back

Комітет Верховної Ради України підтримав нові назви для 8 сіл Чернігівщини

25-12-2015 | 16:15

23 грудня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участі представників Українського інституту національної пам’яті розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів та районів.

Так, були погоджені нові назви 8 сіл Чернігівської області.

«Ключовими для прийняття рішення про нову назву на засіданні Комітету були позиції місцевої громади», — зазначив Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Загалом із 121 подання, що надійшло Комітетові, його члени погодили 108 нових назв (перелік на сайті Українського інституту національної пам’яті). Щодо 13 подань Комітет звернеться до місцевих рад з пропозицією повернути собі історичні назви або врахувати рекомендації експертів УІНП.

Крім того, 19 місцевих громад забажали залишити комуністичні найменування. Але це — порушення Закону. Комітет ще раз надішле роз'яснення керівникам органів місцевого самоврядування, аби мешканці не були позбавлені можливості обрати нову назву своєму селу чи містечку.

Як відзначають фахівці Інституту національної пам’яті, більшість із цих 19 громад мають тривалу історію та відповідно — історичні назви.

Нагадаємо, що триває другий етап декомунізації згідно Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». До 21 лютого Парламент України на підставі подань місцевих громад має визначитися із новими назвами для 941 населеного пункту: 32 міст, 56 селищ міського типу, 118 селищ та 735 сіл.

Інформація про населені пункти, пропозиції щодо перейменування яких подані органами місцевого самоврядування до Верховної Ради України доступна за посиланням http://cg.gov.ua/index.php?id=154419&tp=0


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації