17-11-2016 | 17:25
Фінансування медичної галузі області наразі потребує майже вдвічі більших бюджетних надходжень. Тому і доводиться закладам охорони здоров’я співпрацювати з благодійними фондами, що отримують добровільні внески від пацієнтів.
Про це сьогодні, 17 листопада, говорили представники сфери охорони здоров’я під час прес-брифінгу в ОДА.
Ініціювала спілкування з журналістами громадська організація «Інститут аналітики та адвокації», яку на заході представляла регіональний координатор Тетяна Романова. Два останні роки ця організація досліджує питання неформальних платежів у медичних закладах Чернігова.
Те, що отримання і використання благодійних коштів обов’язково має бути прозорим, ні в кого не викликає сумнівів. На цьому наголосила заступник начальника Управління охорони здоров’я ОДА Алла Здор.
Лікарні Чернігова вже мають досвід укладання договорів про співпрацю між лікувально-профілактичними закладами та благодійними фондами. Документ відпрацювала робоча група у складі лікарів та представників громадськості. Зокрема, договір передбачає обов’язкове інформування мешканців міста про те, скільки і на які потреби використано благодійних коштів. Зазвичай, ця інформація розміщується біля реєстратури закладу або відділення банку та щомісяця оновлюється.
Лікарні обласного підпорядкування також найближчим часом переходитимуть на договірні відносини з благодійними фондами, завірила Алла Здор.
Заступник начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Ольга Малець додала, що залучення благодійних коштів передбачено на законодавчому рівні. У 2015 році міські лікарні мали понад 32 мільйони гривень додаткових надходжень, з яких 20% – за платні послуги, інше – грошова та матеріальна допомога у вигляді обладнання. Цьогоріч вже отримали більше 34 мільйонів гривень.
Ольга Малець звернулася до громадян з проханням надавати благодійну допомогу лікарням виключно через відділення банківських установ. Саме так можна забезпечити прозорість роботи благодійних фондів.
Вона зауважила, що для медиків надважлива довіра до їх праці. Її підтримали й інші учасники брифінгу – головні лікарі міських лікарень № 2 та № 3 Володимир Фаль і Віктор Янголь, заступник головного лікаря обласної лікарні Валерій Чобітько.
Вони підтвердили, що, дійсно, лікарні потребують додаткових коштів. Зокрема, є перелік препаратів, які пацієнти не можуть придбати особисто, наприклад, кисень для апаратів штучного дихання, препарати для анестезії тощо. А на ці потреби лікарні, зазвичай, мають лише половину від необхідного. До того ж, непоодинокі випадки надання екстреної допомоги, що вимагає обов’язкових запасів ліків у медзакладах.
Учасники брифінгу переконані, що тісна співпраця з громадськістю лише на користь загальній справі. Адже прозорість у роботі закладів медицини підвищує загальний рівень поваги і довіри до працівників цієї сфери.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації