19-12-2011 | 18:01
На цьому голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко наголосив під час підсумкової прес-конференції, яку для центральних, обласних та комунальних засобів масової інформації він провів спільно з головою обласної ради Анатолієм Мельником.
Розмова з журналістами стосувалася підсумків виконання програми соціально-економічного розвитку області на 2011 рік, реалізації реформ, Національного плану дій, виконання програми Президента «Україна для людей», а також проблематики, яка зачіпає мешканців Чернігівщини.
Відповідаючи на запитання щодо підсумків року, що минає, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко зауважив: все те, що було намічено на початку року в плані соціально-економічного розвитку області, наповнення бюджету та завдань, які ставилися перед регіоном Главою держави, в цілому виконані.
З позитивною динамікою спрацювали більшість підприємств: наразі проблеми залишаються у добувній галузі та тісно пов’язаному з нею виробництві продуктів нафтоперероблення, а також у спиртовій галузі. Вирішення цих питань неодноразово ініціювалися перед центральними органами виконавчої влади.
Серед позитивних моментів голова облдержадміністрації особливо відзначив скорочення на кінець року заборгованості із заробітної плати у порівнянні з цифрою, що була на початок року та висловив впевненість у тому, що тенденція до зменшення заборгованості збережеться і у наступному році, а це, у свою чергу, дасть можливість у найближчий час ліквідувати проблему боргів.
Протягом року також відбулося збільшення інвестицій в основний капітал на 27%, зростання загальноторгівельного обороту, збільшення заробітної плати.
Особливу увагу очільник області приділив реалізації реформ, ініційованих Главою держави.
Зокрема, він зазначив, що Чернігівська область не стоїть осторонь реформування медичної галузі: облдержадміністрацією розроблено проект плану реорганізації мережі закладів охорони здоров’я області, який включає створення центрів первинної медико-санітарної допомоги; госпітальних округів з багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування у кожному окрузі; міжрайонних акушерсько-гінекологічних центрів та кардіологічних відділень; мережі діалізних центрів тощо.
Ці питання розглянуто на засіданні Громадської ради, зустрічах з медичними працівниками і активами районів, під час яких враховуються усі зауваження і побажання по покращенню надання медичних послуг та її доступності особливо у найвіддаленіших селах.
«Є багато напрацювань, є пропозиції, але, звичайно, вони будуть впроваджуватися тільки після широкого обговорення, досягнення компромісу і розуміння у частині того, що реформи проводяться не заради реформ, а для покращення медичного обслуговування населення області», - зауважив Володимир Хоменко.
Як певне досягнення цього року, що матиме продовження у подальшій роботі, голова обласної ради Анатолій Мельник відзначив налагодження тісної співпраці між обласною державною адміністрацією та обласною радою. За його словами, попри існуючи інколи розбіжності у думках, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування знаходили спільну мову та протягом року виступали єдиною командою у вирішенні нагальних питань життєдіяльності області.
«Ми розуміємо, що головне – це результат. Наш основний пріоритет – розвиток області і я сподіваюся, що зроблене у цьому році буде успішно продовжено у майбутньому», - зазначив голова обласної ради.
Одним з гострих питань, що цікавили представників ЗМІ, був стан реалізації земельної реформи в області.
Зокрема, цьому важливому питанню була присвячена нарада, що пройшла 16 грудня у Прилуцькому районі.
На думку Володимира Хоменка, підготовчі процеси, що проходять в області по реалізації реформи, дають підстави говорити про її безумовне виконання в цілому у визначений термін.
«Головне для нас усіх у цьому питанні – дати людям повну і вичерпну інформацію про те, як вони можуть скористатися своїми правами на земельну частку, не боячись бути ошуканими. Тому наголошую на посиленні роз’яснювальної роботи по кожній громаді, по кожному селу», підкреслив керівник області.
Не менш гостро прозвучало запитання про використання родовищ крейди у Новгород-Сіверському районі, які давно вже чекають на розумного інвестора.
Як зазначив Володимир Хоменко, наразі розглядаються пропозиції від зацікавлених сторін. Але основне, за словами керівника області, це розумно поєднати використання даних природою корисних покладів та збереження екологічної складової краю. А отже, без проведення публічних обговорень та громадської експертизи наміри не зможуть втілитися у життя.
Занепокоєння у керівництва області викликає і бюджет наступного року.
Як наголосив Володимир Хоменко, протягом багатьох років специфічною проблемою області залишається недофінансування захищених статей бюджетної сфери.
Головною причиною цього є те, що область, друга в державі за територією, має розгалужену мережу бюджетних установ – освіти, медичних закладів та закладів культури. (Мережа є тотожною Дніпропетровській області при втричі меншому населенні).
Розв’язати проблему самостійно, без фінансової підтримки з державного бюджету, неможливо.
Покращити стан фінансування соціальних галузей бюджету можливо за рахунок збільшення області обсягів додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів.
Обласна влада неодноразово зверталася в листах та через народних депутатів України до Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів з проханням вирішити проблему, але поки що питання залишається відкритим.
2011 рік позначився приємною подією у житті області – на лінію вийшов перший тролейбус спільного виробництва Чернігівського автозаводу спільно з ВАТ „Бєлкомунмаш”.
Відповідаючи на запитання щодо подальшого співробітництва, Володимир Хоменко зазначив, що всі намічені плани залишаються в силі і будуть поступово реалізовані.
Болючим питанням для області залишається відновлення роботи ВАТ «Чернігівське Хімволокно».
Але ця проблема, за словами Володимира Хоменка, наближається до логічного завершення – є спільне бачення, та напрацювання з «Альфа-банком», з яким відпрацьовано програму з поетапного відновлення виробництва, потужності якого мають бути запущені у першому кварталі 2012 року.
У відновленні роботи ВАТ «Чернігівське Хімволокно» зацікавлені також представники бізнесових кіл Курської області: Угоду про співробітництво між Чернігівською і Курською областями, налагодження партнерських коопераційних та торгівельних зв’язків між суб’єктами господарювання регіонів було підписано у лютому 2011 року.
Відповідаючи на запитання одного з чернігівських телеканалів, голова облдержадміністрації пообіцяв взяти під контроль питання цільового використання земель у місті Чернігів.
Вітаючи представників засобів масової інформації з Днем Святого Миколая та наступаючими новорічними та різдвяними святами, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко висловив журналістам вдячність за співпрацю та розуміння, а також висловив сподівання у тому, що подальше співробітництво допоможе зробити Чернігово-Сіверський край щасливим та заможнім.
Принагідно керівник області вручив відзнаки облдержадміністрації працівникам місцевого телевізійного мовлення за сумлінну співпрацю, значний особистий внесок у становлення та розвиток інформаційного простору Чернігівщини та з нагоди 20-річчя започаткування місцевого телебачення.