back

Телефільм «Українські голови в Баварії»: як використати німецький досвід самоврядування

11-10-2016 | 17:29

З нагоди Європейського тижня місцевої демократії у прес-клубі «Ділове слово» сьогодні, 11 жовтня, презентували друковане видання, а також телефільм «Українські голови в Баварії».

У матеріалах, підготовлених Сіверським інститутом регіональних досліджень та Сіверським центром післядипломної освіти за сприяння фонду Ганса Зайделя, мова йде про інформаційно-освітній візит міських та селищних голів із Чернігівської області до німецького міста Кемптен.

Безпосередні учасники цього візиту ділилися враженнями від побаченого у Баварії. Головне, на чому акцентували увагу, – той досвід місцевого самоврядування, який можна використати у наших реаліях.

Директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, презентуючи телефільм, коротко анонсував всі вісім його частин. Матеріали логічно вибудувані так, щоб ознайомити із Кемптеном, приділяючи увагу ключовим напрямам діяльності органів місцевого самоврядування міста.

Так, у відеоматеріалах відображено, як у невеликому шестидесятитисячному місті дбають про його благоустрій та екологію, розвивають будівництво і відновлювальні джерела енергії. Акцент також – на збереженні та використанні історико-культурної спадщини, роботі місцевої влади з молоддю. Остання ж частина фільму – свого роду дискусія щодо переваг місцевого самоврядування.

Як наголосив Володимир Бойко, це не комерційний, а просвітницький проект. Фільм підтримано Держкомтелерадіо, є домовленість із дев’яти телеканалами щодо його трансляції. Тож корисний досвід розвитку місцевих громад Німеччини зможуть побачити не лише мешканці Чернігівщини. Відео демонструватимуть і в Івано-Франківську, і в Черкасах, Львові та інших містах України. Це особливо корисно у нинішніх умовах, коли триває реформа децентралізації і створюються об’єднані територіальні громади, які мають більше повноважень і ресурсів для свого розвитку.

У виступах виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Федора Фесюна, Михайло-Коцюбинського селищного голови Миколи Завального, Семенівського міського голови Олександра Бичкова та директора Сновського історичного музею Валентини Москаленко прозвучали не лише враження від боварської моделі самоврядування. Всі поділилися конкретними справами на користь своїх громад, які вже встигли реалізувати після освітнього візиту. А це впровадження програм з освітлення, енергозбереження, реалізація комплексу заходів для самореалізації молоді та інші проекти.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації