back

Як облаштовувати Новий освітній простір: три посібники для громад

29-05-2019 | 09:46

В Україні видали три посібники, як створювати Новий освітній простір у закладах освіти.

Посібники створені, щоб показати місцевій владі, як організовувати сучасний освітній простір. Також посібники будуть корисні директорам шкіл, вчителям, батькам, проектним організаціям, архітектурним та дизайнерським бюро, які залучені до створення проектів Нового освітнього простору.

Як створити мотиваційний простір

В інформаційному посібнику окреслені основні підходи до організації сучасного освітнього простору, планування та дизайн інтер’єрів груп приміщень школи, пришкільної території, багатофункціонального простору тощо.

Завантажити посібник можна за посиланням.

Як створити безбар’єрний простір та умови для інклюзивного навчання.

Про ознаки доступності, забезпечення безпроблемного пересування для маломобільних груп населення, пристосування приміщень та прилеглої території, інклюзивно-ресурсні центри та ресурсні кімнати йдеться у посібнику «Безбар’єрність».

Завантажити посібник можна за посиланням.

Яким має бути сучасне обладнання кабінетів та інформаційно-комунікаційних технологій

Раціональне оснащення закладів освіти засобами ІКТ, методики використання ІКТ в освітньому процесі, кваліфікація та навчання педпрацівників.

Завантажити посібник можна за посиланням.

Окрім того, очікується публікація четвертого посібника про енергоефективність закладів освіти.

Посібники підготовлені за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів: Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції.

Проект Новий освітній простір реалізує Мінрегіон спільно з Міністерством освіти і науки та ініціативною владою на місцях у рамках децентралізації та реформи освіти Нова українська школа.

За інформацією із сайту Децентралізація