back

Про дві страшні недуги та готовність області з ними боротися

25-03-2016 | 12:36

Своєчасне виявлення представників груп ризику, підвищення ролі первинної ланки надання медичної допомоги населенню з профілактики соціально небезпечних інфекцій, активізація роботи Територіального медичного об’єднання – це тільки частина завдань, що стоїть перед системою охорони здоров’я Чернігівщини на шляху подолання епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

На цьому наголошували учасники виїзного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу спільно з постійною комісією обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, що відбулося 24 березня уЧернігові.

У Всесвітній день боротьби з туберкульозом, що відзначали саме у день зібрання, говорили про розробку довгострокового механізму з подолання на Чернігівщині епідемії як туберкульозу, так і ВІЛ-інфекції. Адже ці дві недуги,так би мовити, йдуть пліч-о-пліч, причому, все частіше доповнюючи одна одну.

Учасники обговорення вважають, що у вирішенні цих проблем не має бути відсторонених. Тільки спільними зусиллями медиків, громадських організацій та влади темпи поширення соціально небезпечних захворювань можна взяти під суворий контроль.

— Пріоритетними напрямками у сфері боротьби із цими хворобами є цільність та послідовність дій, прихильність до справи боротьби з туберкульозом і СНІДом, стратегічне планування, забезпечення ефективної діяльності рад у напрямку координації дій всіх ключових партнерів, забезпечення контролю за цільовим та раціональним використанням коштів, які виділяються. Ми будемо намагатися створити медикам сприятливі умови для роботи і своєчасно реагувати на їхні потреби, — наголосила заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Крім того, працюватимуть і над поширенням інформації щодо шляхів зараження та методів профілактики захворювань, залученням грантових пропозицій та впровадженням державно-приватного партнерства у сфері забезпечення лікувально-профілактичних закладів сучасними препаратами.

У свою чергу головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова профільної комісії обласної ради Микола Дейкун зауважив, що необхідно відмовитися від старого підходу до ведення таких хворих. Бо як туберкульоз, так і ВІЛ-інфекція все частіше набувають важких форм, які потребують якіснішої діагностики та покращення лікування.

Також учасники засідання ознайомилися із потужностями обласного протитуберкульозного диспансеру. Провів засідання начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Під час зібрання відзнаки ОДА отримали кращі працівники диспансеру.


За повідомленням Управління охорони здоров'я облдержадміністрації