07-07-2017 | 16:57
Стан та подальший розвиток природно-заповідного фонду області обговорювали сьогодні, 7 липня, під час засідання за круглим столом в облдержадміністрації. Захід провели з нагоди Дня працівників природно-заповідної справи.
У засіданні взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції в області, національних та регіональних парків Чернігівщини, науковці та громадськість.
Область посідає перше місце в Україні за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду і друге — по загальній їх площі. Тож є нагальні теми для обговорення.
Зокрема, на сьогоднішньому засіданні розглядались проблемні питання діяльності парків, а також перспективи розвитку природоохоронної та еколого-туристичної сфер.
— Практика свідчить, що заповідання як метод територіальної охорони природи залишається головною гарантією збереження генофонду живої природи та унікальних природних екосистем, — зазначила директор Департаменту екології та природних ресурсів Катерина Тканко.
Значна кількість об’єктів природно-заповідного фонду знаходиться на території Чернігівського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Козелецького районів, найбільший відсоток заповідності — у Коропському, Козелецькому та Ічнянському районах.
За останні чотири роки в області створено 12 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення — регіональні ландшафтні парки «Ялівщина» та «Ніжинський», лісові, ботанічні, гідрологічні заказники та пам’ятки природи.
Директор Ічнянського Національного природного парку Олександр Шульга підняв тему впровадження системи екологічного управління в Ічнянському парку. Це, на його думку, дасть змогу звести до мінімуму вплив негативних факторів на навколишнє середовище, а також зробити парк більш привабливим для інвесторів.
— Природне довкілля є не лише природним середовищем проживання людини, а й природним капіталом, що надає людині безліч ресурсів та послуг, — зауважив Олександр Шульга.
На завершення Катерина Тканко привітала всіх учасників засідання з Днем працівників природно-заповідної справи та побажала успіхів у професійній діяльності.
Довідково. Природно-заповідний фонд області включає 665 об’єктів загальною площею 260,8 тисячі гектарів, що становить 7,82% від площі області. Це 2 національні природні парки, 3 регіональні ландшафтні парки, 448 заказників, 138 пам’яток природи, 19 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, 2 дендропарки та 1 зоопарк.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації