Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    


                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                   03 Березня 2018 14:32

                   Валерій Куліч у складі української делегації відвідав Латвію

                   Україна та Латвійська республіка посилюють політичний діалог і розглядають можливості значного поглиблення економічної співпраці. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Латвійської республіки Маріса Кучинскіса. Зустріч відбулася в Ризі в рамках офіційного візиту Володимира Гройсмана до Латвії.

                   Українську сторону у складі офіційної делегації також представляв голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.

                   — Україна — важлива держава для Європи, — зазначив Маріс Кучинскіс. — Ми підтримуємо Україну і раді тому, що у нас серйозне економічне партнерство та співпраця. Можете покластися на нас.

                   Сторони відзначили, що обсяг взаємної торгівлі товарами та послугами зріс минулого року на 27% з позитивним для України сальдо в 102,6 мільйона доларів. 

                   Посилити співпрацю між двома країнами допоможе активізація роботи Міжурядової українсько-латвійської комісії та відновлення діяльності офісу Агентства інвестицій та розвитку Латвії (LIAA) в Києві.

                   Дуже важливо розвивати наші двосторонні стосунки в різних сферах, — зауважив Володимир Гройсман. — Ми цінуємо дружбу. І я радий, що ми маємо непогані показники торгівлі. Думаю, ми можемо поставити тут більш амбітні цілі.

                   Суттєву увагу глави Урядів приділили можливостям інвестиційної та інноваційної співпраці. В цьому контексті Володимир Гройсман окреслив ключові плани Уряду щодо економічних змін в Україні, а також розповів про проміжні результати вже розпочатих фундаментальних реформ у соціальній сфері та в напрямку дерегуляції і покращання ділового клімату в Україні.

                   Серед важливих сфер інноваційної співпраці сторони визначили агросектор та логістику, висловили зацікавленість у міжрегіональному співробітництві та допомозі з боку Латвії у процесі впровадження реформ в Україні.

                   За підсумками перемовин Глави Урядів взяли участь у підписанні двох міжнародних документів — протоколу про наміри між Міністерствами освіти та науки України і Латвії щодо роботи української школи в Ризі, а також основної угоди про співробітництво між Ризьким технічним університетом та Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

                   Довідково. Зовнішній товарообіг між Україною та Латвією за підсумками 2017 року — 462 мільйони доларів.

                   Товарообіг підприємств Чернігівщини з латвійськими партнерами — 4,5 мільйона доларів. При цьому, експорт товарів зріс у 2,2 разу до 2016 року та становив 2,9 мільйона доларів (переважно вироби з паперу, деревина та вироби, продукція із зернових культур, товари хімічної промисловості). Імпорт зріс на 6% та склав 1,7 мільйона доларів, формувався з органічних хімічних сполук, трикотажних полотен та тканин.

                   До речі, Латвія одна з країн Європейського Союзу, які найбільше інвестують у розвиток промисловості Чернігівської області. Так, обсяг латвійських інвестицій — 3,1 мільйона доларів.

                   Зокрема, минулого року в Чернігові розпочало роботу підприємство з латвійськими інвестиціями «Рига хліб», де працює понад 60 осіб, планується розширення штату до 300 працівників.

                    

                   За матеріалами Кабінету Міністрів України
                   та Департаменту економічного розвитку
                   Чернігівської облдержадміністрації

                   Назад

                   Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                   Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                   Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua