back

Методи роботи із підприємствами-боржниками стануть жорсткішими

15-06-2016 | 13:41

На цьому наголосила заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова під час чергового засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

По кожному приватному підприємству, що заборгувало, мова йтиме окремо. Шукатимемо індивідуальні шляхи вирішення проблеми. За необхідності залучатимемо і правоохоронні органи, — зазначила вона. — Щодо державних установ, переглядатимемо політику їх керівництва та писатимемо листи та звернення до відповідних відомств. Вирішення цього питання є принциповим для облдержадміністрації.

Варто зауважити, що більшість проблемних підприємств сконцентрована у містах Чернігів та Ніжин. Серед найбільших боржників: ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», ПАТ «Завод Будмаш», структурні підрозділи в містах Ніжин та Прилуки дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія».

Як поінформував директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін, загальна сума несплати станом на 1 червня поточного року — понад 22 мільйони гривень.

Однак, варто зауважити, що більше третини суми боргу — за сімома підприємствами, щодо яких здійснюються процедури відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом. Серед них найбільше, 5,3 мільйони гривень, має виплатити ПАТ «Будівельна компанія «Домобудівник». Втім, на нараді було зазначено, що інвестора для цього підприємства уже знайшли, тож найближчим часом показники мають покращитися.

Втішає і те, що 15 районів Чернігівщини зовсім без боргів з виплати заробітної плати, а сім мають незначні суми.

Деякі підприємства перепрофільовуються і заробляють додаткові кошти, які спрямують на вирішення обговореної проблеми.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації