back

Чи вдасться подолати енергетичні монополії?

06-04-2017 | 17:34

Геноцидом української економіки називають підприємці Чернігівщини свої взаємини з енергопостачальними організаціями. Проблемам співпраці, а точніше, її відсутності між бізнесом та енергетиками було присвячене сьогоднішнє засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, проводив яке перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Вказана проблема розвивається вже не один рік. І стільки ж підприємці Чернігівщини намагаються її розв’язати. Суть її — у надзвичайно завищеній, на думку підприємців, вартості послуг енергопостачальників, обумовленій, з-поміж іншого, і їх монопольним становищем на ринку.

Як зазначив голова обласної «Асоціації роботодавців Чернігівщини» Сергій Берестовий, у пошуках справедливості вони обійшли вже всі інстанції — від безпосередньо «Чернігівобленерго» та облдержадміністрації до комітетів Верховної Ради та НКРЕ. Залишилась єдина і найвпливовіша — Президент України. Тому підприємці просять керівництво облдержадміністрації написати відповідне звернення до Президента України щодо врегулювання тарифних питань та обмеження монополій в енергетиці.

Якщо нас не почують таким чином, відбудеться всеукраїнська акція, про яку ми вже говорили з колегами з інших областей, —попередили підприємці про свій можливий масовий протест.

Володимир Демиденко, керівник Антикорупційної громадської спілки «Совість» та Віктор Лазар, голова Спільного представницького органу роботодавців області запропонували також звернутися до обласної ради з пропозицією ініціювати передачу до обласної комунальної власності енергопостачальних мереж.

Віктор Лазар запевнив, що підприємці Чернігівщини готові придбати техніку для обслуговування цих мереж і передати її відповідному комунальному підприємству. На його переконання, подолання проблеми з підключенням та можливостями споживання електроенергії суттєво активізує розвиток бізнесу в області і, відповідно, у кілька разів збільшить надходження до бюджету.

Подібний позитивний досвід вже має місто Славутич. Тож учасники наради запропонували вивчити його і перейняти.

Підсумовуючи діалог з підприємцями, Леонід Сахневич доручив фахівцям Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації запротоколювати внесені під час засідання пропозиції та проаналізувати можливості їх реалізації.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.