back

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» святкує своє 30-річчя

25-11-2011 | 17:53

З нагоди 30-річчя з дня заснування Національного історико-культурного заповідника «Качанівка», 25 листопада до заповідника з’їхалися поважні гості, серед яких - заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних та політико-правових питань Віктор Тканко.

Під час урочистостей Віктор Тканко передав вітання голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка у якому, зокрема, зазначалося, що історія цього видатного культурно-мистецького осередку Чернігівщини зберігає пам’ять про славнозвісну родину Тарновських – відомих меценатів та благодійників, збирачів колекції українських старожитностей. З перебуванням у Качанівці пов’язані сторінки творчості Іллі Рєпіна, Михайла Врубеля, Миколи Гоголя, Михайла Глинки, Тараса Шевченка та багатьох інших славетних митців, вчених, громадських і культурних діячів.

Сьогодні історико-культурний заповідник займає поважне місце не лише серед музейно-туристичних центрів регіону, а й усієї України. Тисячі відвідувачів з різних куточків світу приїздять до Качанівки, щоб ознайомитися з історією й сучасністю одного з найбільших і найяскравіших взірців садибної архітектури та палацо-паркового мистецтва XVIII – початку XX століття.

Колектив заповідника своїми зусиллями та високим професіоналізмом робить гідний внесок у справу збереження вітчизняної історії та культури, примноження духовних цінностей українського народу.

Довідка: Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» створено в 1981 році на основі палацового ансамблю і парку дворянської садиби, яка була заснована відомим російським полководцем, графом П.О. Рум’янцевим-Задунайським (1725-1796) як одна із резиденцій президента Малоросійської колегії і генерал-губернатора Малоросії. У лютому 2001 року заповіднику надано статус Національного.

Качанівський ансамбль — один з найбільших, найяскравіших взірців садибної архітектури, суголосний найкращим традиціям світового палацово-паркового мистецтва. Ця окраса України розташована на південному сході Чернігівщини в Ічнянському районі, на берегах чарівної річки Смош.

Його включено в Державний реєстр національного культурного надбання, до національної системи туристичного маршруту «Намисто Славутича».