back

Президент прийняв вірчі грамоти у послів низки іноземних держав

09-09-2016 | 08:49

Президент Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів іноземних держав: Федеративної Республіки Німеччина – Ернста Райхеля, Естонської Республіки – Герта Антсу, Європейського Союзу – Хьюга Мінгареллі, Італійської Республіки – Давіде ла Чечілія, Тоголезької Республіки – Квамі Крістофа Дікену, Монголії – Немеха Батаа та Ямайки – Маргарет Ен Луїс Джобсон.

Під час зустрічі з Послом ФРН Ернстом Райхелем Глава держави висловив вдячність німецькій стороні і особисто Федеральному канцлеру Ангелі Меркель за підтримку України в боротьбі за територіальну цілісність і суверенітет, зокрема в рамках Нормандського формату. Петро Порошенко привернув увагу Посла ФРН до важливості розвитку торговельно-економічної та інвестиційної співпраці між Україною та Німеччиною.

Спілкуючись з Послом Естонської Республіки в Україні, Президент із вдячністю відзначив послідовну підтримку, яку естонська сторона надає Україні у протидії російській агресії, а також допомогу у лікуванні поранених українських військовослужбовців та вирішенні проблем переселенців з Донбасу. Глава держави висловив сподівання на продовження активної співпраці у питаннях європейської інтеграції України, зокрема під час головування Естонії в ЄС у другій половині 2017 року.

У ході бесіди з новопризначеним Главою Делегації ЄС в Україні Хьюгом Мінгареллі Глава держави відзначив виключну важливість збереження солідарності та єдності Євросоюзу з нашою державою і висловив сподівання на продовження санкційного режиму проти Росії до повного припинення російської агресії та відновлення територіальної цілісності України. У зв’язку з цим Глава держави привітав учорашнє рішення COREPER щодо продовження пакету персональних санкцій. «Ми дуже задоволені вчорашнім рішенням щодо продовження пакету індивідуальних санкцій проти агресора, який має бути затверджений Радою Європейського Союзу 15 вересня поточного року. Це дуже важливе і символічне рішення», - сказав він.

Президент подякував за це рішення і наголосив, що санкції мають бути продовжені доки триває агресія Російської Федерації і не відновлена територіальна цілісність України. Президент закликав Європейський Союз якнайшвидше завершити процедури ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, запровадження безвізового режиму для громадян України, а також укладення Угоди про Спільний авіаційний простір.

В свою чергу, Глава Делегації ЄС в Україні сказав: «Для мене велика честь, гордість та щастя представлять Євросоюз у дуже важливій європейській країні – Україні. Я докладу всіх зусиль для того, щоб зробити внесок у забезпечення суверенітету та територіальної цілісності цієї країни». Він запевнив у готовності використатти весь свій досвід, щоб допомогти реформувати Україну.

У розмові з Послом Італії Петро Порошенко високо оцінив позицію італійського уряду, зокрема Голови Ради міністрів Маттео Ренці у питанні санкцій проти Росії та висловив сподівання на продовження політики невизнання Італією окупованого РФ Криму. Співрозмовники обговорили графік двосторонніх візитів з метою підтримки високого рівня політичного діалогу між Україною та Італією.

Під час зустрічі з Послом Тоголезької Республіки в Україні (за сумісництвом) Глава держави відзначив зацікавленість української сторони в активізації двостороннього політичного діалогу, а також поглиблення взаємовигідного співробітництва в торговельно-економічній і культурно-гуманітарній сферах.

Особливу вдячність Глава держави висловив за рішення Президента Того про призначення Надзвичайного і Повноважного Посла Тоголезької Республіки в Україні за сумісництвом з резиденцією у Німеччині, а не у Російській Федерації.

В центрі уваги під час бесіди Президента України з Послом Монголії в Україні (за сумісництвом) були питання пожвавлення співробітництва між двома країнами в різних сферах. Йшлося, насамперед, про активізацію політичного діалогу та розширення економічної складової двосторонніх взаємин. В цьому контексті було відзначено важливість проведення на початку 2017 року українсько-монгольської Міжурядової комісії з питань торговельно-економічної і науково-технічної співпраці.

У ході бесіди з Послом Ямайки в Україні (за сумісництвом) співрозмовники обговорили перспективні напрями двостороннього співробітництва у сферах сільського господарства, енергетики, реалізації інфраструктурних проектів, видобутку корисних копалин, металургії, інформаційних технологій та туризму. Глава держави висловив сподівання на підтримку Ямайкою суверенітету і територіальної цілісності України в рамках організацій системи ООН.


Прес-служба Президента України