back

Питання охорони та збереження природної та культурної спадщини, забезпечення біологічної безпеки залишатимуться в полі зору Громадської ради

16-01-2020 | 16:21

Такий висновок щодо підсумків своєї роботи у 2019 році зробили учасники спільного засідання чотирьох комітетів Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації: з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини; з економічного розвитку; з питань охорони та використання культурної спадщини; з питань санепідблагополуччя та життєдіяльності людини.

У засіданні також взяла участь перший заступник голови Громадської ради Наталія Проскуріна.

Під час обговорення зазначалося, що об’єднання зусиль комітетів сприяло налагодженню дієвого діалогу з обласними структурами виконавчої влади: Головним управлінням Держпродспоживслужби в області, Державною екологічною інспекцією в області, департаментами екології та природних ресурсів, культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

Голови комітетів поінформували присутніх про досягнуті результати за підсумками проведення ними заходів:

  • засідання за «круглим столом» на тему: «Проблемні питання щодо проведення громадської експертизи в територіальних органах та установах Держпродспоживслужби України» ;
  • моніторингу щодо додержання вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» під час проведення ремонтних робіт пам’ятки архітектури місцевого значення Музей українських старожитностей В.В.Тарновського (тепер обласної бібліотеки для юнацтва) з метою збереження її автентичного зовнішнього вигляду;
  • збереження автентичності при проведенні капітального ремонту Красної площі в м. Чернігові.

Присутні обговорили питання, які нині вивчаються в комітетах: щодо включення об’єктів Чернігівщини до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у номінації «ПОДЕСЕННЯ», збереження та розвитку Музею авіації та космонавтики Чернігівщини ім. Л. Каденюка; підготовки засідання за «круглим столом» на тему «Древні кургани Чернігівщини. Сумні реалії. Шляхи захисту»; проведення моніторингу дотримання природоохоронного законодавства на території комунального закладу «РЛП «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради.  

Залишається у сфері уваги громадськості питання стану зелених насаджень РЛП «Ялівщина». Адже дерева вражені шкідниками. Членів Громадської ради хвилює, якими будуть подальші заходи боротьби зі шкідниками після вивчення дії феромонних пасток, як забезпечуватиметься додержання режиму охорони території РЛП «Ялівщина» через відсутність проєкту організації території.

Залишається питання визначення меж РЛП «Ялівщина». Відповідні пропозиції напрацювали члени Громадської ради при облдержадміністрації, фахівці профільних департаментів облдержадміністрації, представники Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради, депутатського корпусу Чернігівської міської ради.

Тож члени Громадської ради сподіваються, що у 2020 році «Проєкт організації і встановлення меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» площею 168,7 гектара у м. Чернігові, в адміністративних межах Чернігівської міської ради» нарешті буде погоджено.

Враховуючи досвід та результативність діяльності Громадської ради щодо реалізації Громадського проєкту по створенню та функціонуванню регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», було вирішено продовжити моніторинг дотримання Закону України «Про природно-заповідний фонд» з метою розвитку РЛП.

Учасники засідання також обговорили проєкт Меморандуму про співпрацю чотирьох комітетів Громадської ради при облдержадміністрації.

 

Валентина Седячко, голова комітету Громадської ради 

при Чернігівській облдержадміністрації з реалізації

Програми «Зелене намисто Чернігівщини»