мільйонів гривень.

 

 

Водопровідно-каналізаційне господарство Чернігівщини налічує більше двох тисяч кілометрів водопровідних та 793 кілометри каналізаційних мереж, 36 водопровідних та 106 каналізаційних насосних станцій, 34 каналізаційні очисні споруди та 812 артезіанських свердловин. На підготовчі роботи цьогоріч спрямовано 30 мільйонів гривень.

 

 

Варто зазначити, що до відповідних робіт долучилися й об’єднані територіальні громади. ОТГ на будівництво водогонів, артезіанських свердловин та реконструкцію обладнання виділили 15 мільйонів гривень.

 

 

Комплексно підійшли до підготовчих робіт і підприємства, що обслуговують житловий фонд області (всього 4546 будинків), витративши для цього більше 17 мільйонів гривень. За ці кошти відремонтовано 661 покрівлю, 482 внутрішньобудинкові системи централізованого опалення, 429 систем гарячого водопостачання та 549 систем холодного водопостачання.

Дорожнє господарство

Комунальні підприємства підготували до зими 42,8 тисячі тонн посипкового матеріалу і реагентів та 251 одиницю спеціалізованої прибиральної техніки. Крім того, Служба автомобільних доріг області заготовила 36,4 тисячі тонн (86,1%) посипкового матеріалу та 4,8 тисячі тонн (62%) технічної солі. В готовності 202 одиниці техніки (90,6%). За необхідності буде задіяно ще 28 одиниць з інших організацій.

Готовність підприємств паливно-енергетичного комплексу в середньому становить 95% від річного плану. КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» заготовила 77 тисяч тонн вугілля. Договори на його постачання укладені та виконуються згідно з графіком. На котельнях бюджетних установ продовжується заготівля твердого палива. Вже завезено майже 43% від потреби вугілля, понад 35% торфу, більше 43% дров та 47% пелет.

— На сьогодні подачу теплової енергії забезпечено до 802 об’єктів соціальної сфери. Це складає 80,6%. Стовідсотково опалюються заклади охорони здоров’я, — зазначила Лідія Борсук. — Теплову енергію отримує 1901 житловий будинок, облаштований централізованим опаленням. Це майже 91% від загальної кількості.

Без значних проблем розпочався опалювальний сезон і в населених пунктах Ічнянщини, постраждалих через вибухи на військовому арсеналі. Тут, за словами Лідії Борсук, усі системи життєзабезпечення працюють у штатному режимі. Наразі ведуться ремонтні роботи на котельні у Дружбі. Її планують запустити 25 жовтня.

Читати також: Ситуація в зоні надзвичайної ситуації на Ічнянщині контрольована

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації