back

До уваги населення! Зменшене споживання комунальних послуг не вплине на розмір субсидії

15-01-2016 | 14:52

Вже понад 5 мільйонів сімей в Україні отримали субсидії на оплату комунальних послуг. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг.

Проте із впровадженням змін у програмі субсидій серед населення почали ширитись різноманітні чутки і сумніви. Зокрема, люди побоюються, що не використавши всього обсягу газу (чи іншої послуги), їм доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону.

Як роз’яснюють в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України, розмір субсидії розраховується виходячи з об'ємів нормативно визначеної соціальної норми споживання незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Тож не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців (виробників) комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

У Держенергоефективності наголошують, що споживати комунальні послуги економно – це вигідно. Якщо споживачем не буде використано весь обсяг газу (чи іншої послуги) – нічого повертати державі не потрібно. Споживач все одно буде користуватись субсидією.

Більше інформації про субсидії можете знайти за електронним посиланням: http://www.mdi.org.ua/805.

За інформацією Державного агентства
з енергоефективності та енергозбереження України