27-07-2015 | 16:53
Питання щодо проектів регіонального розвитку, які будуть профінансовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) розглянуті на онлайн семінар-нараді днями в Управлінні капітального будівництва ОДА.
Онлайн семінар-нараду проводив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України - керівник апарату В'ячеслав Негода разом з представниками проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».
Від Чернігівської області в заході взяли участь представники структурних підрозділів, відповідальні за впровадження проектів державно-приватного партнерства у регіоні, підготовку та реалізацію програм (проектів) регіонального розвитку, а саме: начальник Управління капітального будівництва Людмила Шкуріна, заступник начальника Сергій Нітченко, в.о. директора Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури В’ячеслав Сальніков та його заступник Сергій Ситник, начальник відділу з питань інвестиційної політики управління з питань розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності Департаменту економічного розвитку Наталія Гудок.
Захід проведено з метою своєчасної підготовки інвестиційних програм і проектів, які можуть бути профінансовані за рахунок коштів ДФРР.
Було розглянуто підсумки підготовки та подання до Мінрегіону переліків проектів, які можуть бути профінансовані у 2015 році, а також основні проблемні питання. Обговорено шляхи вдосконалення підготовки та прийняття рішень щодо таких проектів на середньострокову перспективу, в тому числі на 2016 рік.
Зокрема, в ході онлайн-наради наголошено, що кожна область може сама визначати пріоритети для свого регіонального розвитку. Але проекти повинні відповідати вимогам Стратегії сталого розвитку на період до 2020 року та планам розвитку територій.
Наразі, із поданих проектів, найбільше стосується закладів освіти та охорони здоров’я. Хоча кожне завдання Стратегії повинне бути забезпечене певною кількістю проектів.
Також зазначалося, що 51% від обсягу передбачених коштів уже поданих проектів, спрямовуються на довгобуди, які розпочали будівництво до 2007 року.
До переліку проектів державного фонду регіонального розвитку, які можуть бути профінансовані у 2015 році, від Чернігівщини увійшло 18 проектів.
У числі рекомендацій, для якості розвитку регіональних проектів, запропоновано використовувати кращі практики реалізації проектів. Тобто переймання досвіду в інших регіонах, активний широкий суспільний діалог з громадськістю, координація розвиткових проектів, які мають суспільне значення і прагнуть покращення розвитку територій регіону та інше.
Під час онлайн-наради зосереджувалася увага на необхідності проведення відкритих засідань комісій з відбору проектів регіонального розвитку та на потребі проведення системного навчання для працівників, які займаються підготовкою та відбором проектів.
На завершення представники областей поставили запитання та висловили побажання задля покращення подальшої роботи.
В’ячеслав Сальніков подякував за надані роз’яснення та отриману корисну інформацію під час онлайн семінару-наради.
Також він відмітив, що в Чернігівській області затверджено Стратегію сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та наразі розробляється План заходів регіонального розвитку.
За повідомленням Управління
капітального будівництва ОДА