back

Запровадження безготівкових розрахунків у сфері торгівлі та послуг потребує активізації

10-02-2012 | 09:10

9 лютого заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус провела нараду з питань забезпечення можливості використання безготівкових розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

Про співпрацю банківських установ області з підприємствами роздрібної торгівлі та послуг у напрямі поширення використання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків поінформував начальник управління Національного банку України в Чернігівській області Леонід Волошок.

За його словами, станом на 01.01.2012 р. банки області емітували понад мільйон платіжних карток. На сьогодні в області встановлено 487 банкоматів, 556 pos-терміналів, 1548 торговельних терміналів; 16 банківських установ обслуговують безготівкові розрахунки, що здійснюються через торговельні термінали.

За минулий рік безготівкові розрахунки зросли в 2,4 рази. Ця тенденція продовжується і в поточному році. Леонід Волошок висловив зауваження щодо наявних недоліків у роботі. Зокрема, деякі супермаркети встановлюють pos-термінали, але вони не завжди працюють, подекуди касири не володіють достатнім рівнем роботи з pos-терміналом тощо.

Як відмітив начальник головного управління економіки облдержадміністрації Леонід Подоляк, під час перевірок суб’єктів торгівлі м. Чернігова не працювало лише 3 % із числа встановлених терміналів, що є непоганим результатом.

Він підтримав пропозицію управління Національного банку України в області організувати роботу з платіжними картками у великих супермаркетах таким чином, щоб безготівкові розрахунки здійснювались через окрему касу, що дало б змогу прискорити та покращити якість обслуговування громадян.

Як виконуються відповідні постанови Кабінету Міністрів України щодо здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів у Чернігові, Ніжині, Прилуках поінформували заступники міських голів.

Зазначалося, що у містах була проведена широка роз’яснювальна робота положень постанови серед підприємців, через ЗМІ населення мало змогу отримати інформацію про переваги, які дають безготівкові розрахунки, права покупців тощо.

Pos-термінали встановлені в усіх великих об’єктах торгівлі, автозаправних станціях. Скарг від населення на відсутність банкоматів чи терміналів немає. Заходи контролю за порядком використання безготівкових розрахунків вживаються в усіх містах обласного значення.

Про встановлення контролю за Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів у частині забезпечення можливості використання споживачами спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) поінформував в. о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області Петро Калюх.

За результатами наради було доручено виконавчим комітетам міст Чернігова, Ніжина, Прилук провести зустрічі з ключовими суб’єктами роздрібної торгівлі із залученням представників Держспоживінспекції у Чернігівській області, органів Державної податкової служби, управління Національного банку України в Чернігівській області та банківських структур щодо активізації завершення впровадження в області розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів. Крім того, доручено активізувати роботу контролюючих органів щодо проведення перевірок з питань додержання на підвідомчих територіях правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг підприємствами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, а також громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю.





Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації