back

Змагаються юні козачата Чернігівщини

18-05-2015 | 09:40

Сьогодні ми все частіше звертаємося до наших духовних витоків: рідної мови, історії нашої країни, традицій і звичаїв. Ще одним кроком на шляху до народного відродження є Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл»(«Джура»). 15 травня на базі дитячого табору «Юний турист» у с.Количівка на Чернігівщині відбулося урочисте відкриття ІІ (обласного) етапу патріотичних змагань.

Позмагатися у спритності, вправності та витривалості приїхали 16 команд юних козаків і козачок – переможці районних (міських) етапів гри.

Привітати юних соколят та побажати їм успішної гри завітали начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський, директор ПНЗ «Центр дитячого туризму та екскурсій» Петро Степовик, член правління громадської організації «Союз ветеранів Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків (ЧВВАУЛ)» Володимир Кулик.

Анатолій Заліський зазначив, що цьогоріч, в умовах зовнішньої військової агресії на сході країни, кількість учасників є рекордною за всі роки проведення військово-патріотичної гри – більше 120 учнів, що є яскравим свідченням того, що дітям надзвичайно цікаво брати участь у подібних змаганнях. Адже протягом усіх змагальних днів юні джури демонструватимуть не тільки свій вишкіл, гарну фізичну підготовку, а й практичні навички у військовій справі та знання в історично-краєзнавчій вікторині.

— 2015 рік є для нас знаменним і дуже відповідальним, адже один із етапів фіналу військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») проходитиме на Чернігівщині у гетьманській столиці – козацькому Батурині. Саме тому на нас покладено важливе завдання – належним чином підготуватись до цієї події та гідно зустріти команди юних козаків з усієї країни, - зазначив начальник Управління освіти і науки.

Анатолій Заліський також висловив слова щирої вдячності учасникам змагань та усім учням Чернігівщини, які попри складну ситуацію в країні, проявили високу громадянську свідомість та проводили і проводять багато патріотичних акцій, спрямованих на надання посильної допомоги і підтримки українським військовим і сім’ям вимушених переселенців.

Наостанок він побажав усім учасникам гри гарних вражень від змагань, продемонструвати у повній мірі свої знання і вміння, а переможцям гідно представити рідну Чернігівщину на всеукраїнських змаганнях.

З напутнім словом від імені захисників України, які мужньо виборюють незалежність і цілісність нашої Батьківщини на сході, до молоді звернулись командир 13-й окремого мотопіхотного батальйону 8-го армійського корпусу, полковник Сергій Мурований та отаман козацького куреня імені Івана Сірка м. Прилуки Роман Зінченко. Чернігівські військові, справжні герої нашого часу, які зараз перебувають у зоні проведення АТО, передали підростаючому поколінню символічний подарунок – жовто-блакитний прапор України з власними автографами та щирими побажаннями. Під звуки Державного Гімну України представники команди-переможця минулого року з м. Прилуки урочисто підняли державний стяг разом із прапором військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

За давньою козацькою традицією благословив юних козачат на добрі справи і успішну гру секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату, настоятель кафедрального собору святої Катерини Козацької православної громади міста Чернігова, протоієрей Роман Кіник.

Прийоми бойового козацького гопака демонстрували вихованці молодшої та старшої групи куреня імені Івана Сірка м. Прилуки. Вражаючими і незабутніми показовими виступами дивували присутніх вихованці школи бойових мистецтв міста Чернігова.

На завершення учасники гри випустили у небо символічні жовто-блакитні кульки з побажаннями миру на славетній козацькій українській землі.

У наступні дні на учасників чекає ряд випробувань. Нащадки хоробрих козаків візьмуть участь у конкурсі «Впоряд (стройова підготовка)», випробовуватимуть свою вправність та витривалість у командних силових змаганнях «Лава на лаву» і «Перетягування линви». Діти долатимуть туристсько-спортивну смугу перешкод та демонструватимуть влучність під час стрільби з пневматичної зброї, візьмуть участь у тактичній «Тереновій грі», надаватимуть першу долікарську допомогу з елементами рятувальних робіт під час змагання «Рятівник». Крім того, юні джури змагатимуться у знаннях з історії України, зокрема, козацької доби, та військової тематики, представлятимуть мистецькі композиції та звіти про виконання домашнього завдання під гаслом «Добре діло».За інформацією
Управління освіти і науки
облдержадміністрації