back

Як протидіють торгівлі людьми

24-09-2015 | 17:20

Сьогодні у Чернігові проведено експертні зустрічі з місією ЄС з питань протидії торгівлі людьми. Представники місії ЄС, Міністерства закордонних справ, Мінсоцполітики, Міжнародної організації з міграції в Україні, ряду обласних установ ознайомились з механізмом взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми на Чернігівщині, вивчали достатність інфраструктур і засобів, що забезпечують належну допомогу і захист прав жертв торгівлі людьми, їх соціальну та професійну реінтеграцію.

Перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, зауважив, що активно протидіяти торгівлі людьми та допомагати людям, які все ж потрапили у такі складні життєві обставини, має будь-яка держава, що вважає себе цивілізованою. Не виняток тут і Україна. Тому в області напрацьований механізм допомоги постраждалим особам, робиться все можливе для їх психологічної та професійної реабілітації.

Начальник відділу з питань сім’ї та гендерної політики Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Руслана Нагорна докладно розповіла про заходи, що здійснюються в області у цьому напрямку. За її словами, упродовж 2013-2015 років за допомогою до Департаменту та структурних підрозділів у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій звернулося 15 осіб, постраждалих від торгівлі людьми. На сьогоднішній день 12 особам встановлено відповідний статус. Відносно трьох осіб пакет документів для встановлення статусу ще готується.

Таку невелику кількість постраждалих від торгівлі людьми фахівці пояснюють високим рівнем профілактичної роботи з одного боку та небажанням постраждалих афішувати свої особисті проблеми з іншого. Усі виявлені випадки торгівлі людьми зафіксовані в області правоохоронними органами. Випадків, коли б людина звернулася за допомогою до соціальних структур самостійно, не було.

Експерт місії ЄС Міхай Сербан зазначив, що мета його візиту в Україну — вивчити стан виконання відповідних програм. При цьому його більше цікавив механізм практичного їх застосування та питання взаємодії різних структур, покликаних надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. Учасники зустрічі запевнили, що у розв’язанні проблем цієї категорії громадян досягнуто співпраці і порозуміння на всіх стадіях надання допомоги: від психологічної підтримки до відновлення документів і працевлаштування людини.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації