Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

У бібліотеці Короленка відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Україна пам’ятає – світ визнає»

20-11-2018 16:02

Голодомор 1932-33 років – одна з найтрагічніших сторінок в історії українського народу. Під час Голодомору загинуло близько чотирьох мільйонів людей. Узимку вмирало 24 людини щохвилини: з них понад 80 % – українці, майже 5 % – росіяни, решта – євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина померлих від голоду була віком від 6 місяців до 17 років. Проте точних даних про кількість жертв немає, адже всі документи були знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 2 до 10 мільйонів.

Пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. Цьогоріч цей день припадає на 24 листопада.

З метою висвітлення теми Голодомору, усвідомлення його трагізму в долі українського народу, формування громадянської відповідальності за майбутнє Вітчизни, сприяння зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії відділ документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка підготував книжково-ілюстративну виставку «Україна пам’ятає – світ визнає» – до 85-ї річниці вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Серед представлених експонатів – архівні документи, ілюстровані матеріали, спогади очевидців тієї страшної трагедії та художня література українських письменників із зазначеної тематики.

Колектив закладу запрошує всіх бажаючих переглянути книжкову виставку, а також приєднатися 24 листопада о 16:00 до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічку», у рамках якої всі охочі можуть у вікні своєї оселі запалити свічку пам’яті.

 

За інформацією Чернігівської обласної універсальної
наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка

Останні новини

Анонси
 

 

 

 

Погода