back

Напередодні Дня перемоги голова ОДА зустрівся з чотирма поколіннями ветеранів

06-05-2016 | 18:57

Сьогодні, 6 травня, в обласній державній адміністрації відбулася зустріч керівництва області й міста з представниками ветеранських організацій, спілки воїнів-інтернаціоналістів та учасниками АТО. Після цього Валерій Куліч відвідав пацієнтів обласного госпіталю ветеранів війни. Лейтмотив обох зустрічей – шана, підтримка, співпраця.

У стінах облдержадміністрації напередодні Дня пам'яті й примирення, який відзначається 8-го травня, і Дня перемоги над нацизмом зустрілися владці, ветерани Другої світової війни, Афганістану, антитерористичної операції, представники спілки в’язнів-жертв нацизму, Інституту національної пам’яті.

Протягом майже двох годин тривало живе спілкування, в ході якого зі словами вдячності до ветеранів звернулися ініціатор і модератор зустрічі – голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, а також перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Слово також мали голова Чернігівської обласної організації ветеранів України Анатолій Іванович Москаленко, учасник бойових дій Другої світової війни Костянтин Васильович Каземиров, голова Чернігівського обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму Ніна Володимирівна Зубок, заступник голови Чернігівського обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану Анатолій Володимирович Кирилюк, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Володимирович Бутко, голова Чернігівської міської організації ветеранів України Ірина Миколаївна Четвертак і завідувач сектору в Чернігівській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, голова ради громадської організації «Щит 41» Альберт Іванович Черешко.

Результатом зустрічі стало підписання документу, який визначає домовленості між органами влади й місцевого самоврядування та ветеранськими організаціями – угоди «Про співпрацю щодо національно-патріотичного виховання молоді». Текст багатосторонньої угоди був скріплений підписами Куліча В. П., Мельничука В.М., Атрошенка В. А., Москаленка А. І., Кирилюка А. В., та Черешка А. І. За словами організаторів зустрічі, угода є відкритою до підписання всіма охочими представниками органів місцевого самоврядування.

На завершення зустрічі присутніх ветеранів привітали учні чернігівської загальноосвітньої школи № 29.

Після цього Валерій Куліч відвідав пацієнтів обласного госпіталю ветеранів війни. У фойє одного з відділень закладу зібралися його пацієнти – чотири покоління ветеранів, найстарший із яких – 1924 року народження, наймолодший – 1991-го. Привітавши з наближенням вікопомної дати – Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – голова ОДА Валерій Куліч передав адміністрації госпіталю як подарунок від жителів області документи на необхідний закладу інвентар на суму понад 20 тисяч гривень, привітав із прийдешнім святом і звернувся до присутніх із короткою промовою: «Безумовно, дуже болючим зараз є питання соціальної підтримки ветеранів, бо пільги останнім часом то відміняють, то додають, то перерозподіляють їх забезпечення між різними рівнями влади. Але, попри все, запевняю, що навіть якщо держава відмовиться від пільгових перевезень чи ще чогось, що впливає на якість вашого життя – ми розв’яжемо ці питання на обласному рівні й забезпечимо вам належне. Щодо підвищення соціальних стандартів, то ви знаєте, що уряд прийняв рішення, і найближчим часом відбудеться відповідний перерахунок. Але не думаю, що це буде значне підвищення, на превеликий жаль, я не можу вам пообіцяти швидкого й суттєвого підняття соціальних виплат. Зокрема, й через те, що держава вимушена витрачати значні кошти на оборону: минулого року – 90, цьогоріч заплановано 110 мільярдів гривень. Проте є ще одна річ, із приводу якої я й хочу до вас звернутися: переконаний, що для того, щоб якісно підвищувати соцстандарти – нам треба заробити ці кошти. Не проїдати черговий міжнародний кредит, а вкладати кошти у промисловість, у розвиток країни, створення робочих місць, що дасть у свою чергу змогу збільшувати виплати, і вже не чужими, а своїми грошима. Сподіваюся, що ви, ветерани, а особливо старше покоління, які пережили наслідки Другої світової війни і відбудовували країну з руїн, із розумінням поставляться до цієї думки – в першу чергу треба запустити економіку, інших варіантів немає. І на шляху відродження України все ж таки вдається робити позитивні зміни – відновлено боєздатність армії, минулоріч лише в нашій області було відбудовано 89 інфраструктурних об’єктів. За один день ми цього не зробимо, але я обіцяю вам, що ми наполегливо працюємо і будемо працювати над тим, щоб досягти економічного розвитку, який даватиме змогу підвищення соціальних стандартів», - наголосив голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.

Після спілкування з ветеранами у форматі «питання-відповідь» присутнім було представлено тематичну концерту програму у виконанні солістів Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм.Прес-служба облдержадміністрації