back

Екологи пропонують відмовитися від запуску повітряних кульок під час урочистостей

23-05-2019 | 18:02

Свято Останнього дзвоника, яке традиційно наприкінці травня відбувається в школах, а згодом і випускні вечори все частіше супроводжуються запуском у небо великої кількості повітряних кульок. Справді, приємне видовище, до того ж відносно бюджетне. Проте надзвичайно шкідливе для довкілля.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації, громадські екологічні організації та еко-активісти пропонують відійти від масштабних запусків повітряних кульок – передусім, через шкоду для довкілля та з міркувань безпеки. Керівникам навчальних закладів та випускникам варто започаткувати інші традиції. До прикладу – висаджувати дерева на честь кожного випуску чи свята.

Адже повітряні кульки після запуску розносяться вітром на сотні метрів, інколи кілометрів, забруднюючи навколишнє середовище. Залишки гуми стають сміттям. До того ж, вони є джерелами небезпеки для тварин та птахів, а потрапляючи у воду – і для риб. Представники фауни не лише заплутуються в обривках кульок, а й часто сприймають їх за їжу. Через це гинуть.

Тож випускати повітряні кульки в небо – нітрохи не краще, ніж викидати сміття у водойми чи ліси. Це створює серйозну небезпеку для дикої природи. У багатьох країнах світу масові запуски повітряних кульок уже заборонені.

За інформацією Департаменту екології та природних
ресурсів Чернігівської облдержадміністрації