Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  


                 16 Травня 2017 10:17

                 Козацьке свято в громаді

                 5 травня 2017 року на базі Парафіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пройшов І (територіальної громади) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), основною метою якої є національно-патріотичне та духовне виховання учнівської молоді на ідеях козацького лицарства та козацьких традицій.

                 У Грі взяли участь три рої загальноосвітніх навчальних закладів Парафіївської селищної ради: “Ратиборець” - Парафіївської, “Патріот” - Южненської та “Нескорені” - Іваницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

                 Про початок заходу присутніх сповістили звуки тулумбаса (ударний музичний інструмент, який свого часу був невід'ємною частиною побуту козаків Запорізької Січі, використовувався для подання сигналів), відбулося урочисте підняття Державного Прапора України та внесення прапора Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

                 Перед учасниками Гри з вітальними словами виступили заступник Парафіївського селищного голови з питань діяльності виконавчого комітету Балабай В.В., заступник директора НІКЗ “Качанівка” з науково-дослідної роботи, учасник АТО Шевченко Т.М., громадський діяч, засновник музейного комплексу “Соколиний Хутір” та кінного театру Череп М.М.

                 Змагання роїв проходили в атмосфері загального піднесення, були напруженими, але цікавими та змістовними. Рої продемонстрували свої знання і вміння муштрового вишколу та маршових патріотичних пісень козацької тематики у конкурсі пісні та строю “Впоряд”, змагалися на спортивній “Смузі перешкод”. Також продемонстрували свої знання історії  українського війська часів козаччини та сьогодення в інтелектуальному конкурсі “Відун”, вміння надавати першу долікарську допомогу у конкурсі “Рятівник”. Кожен з учасників мріяв про перемогу.

                 За підсумками суддівської колегії І місце і путівку на ІІ (обласний) етап Гри виборов рій “Ратиборець” Парафіївської  ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце зайняв рій “Нескорені” Іваницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце - рій “Патріот” Южненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

                 По закінченню змагань учасники Гри мали можливість ознайомитись із пересувною виставкою, присвяченою історичному минулому українського народу та його визвольній боротьбі за свою незалежність, яку підготував Микола Череп, сфотографуватись на фоні прапорів українського війська різних часів та козацької гармати, які також надав на свято засновник “Соколиного Хутора”.

                  
                  
                  
                  
                  

                 Назад

                 Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                 Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                 Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                 Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua