Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    


                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                   09 Жовтня 2017 14:45

                   Обов’язкове сортування сміття – необхідний крок для покращення екології України

                   З початку наступного року на території України має набрати чинності заборона захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів — тобто запроваджуватиметься обов’язкове сортування сміття. Такий крок — вкрай необхідна міра для покращення екології України.

                   Про це представникам органів місцевого самоврядування нагадала заступник начальника Управління благоустрою територій та комунального обслуговування – начальник відділу поводження з побутовими відходами Мінрегіону Людмила Полтораченко під час Міжнародній конференції «Управління відходами в рамках Європейської стратегії для Дунайського регіону: партнерство для розвитку», яка минулого тижня проходила в Одесі.

                   Відповідно до Закону України «Про відходи» ще у 2002 році встановлено, що у сфері поводження з відходами до повноважень місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування належить зокрема, здійснення роздільного збирання корисних компонентів цих відходів.

                   У 2012 році додатково було визначено, що роздільне збирання побутових відходів здійснюється їх власниками згідно з Методикою роздільного збирання побутових відходів, а також суб’єктами господарювання, визначеними в установленому порядку виконавцями послуг з вивезення побутових відходів на певній території.

                   На сьогодні роздільний збір впроваджено в 575 населених пунктах України, на полігонах встановлено 22 сміттєсортувальні лінії.

                   Минулоріч це дало змогу переробити понад 3 % побутових відходів, які потрапили на заготівельні пункти вторинної сировини та сміттєпереробні заводи. Щорічний обсяг збору вторинної сировини становить близько 1 мільйона кубометрів.

                   – У той же час, обсяг зібраних ресурсоцінних компонентів вторинної сировини становить лише 40 % від потужної спроможності вже існуючих у країні сміттєпереробних заводів. Тому для функціонування цих підприємств завозиться із-за кордону макулатура, використані полімери та склобій. А вітчизняна вторинна сировина потрапляє на полігони, – зазначила Людмила Полтораченко.

                   Довідково. На сьогодні в Чернігівській області система роздільного збирання твердих побутових відходів з розсортуванням для подальшої переробки корисних компонентів впроваджена в містах Прилуки, Ніжин, Ічня, Корюківка, Мена, селищах Варва, Козелець, Короп. Крім того, на Ічнянщині – в селах Іржавець, Гужівка, Дорогинка, Бережівка, Щурівка, Гмирянка, на Менщині – в селищах Березна та Макошине, в селах Дягова, Данилівка, Куковичі, Киселівка, а також у селі Безуглівка Ніжинського району.

                    

                   За інформацією Мінрегіону,
                   Департаменту ЖКГ та ПЕК Чернігівської облдержадміністрації

                    

                   Назад

                   Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                   Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                   Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua