03-04-2018 15:49
Процес утворення ОТГ за планом має завершитися у 2020 році. До того часу всі нинішні громади мають змогу визначитися з форматом об’єднання на засадах добровільності та спроможності. Після буде об’єднання тих, хто не спромігся прийняти рішення самотужки, і воно відбудеться згідно з рішенням центральних органів влади. Основою для нього слугуватиме «Перспективний план».
Саме тому напрацювання «Перспективного плану» – важливий, тривалий і копіткий процес. Утім учасники обговорення таки дійшли спільної думки, і віднедавна Чернігівщина здобула оновлений документ, який визначає 100-відсоткове покриття ОТГ території Чернігівщини.
Згідно з останньою редакцією перспективного плану, формування територій передбачає створення 55 ОТГ. Найбільше – 7 – передбачається у Чернігівському районі. По одній – на Куликівщині, Новгород-Сіверщині, Семенівщині, Сосниччині, Семенівщині, Срібнянщині і Талалаївщині.
За планом, три громади мають бути у Бахмацькому районі. На одну більше – у Борзнянському, Козелецькому, Ніжинському, Носівському і Прилуцькому районах.
Вісім районів Чернігівщини матимуть по дві ОТГ. Окремі громади – міста Чернігів і Прилуки.
Нагадаємо, що минулоріч у рейтингу Мінрегіону Чернігівська область була на третьому місці за темпу впровадження реформи з децентралізації влади. Нині в області вже діє 37 об’єднаних територіальних громад. Ще одна – Озерянська – очікує призначення перших виборів.
«Проект перспективного плану прийнятий як рішення ради. Проте основний принцип об’єднання і приєднання громад – добровільність. Тому ми і надалі дослухатимемося до думки громад і, при необхідності, готові ініціювати внесення відповідних змін до перспективного плану, допоки це дозволятиме закон», – позиція голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча з цього приводу.
Прес-служба облдержадміністрації