Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   


                   

                   

                   

                   

                  05 Червня 2008 17:01

                   

                  ВАРВИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

                   

                  Голова райдержадміністрації: ДОЛЯ Любов Вікторівна

                  Адреса:17600, смт Варва, вул. Шевченка, 38

                  Телефони: (236) 2-81-29

                  e-mail: varadm_post@cg.gov.ua 

                  сайт:varadm.cg.gov.ua

                  Варвинський район Прилуцького округу бувутворенийу квітні 1923 року з населенням 34 000 чол., у тому числі у Варві 3326 чол., і проіснував до 1962р. З 1962 року по 1964 рік його приєднано до Прилуцького району, а з 1964 по 1966 р. до Срібнянського. У грудні 1966 року район реорганізовано.

                  Розташований на півдні області. Межує з Прилуцьким, Срібнянським районами Чернігівської області та Пирятинським, Чорнухівським районами Полтавської області, Роменським районом Сумської області.

                  Відстань до обласного центру автомобільними шляхами - 220 км.

                  Територія - 0,6 тис. кв.км.

                  Населення - 19 920 тис.чол. (станом на 01.01.2005р.), з них 8738 міського і 11182 сільського населення.

                  Населених пунктів - 30, в т.ч. селищ - 1, сіл - 29.

                  Місцевих рад - 16, в т.ч. районна - 1, селищна - 1, сільських - 14

                  Район належить до недостатньо вологої агрокліматичної зони.

                  Ґрунти - чорноземи типові, малогумусні, легкосуглинкові.

                  Корисні копалини: нафта, газ, пісок, глина, торф.

                  Районний центр - м. Варва. Вперше згадується в 1079 році в Іпатіївському літописі як фортеця Варин. Знищена татаро-монголами, неодноразово спустошувалась турецько-татарськими ордами. Протягом двох років була окуповано німецько-фашистськими загарбниками. Діяла підпільна організація, був створений Варвинський партизанський загін. В райцентрі - дві середні школи, три дитячі садки, музична школа, будинок культури, дві бібліотеки, кінотеатр, краєзнавчий музей, центральна районна лікарня, поліклініка. Населення - 8,7 тис. чол.

                  Історичні пам`ятки та події: участь населення в повстанні козацького ватажка Я.Острянині, національно-визвольній боротьбі під проводом Б.Хмільницького. Під час громадянської війни населення потерпала від частої зміни влади, воюючих сторін, місцевих отаманів. Як пам`ятка архітектури - споруда земської школи (1915р.). Виявлено стоянку кам`яного віку в с. Журавка.

                  Славетні земляки. У Варві народився і провів дитячі роки відомий український та російський філолог - славіст, історик, етнограф та перекладач, професор кафедри історії та літератури слов`янських народів Московського університету Осип Максимович Бодянський (1808-1877 рр.) літературний псевдонім М.Бода-Варвинець, Яків Іванович Завгородній, автор більше 300 пісень, в тому числі на слова Т.Шевченка "Тече вода в синє море", "Гомоніла Україна", "Закувала зозуленька". Уродженцем села Журавка був відомий математик, член-кореспондент Петербурзької академії Наук, професор Варшавського університету Георгій Феодосійович Вороний (1868-1908 р.), автор досліджень із теорії алгебраїчних чисел, доктор ветеринарних наук, професор Харківського ветеринарного інституту Г.С.Крок, доктор фізико - математичних наук, професор Запорізького педінституту Ф.Д.Мірошниченко, заслужений артист Узбекистану І.В.Кононенко, літературознавець І.В.Зуб.

                  Напрямки спеціалізації району:

                  у промисловості основні види продукції, яка випускається підприємствами району: зріджений та відбензинений газ, стабільний бензин, сир жирний, цільномолочна продукція, масло тваринне, ковбасні, хлібобулочні, макаронні вироби, оцет, безалкогольні напої; у сільському господарстві - зерно-молочний.

                  В районі 3 промислові підприємства. Головна галузь промисловості - нафтогазопереробка. У програмі соціально-економічного розвитку району, питома вага об`єму промислової продукції Гнідинцівського газопереробного заводу ВАТ "Укрнафта" становить 98,9%. До складу Гнідинцівського ГПЗ входять 9 цехів, із них 4 основні і 5 допоміжних, в яких працює 1071 чоловік. До основних цехів відносяться: цех підготовки і стабілізації нафти, переробки газу, компресорний та відвантаження. Продукцією заводу є зріджений газ, стабільний газовий бензин і відбензинений газ. За 2004 рік обсяг промислової продукції в порівняних цінах склав 232,3 млн.грн.

                  Функціонує 12 сільськогосподарських підприємств, із них: 10 товариств з обмеженою відповідальністю, 1 закритих акціонерних товариств, 1 приватне сільськогосподарське підприємство, а також 8 фермерських господарств. Найбільші: ТОВ "Журавка", ТОВ "Дружба - Нова", ЗАТ "Прогрес", ТОВ СПГ "Фірма "Україна - Холдінг - Лізинг - Варва".

                  Назад

                  Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                  Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                  Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua