Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа                     06 Листопада 2015 13:31

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 30.12.2016)

                      

                     В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Своє життя за вільну і незалежну Україну на сьогодні віддали 148 наших земляків.

                     Родинам загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів (в їх складі налічується 321 особа) надано статус члена сім’ї загиблого ветерана війни. Всі вони отримали довідки та посвідчення встановленого зразка та користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана родинам 113 загиблих учасників АТО (100% до поданих заяв).

                     Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей. Так, з 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців-психологів.

                     У Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                     В області здійснюється надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців-психологів. Надано психологічну допомогу 1926 військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників АТО. Крім того, в обласному госпіталі пройшли реабілітацію 282 вказані особи, з них перебуває на лікуванні – 9, в центрі психологічної реабілітації проліковано 587 осіб, з них досі перебувають на лікуванні – 11.

                     Для отримання послуг із психологічної реабілітації до реабілітаційних установ у 2016 році органами соціального захисту населення області направлено 213 осіб із числа учасників АТО, 23 – перебуває на обліку для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, з яких 17 – повністю забезпечено необхідними засобами реабілітації, 4 – частково.

                     В області у 2016 році продовжують діяти державні програми щодо забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців із числа учасників антитерористичної операції, інвалідів I-II групи й учасників АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок і потребують поліпшення житлових умов.

                     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців із числа учасників антитерористичної операції, інвалідів I-II групи із числа учасників АТО у 2016 році здійснюється шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. Право на виплату цієї компенсації станом на 30.11.2016 мають 23 родини зазначеної категорії. У листопаді цього року область отримала державні кошти в сумі 11,9 мільйона гривень, що дозволить профінансувати виплату компенсації 17 сім’ям.

                     Для забезпечення житлом 2 інвалідів з ураженням нижніх кінцівок, які перебували на квартирному обліку, область у поточному році отримала 1,8 мільйона гривень.

                     Зокрема, за кілька днів до Нового року приємний подарунок отримав учасник АТО з Козельця Олександр Лоза. Для Олександра, який разом з дружиною Оленою виховує одинадцятирічну доньку, за програмою «Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в АТО та/або із забезпечення її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» виділено двокімнатну квартиру в Козельці у новобудові по вулиці Жуковського. З державного бюджету на це було виділено 661,5 тисячі гривень.

                     Під час прийому квартири в експлуатацію з новоселами зустрівся голова Козелецької райдержадміністрації Володимир Швед. Він поцікавився потребами ветерана АТО, привітав його з новосіллям та Новим роком, що наближається. http://cg.gov.ua/index.php?id=222836&tp=0

                     Станом на 26.12.2016 соціальними послугами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області охоплено 4605 сімей, члени яких брали участь у проведенні антитерористичної операції, в тому числі  3305 родин демобілізованих, 135 сімей загиблих та 46 родин, у яких проживають інваліди з числа учасників АТО. За результатами оцінки потреб, 196 сім’ям надавалась комплексна  допомога в рамках соціального супроводу. Родинам надавалась соціальна та психологічна підтримка, юридичні послуги, інформація про пільги, передбачені законодавством.

                     З метою спільних заходів, спрямованих на адаптацію до мирного життя учасників антитерористичної операції, центрами СССДМ області налагоджено тісну співпрацю з об’єднаннями учасників АТО, волонтерськими та громадськими організаціями, які надають підтримку зазначеній категорії осіб. Спеціалістами центрів організовано 34 групові заняття для мобілізованих. Для захисту прав демобілізованих учасників антитерористичної операції, юридичної  та психологічної підтримки учасників бойових дій у 5 районах області (Ічнянському, Корюківському, Ніжинському, Ріпкинському, Семенівському) та місті Прилуки створено групи взаємодопомоги для учасників АТО. Відбулося 35 засідань зазначених груп. До їх роботи залучалися громадські об’єднання учасників АТО, центри СССДМ, представники управлінь соціального захисту населення, волонтерських організацій, центрів зайнятості тощо.

                     Про проблеми учасників АТО, які виявлені під час роботи з відповідною категорією сімей, спеціалісти центрів інформують районні державні адміністрації та міські ради з метою скоординованого залучення всіх суб’єктів соціальної роботи для надання необхідної допомоги родинам учасників АТО.

                     З метою забезпечення санаторно-курортними путівками на обліку у місцевих органах соціального захисту населення перебуває 534 особи із числа постраждалих учасників антитерористичної операції. У поточному році 189 громадян зазначеної категорії забезпечено санаторно-курортним лікуванням, із них 32 – за рахунок місцевого бюджету

                     Відповідно до статей 15-1, 116, 118, 121, 122, 186 Земельного кодексу України, Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 898-р «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками», Положення про Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, затвердженого наказом Держгеокадастру від 03.03.2015 № 12, Головне управління в першочерговому порядку здійснює розгляд звернень учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО щодо відведення земельних ділянок.

                     Протягом грудня 2016 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Чернігівській області:

                     - кількість поданих учасниками антитерористичної операції заяв на отримання земельних ділянок становить 263 шт.;

                     - прийнято 164 накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 243,6104 га;

                     - прийнято 125 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу земельних ділянок у власність загальною площею 193,1939 га.

                     26 грудня цього року у Ніжинській райдержадміністрації перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич та голова Ніжинської РДА Вячеслав Івашин в урочистій обстановці вручили 49 сертифікатів на земельну ділянку учасникам АТО та воїнам-інтернаціоналістам.

                     Посадовці висловили щиру вдячність усім, хто з честю виконував та виконує свій військовий та громадянський обов’язок перед Україною.

                     Крім того, голова Ніжинської міськрайонної Спілки ветеранів Афганістану Сергій Ступак вручив матеріальну допомогу, передбачену районною програмою «Афганець», членам сімей загиблих в Афганістані та в АТО. http://cg.gov.ua/index.php?id=222671&tp=0

                     Інформація щодо забезпечення учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО земельними ділянками на території області розміщується на власному офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

                     Демобілізованим учасникам АТО, які звертаються до центрів зайнятості області, надається весь спектр соціальних послуг державної служби зайнятості – інформаційні та консультаційні, виплата матеріальної допомоги з безробіття, пошук роботи, участь в оплачуваних громадських та тимчасових роботах, профорієнтаційні послуги, для бажаючих розглядається можливість підвищення їхньої кваліфікації, професійної підготовки та перепідготовки, а також можливість започаткувати підприємницьку діяльність.

                     За оперативними даними протягом 2016 року в центрах зайнятості області перебувало на обліку 1489 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, 899 з них звернулися у звітному періоді. Чисельність працевлаштованих (у тому числі самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод) за звітний період склала 295 осіб, з них за направленням державної служби зайнятості – 239 осіб (5 осіб працевлаштовано на новостворені робочі місця з наданням компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску). Проходили професійне навчання за направленням державної служби зайнятості 64 особи, 57 безробітних цієї категорії було працевлаштовано після його закінчення.

                     За звітний період 24 демобілізованих військовослужбовців з числа учасників антитерористичної операції закінчили курси цільового призначення за навчальними програмами «Підприємець – початківець» та «Основи малого підприємництва», всі вони  отримали допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово. За оперативними даними у 2016 році 28 осіб з числа учасників антитерористичної операції отримали допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово.

                     За оперативними даними у грудні 2016 року за послугами до служби зайнятості звернулось 107 демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції. Чисельність працевлаштованих (у тому числі самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод) за грудень 2016 року склала 21 особу, з них за направленням державної служби зайнятості – 16 осіб.  Розпочали професійне навчання за направленням державної служби зайнятості у грудні 2016 року 2 особи та 4 безробітних цієї категорії були працевлаштовані після його закінчення.

                     Безробітні з числа демобілізованих учасників АТО залучаються до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. У 2016 році 185 осіб зазначеної категорії брали участь у таких роботах, у грудні 2016 року – 16 осіб.

                     Для підвищення якості надання соціальних послуг та координації дій щодо соціальної адаптації та професійної реабілітації учасників АТО запроваджено на постійній основі їх анкетування.

                      У 2016 році в центрах зайнятості області за оперативними даними проведено 250 інформаційних семінарів для 1,4 тисячі демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, з них 50 заходів проведено за участю представників військкоматів, в 5-х семінарах взяли участь кризові психологи, на 16 заходах були присутні представники волонтерських та громадських організацій, 55 семінарів та зустрічей проходили за участю представників райдержадміністрацій, міських рад, органів соціального захисту населення, юстиції, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 9 заходів проведені за участі працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, 1 семінар відбувся за участю голови Чернігівського відділення Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО. У Чернігівському міському та Чернігівському районному центрах зайнятості за участю фахівців Психологічної кризової служби з метою надання психологічної підтримки проведено 17 тренінгів для 114 учасників АТО. Для 7 учасників АТО, які перебувають на обліку в Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості, проведений тренінг з психологічної підтримки за участю психолога управління освіти Прилуцької міської ради. Тренінги для осіб цієї категорії щодо активізації їх власних зусиль у пошуку роботи, підвищення мотивації до праці, зокрема й шляхом здобуття нових професійних знань та навичок, проведені в Корюківському та Ічнянському центрах зайнятості. В Бахмацькому РЦЗ з безробітними учасниками АТО відбулися 2 заходи з презентації можливості безкоштовного вивчення англійської мови в рамках соціального проекту «Лінгва.Скілз».

                     Тісна співпраця органів влади, державних установ, громадських та волонтерських організацій, роботодавців сприяє більш швидкому та ефективному вирішенню проблем зайнятості та адаптації на ринку праці демобілізованих учасників АТО. 

                     За оперативними даними впродовж 2016 року 1474 безробітних учасників АТО, які перебували на обліку в центрах зайнятості області, надано близько 9,6 тисячі різноманітних профорієнтаційних послуг, в т.ч. індивідуальні профконсультації отримали 826 учасників АТО, а 243 з них – із застосуванням профдіагностичного тестування, 16 осіб пройшли профвідбір.

                     З метою активізації власних зусиль та підвищення мотивації до працевлаштування, опанування навичками складання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями з початку поточного року 996 безробітних учасників АТО взяли участь в тематичних семінарах з техніки пошуку роботи. Крім того, продовж 2016 року 339 осіб цієї категорії залучені до семінарів з питань професійного навчання та здобуття актуальних на ринку праці професій. В семінарах з питань організації підприємницької діяльності та самозайнятості взяли участь 108 безробітних осіб з числа демобілізованих учасників АТО.

                     Інформація з питань  надання послуг служби зайнятості учасникам АТО широко висвітлюється в ЗМІ, в т.ч. на web-ресурсах:  «SVOBODA.FM», «Чернігівський монітор», «ТРА «Новий Чернiгiв», «Час Чернігівський», «ProCn», «Чернігівський Формат», видання «В Чернигове», на офіційному веб-сайті Чернігівського ОЦЗ та в соціальній мережі «Facebook» на сторінці Чернігівської обласної служби зайнятості.

                     З метою широкого інформування учасників антитерористичної операції  та членів загиблих учасників АТО щодо соціального захисту в області організовано роз’яснювальну кампанію через засоби масової інформації та офіційні веб-сайти органів виконавчої влади. Так, на офіційному веб-сайті Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації діє рубрика «Соціальний захист учасників АТО», де розміщено Програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у Чернігівській області на 2015-2016 роки, Звіт про її виконання у 2015 році, Пам’ятку для ветеранів війни із числа учасників антитерористичної операції щодо їх соціального захисту та Дорожню карту для демобілізованих військовослужбовців і членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, в якій надано змістовну інформацію щодо соціально-правової допомоги. Для зворотного зв’язку працюють телефони «гарячих» ліній, номери яких також висвітлено на зазначеному сайті.

                     1 грудня 2016 року керівництво обласної державної адміністрації вітало військовослужбовців Регіонального центру радіоелектронної розвідки «Північ» з нагоди 25-ї річниці з дня створення військової частини.

                     За час проведення антитерористичної операції на територіях Донецької та Луганської областей кожен четвертий військовослужбовець Центру виконував завдання у найгарячіших місцях проведення бойових дій, проявляючи при цьому властиві розвідникам професіоналізм, мужність та героїзм.

                     Шістьом військовослужбовцям РЦРЕР «Північ» – учасникам АТО були вручені відзнаки облдержадміністрації.

                     4 грудня 2016 року в приміщенні Чернігівського професійного ліцею побуту Департаментом проведений Молодіжний волонтерський форум «Час обрав нас», присвячений Міжнародному дню волонтера. В рамках форуму пройшли виставки-презентації волонтерської діяльності, урочисте відзначення волонтерів Чернігівщини та концертна програма, тренінгові програми, флористичний майстер-клас в рамках акції «Різдвяне янголятко для Захисника країни», творчі майстер-класи тощо. У форумі взяли участь учасники АТО, члени їх родин та волонтери, які надають допомогу родинам загиблих учасників АТО, учасникам антитерористичної операції як на території області, так і в зоні її проведення.

                     6 грудня цього року дружина Президента України Марина Порошенко зустрілася з родинами військовослужбовців Чернігівщини, які загинули під час бойових дій на сході України. Зустріч відбулася у День Збройних Сил України, в рамках робочого візиту Першої леді до Чернігова.

                     До спілкування долучилися голова облдержадміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко та чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

                     Марина Порошенко звернулася зі словами жалю і вдячності до учасників зібрання — батьків, матерів і дружин загиблих учасників АТО. Вона віддала шану їхнім близьким, які стали героями і захисниками для українців.

                     Родичі полеглих та волонтери задля вшанування пам’яті загиблих воїнів, спілкування та колективної підтримки їхніх сімей започаткували загальнодержавну акцію «Єдина родина України». Вперше вона відбулася у Чернігові у серпні 2016 року.

                     Активісти розповіли Марині Порошенко про свою роботу та поділилися планами передати естафету «Єдиної родини України» в інші області. У 2017 році акцію запланували провести на Тернопільщині.

                     Ініціатори акції звернулися до Першої леді за підтримкою. Адже, за їх словами, в інших регіонах України така робота не отримує настільки масштабної підтримки з боку органів влади, як на Чернігівщині.

                     Представниця чернігівського «Єдиного волонтерського центру» Ірина Березинець також озвучила прохання від імені родин загиблих: визнати 20 серпня Днем національної пам’яті боротьби воїнів, полеглих за незалежність і цілісність української держави. http://cg.gov.ua/index.php?id=219234&tp=0

                     Марина Порошенко під час візиту до Чернігова презентувала власний проект «Книга Миру». Це книга, в якій українські діти залишають свої сімейні фотографії, а також побажання для рідної країни.

                     Дружина Президента України подивилася, як майстерно малюють маленькі чернігівці, та особисто долучилася до процесу створення художніх робіт. Юні учасники зустрічі отримали від неї книги та солодкі подарунки до свят.

                     Також Марина Порошенко поспілкувалася з представниками громадських організацій «Єдина родина Чернігівщини» та «Єдиний волонтерський центр». Волонтери розповіли про значну допомогу родинам загиблих бійців з боку громадськості та органів влади. Висловили ідею – розповсюдити по всій країні їхній досвід психологічної підтримки родин загиблих. Також вони запропонували дружині Глави держави долучитися до реалізації в області наступних проектів для родин бійців АТО.

                     На згадку про цю зустріч волонтери подарували Марині Порошенко малюнок сина загиблого військовослужбовця. Робота хлопчика символізує єдність всієї України та прагнення Миру.

                     Дружина Президента подякувала родинам, волонтерам та керівництву області за патріотичне й моральне ставлення до сімей загиблих героїв-учасників АТО. Це гідний приклад єднання та співпраці влади з волонтерами у допомозі таким родинам. http://cg.gov.ua/index.php?id=219265&tp=0

                     У знаковий день — 25-річчя створення Збройних Сил України — на Алеї Слави в Коропі відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку воїнам АТО та Героям Небесної Сотні.

                     В урочистостях взяли участь представники районної влади та органів місцевого самоврядування, працівники служб, організацій і установ, громадськість району. Право урочисто відкрити меморіал надали учасникам АТО. Цього ж дня дружині загиблого старшого солдата Юрія Мальцева вручили медаль «Авдіївка. Промзона. Стояли насмерть».

                     Станіслав Ковтун, Ігор Шкляр, Анатолій Потієнко, Сергій Хурдепа, Геннадій Самусь, Юрій Мальцев – їхні імена назавжди викарбувані на чорному мармурі та в пам’яті коропчан. http://cg.gov.ua/index.php?id=219558&tp=0

                     З метою формування у молоді громадської позиції і національно-патріотичної свідомості шляхом об’єднання активної молоді з різних регіонів України, популяризації української культури і залучення її до суспільно значущої діяльності з 7 по 10 грудня 2016 року у Чернігові відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг, спрямований на формування патріотичної свідомості молоді, «Єдиних духом справи єднають», організаторами якого виступили Міністерство молоді та спорту України спільно з Департаментом сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації. У заході прийняли участь 50 представників з різних областей країни, в т.ч. учасники антитерористичної операції. http://cg.gov.ua/index.php?id=220139&tp=0

                     Програма семінару передбачала: тренінги «Патріотизм як цінність і основа єдності нації», «Справи, які єднають», «Пошук ресурсу для реалізації національно-патріотичних проектів: залучаємо до співпраці донорські організації», відвідування та ознайомлення з роботою Єдиного волонтерського центру, Центру психолого-соціальної допомоги «Ресурс», обмін досвідом з реалізації національно-патріотичних проектів, зустріч в Молодіжному театрі з учасниками мистецького десанту тощо. Учасниками семінару підписані листівки з малюнками в рамках програми «Медіа-виставка конкурс юнацького патріотичного малюнку» та «Твоя листівка для воїна» Молодіжної громадської організації «Асоціація безперервної фахової освіти «Атенеум», які передані військовим в зону проведення антитерористичної операції.

                     10 грудня 2016 року за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації та участю фахівця Північного міжрегіонального Сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – ДСУСВВУАТО) в дитячій спортивній школі № 1 міста Чернігова відбувся чемпіонат області з активних шахів серед учасників бойових дій (учасники АТО та учасники воєнних дій в Афганістані). У турнірі взяли участь десять воїнів різних бойових підрозділів. Переможцем змагань став Андрій Леоненко (Чернігів), друге місце зайняв Сергій Логвин (Варва), а третє – Володимир Тир (Носівка). Призовий фонд турніру склав 7200 гривень.

                     В навчальних закладах області продовжується робота щодо вшанування пам`яті загиблих учасників АТО – випускників навчальних закладів, оформлення  куточків слави,  встановлення меморіальних дошок. Станом на 27 грудня 2016 року за даними відділів освіти райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, управлінь освіти міських рад на фасадах навчальних закладів області встановлено 107 меморіальних дошок загиблим (померлим) учасникам антитерористичної операції.

                     13 грудня 2016 року відбулося засідання Ради ветеранів АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) воїнів АТО при Чернігівській міській раді, на якому розглядався проект Положення про Раду.

                     15 грудня 2016 року у Чернігові за ініціативи ГО «МАРТ» та участю представників ветеранських організацій та ГО, які працюють в інтересах учасників АТО, представника Північного міжрегіонального Сектору ДСУСВВУАТО відбулося обговорення актуальних проблемних питань щодо доступу до пільгових медичних послуг, ліків, санаторно-курортного лікування та реабілітації, з якими стикаються учасники АТО, інваліди війни та члени сімей загиблих. https://www.youtube.com/watch?v=tQOZAsdrYgw

                     16 грудня 2016 року в Чернігові урочисто відкрито меморіальну дошку дев'яти випускникам Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту, які загинули під час бойових дій на Донбасі.

                     Меморіальний знак освятив настоятель Катерининської церкви отець Роман. Учасники мітингу пам'яті поклали квіти до меморіальної дошки.

                     Завершився захід проведенням тематичного уроку мужності для учнів і гостей «Герої не вмирають» у актовій залі навчального закладу. https://www.youtube.com/watch?v=HF_KgCR9pWU

                     17 грудня 2016 року з нагоди святкування Дня святого Миколая у комунальному закладі «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» відбулася «Творча майстерня “Святий Миколай, до нас завітай!”». Участь у святковому заході взяли діти учасників АТО, їх батьки, бабусі, гості, вихованці гуртків, педагогічний колектив станції, представники Сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

                     Для учасників творчої майстерні педагогічним колективом станції юних натуралістів організовано і проведено майстер-класи: «Чарівний чобіток», «Підкова на щастя», «Новорічна композиція», майстер-клас з флористики. Всі вироби стали чудовими сувенірами для діток та прикрасять їхні оселі напередодні новорічних свят.

                     А на завершення заходу у святковій атмосфері відбулося чаювання з солодощами, перегляд новорічного мультфільму та інсценізація вихованцями гуртків станції казки про святого Миколая. Від Сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО справжні «діти-янголи» вручили дітям солодкі подарунки. https://www.youtube.com/watch?v=ZPrwMcHa9lw

                     19 грудня цього року в облдержадміністрації відбувся брифінг громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», що займається підтримкою родин загиблих учасників АТО, з нагоди річниці створення організації. Втім, як зазначають ініціатори об’єднання, спільнота розпочала свою роботу значно раніше. Керівництво та члени спільноти повідали присутнім про результати її діяльності та плани діяльності на наступний рік, пріоритетами серед яким будуть виїзди в райони та області, зону АТО, медичне обслуговування членів родин загиблих, їхнє оздоровлення. На сьогодні у Чернігові ведеться будівництво каплички в пам’ять загиблих воїнів АТО. Крім того, у планах організації видавництво книжки про героїв Чернігівщини. http://cg.gov.ua/index.php?id=221977&tp=0

                     20 грудня 2016 року було організовано відвідування учасників антитерористичної операції, які знаходяться на лікуванні у Чернігівському обласному шпиталі, та лікарів – учасників АТО. Разом з представниками Північного міжрегіонального Сектору ДСУСВВУАТО у гості до військових завітали діти початкової школи ЗНЗ № 25, волонтери жіночої сотні ЖеСЧе, спеціаліст Чернігівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Волинець, керівник ВП ВГО "Всеукраїнський центр допомоги учасників АТО" Світлана Горюнова-Зубашевська, представники ГО "МАRT", спонсори – підприємці Чуб Віталій та Вячеслав Похибко. Свої вірші читав учасник бойових дій Володимир Жауров, піснями розважали глядачів самодіяльний колектив «Калита». Всі учасники АТО отримали подарунки та «Пам’ятку учасникам АТО», а також брошуру «Демобілізація». https://www.youtube.com/watch?v=_GDWwDW8WP0

                     28 грудня у Чернігові вшанували загиблих бійців, які обороняли Донецький та Луганський аеропорти.

                     В Кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді нагрудні знаки за оборону аеропортів передали членам родин загиблих бійців 1-ї окремої танкової бригади, яка дислокується на Чернігівщині, у селищі Гончарівське.

                     У заході взяли участь представники облдержадміністрації, громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» та Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО «Побратими України». http://cg.gov.ua/index.php?id=222998&tp=0

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                      

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 01.12.2016)

                     В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Своє життя за вільну і незалежну Україну на сьогодні віддали 148 наших земляків.

                     Родинам загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів (в їх складі налічується 321 особа) надано статус члена сім’ї загиблого ветерана війни. Всі вони отримали довідки та посвідчення встановленого зразка та користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана родинам 113 загиблих учасників АТО.

                     Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей. Так, з 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

                     У м. Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                     В області здійснюється надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів. Надано психологічну допомогу 1919 військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників АТО. Крім того, в обласному госпіталі пройшли реабілітацію 259 вказаних осіб, з них перебуває на лікуванні – 13, в центрі психологічної реабілітації проліковано 576 осіб, з них досі перебувають на лікуванні – 9.

                     Для отримання послуг із психологічної реабілітації до реабілітаційних установ у 2016 році органами соціального захисту населення направлено 203 особи із числа учасників АТО, 22 – перебуває на обліку на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, з яких 15 – повністю забезпечені необхідними засобами реабілітації, 5 – частково, 2 – не забезпечені.

                     В області у 2016 році продовжують діяти державні програми щодо забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців із числа учасників антитерористичної операції, інвалідів I-II групи, учасників АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок та потребують поліпшення житлових умов.

                     Для забезпечення житлом 2 інвалідів з ураженням нижніх кінцівок, які перебували на квартирному обліку, область у п.р. отримала 1,8 млн гривень. На даний час уже закуплено квартиру 1 інваліду на суму 1,1 млн гривень. Процедура закупівлі житла ще 1 інваліду триває.

                     Забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців із числа учасників антитерористичної операції, інвалідів I-II групи із числа учасників АТО у 2016 році здійснюється шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719. Право на виплату цієї компенсації станом на 30.11.2016 мають 23 такі сім’ї. У листопаді 2016 року область отримала державні кошти в сумі 11,9 млн грн, що дозволить профінансувати виплату компенсації 17 родинам.

                     На даний час у місцевих органах соціального захисту населення на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 450 осіб із числа постраждалих учасників антитерористичної операції. У поточному році 177 громадян зазначеної категорії забезпечені санаторно-курортним лікуванням, із них 29 – за рахунок місцевого бюджету.

                     Відповідно до статей 15-1, 116, 118, 121, 122, 186 Земельного кодексу України, Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 898-р «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками», Положення про Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, затвердженого наказом Держгеокадастру від 03.03.2015 № 12, Головне управління в першочерговому порядку здійснює розгляд звернень учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО щодо відведення земельних ділянок.

                     Протягом листопада 2016 року в Головному управлінні Держгеокадастру у Чернігівській області:

                     - кількість поданих учасниками антитерористичної операції заяв на отримання земельних ділянок становить 216 шт.;

                     - прийнято 177 наказів про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 281,06 га;

                     - прийнято 239 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу земельних ділянок у власність загальною площею 354,1389 га.

                     Інформація щодо забезпечення учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО земельними ділянками на території області розміщується на власному офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області (chernihivska.land.gov.ua).

                     Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав доручення прискорити процес виділення земельних ділянок у м. Чернігові учасникам антитерористичної операції. Про це йшла мова 29 листопада п.р. на розширеній нараді у Чернігівській міській раді.

                     Вже визначено 120 ділянок для них на лівому березі р. Десна в районі Лісковиці.

                     Щодо порядку розподілення земельних ділянок серед бійців АТО на нараді було висловлено кілька пропозицій. Разом з тим, міський голова вкотре наголосив на тому, що персональним розподілом ділянок всередині своєї спільноти мають займатися самі АТО-вці, які, зокрема, краще за інших знають заслуги один одного.

                     Демобілізованим учасникам АТО, які звертаються до центрів зайнятості області, надається весь спектр соціальних послуг державної служби зайнятості – інформаційні та консультаційні, виплата матеріальної допомоги з безробіття, пошук роботи, участь в оплачуваних громадських та тимчасових роботах, профорієнтаційні послуги, для бажаючих розглядається можливість підвищення їхньої кваліфікації, професійної підготовки та перепідготовки, а також можливість започаткувати підприємницьку діяльність.

                     За оперативними даними протягом січня – листопада 2016 року в центрах зайнятості області перебувало на обліку 1279 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції, 792 з них звернулися у звітному періоді.Чисельність працевлаштованих учасників АТО (у тому числі самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод) за звітний період склала 274 особи, з них за направленням державної служби зайнятості – 223 особи (4 особи працевлаштовано на новостворені робочі місця з наданням компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску). Проходили професійне навчання за направленням державної служби зайнятості 62 особи та 53 безробітних цієї категорії було працевлаштовано після його закінчення.

                     За звітний період 24 демобілізованих військовослужбовців з числа учасників антитерористичної операції закінчили курси цільового призначення за навчальними програмами «Підприємець – початківець» та «Основи малого підприємництва», з них 23 отримали допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово. За оперативними даними у листопаді 2016 року 3 особи з числа учасників антитерористичної операції отримали допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово.

                     За оперативними даними у листопаді 2016 року за послугами до служби зайнятості звернулось 155 демобілізованих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції. Чисельність працевлаштованих (у тому числі самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод) за листопад 2016 року склала 22 особи, з них за направленням державної служби зайнятості – 18 осіб. Розпочали професійне навчання за направленням державної служби зайнятості у листопаді 2016 року 2 особи та 4 безробітних цієї категорії були працевлаштовані після його закінчення.

                     Безробітні з числа демобілізованих учасників АТО залучаються до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. У січні – листопаді 2016 року 169 осіб зазначеної категорії брали участь у таких роботах, у листопаді 2016 року – 8 осіб.

                     Для підвищення якості надання соціальних послуг та координації дій щодо соціальної адаптації та професійної реабілітації учасників АТО запроваджено на постійній основі їх анкетування.

                     У січні-листопаді 2016 року в центрах зайнятості області проведено 202 тематичні семінари для 1465 демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, з них 45 заходів проведено за участю представників військкоматів, в 5-х семінарах взяли участь кризові психологи, на 16 заходах були присутні представники волонтерських та громадських організацій, 52 семінари та зустрічі проходили за участю представників райдержадміністрацій, міських рад, органів соціального захисту населення, юстиції, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 6 заходів проведено за участю працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, 1 семінар відбувся за участю голови Чернігівського відділення Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, на одному семінарі були присутні представники Державної прикордонної служби України. В Чернігівському міському та Чернігівському районному центрах зайнятості за участю фахівців Психологічної кризової служби з метою надання психологічної підтримки проведено 15 тренінгів для 103 учасників АТО. Для 7 учасників АТО, які перебувають на обліку в Прилуцькому міськрайонному центрі зайнятості, проведений тренінг з психологічної підтримки за участю психолога управління освіти Прилуцької міської ради. Тренінги для осіб цієї категорії щодо активізації їх власних зусиль у пошуку роботи, підвищення мотивації до праці, зокрема й шляхом здобуття нових професійних знань та навичок, проведені в Корюківському та Ічнянському центрах зайнятості. В Бахмацькому РЦЗ безробітним учасникам АТО була презентована можливість безкоштовного вивчення англійської мови в рамках соціального проекту «Лінгва.Скілз».

                     Тісна співпраця органів влади, державних установ, громадських та волонтерських організацій, роботодавців сприяє більш швидкому та ефективному вирішенню проблем зайнятості та адаптації на ринку праці демобілізованих учасників АТО.

                     Впродовж січня-листопада 2016 року 1388 безробітним учасникам АТО, які перебували на обліку в центрах зайнятості області, надано близько 7,1 тис. різноманітних профорієнтаційних послуг, в т.ч. індивідуальні профконсультації отримали 673 учасники АТО, а 210 з них – із застосуванням профдіагностичного тестування, 16 осіб пройшли профвідбір.

                     З метою активізації власних зусиль та підвищення мотивації до працевлаштування, опанування навичками складання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями з початку поточного року 798 безробітних учасників АТО взяли участь в тематичних семінарах з техніки пошуку роботи. Крім того, продовж січня-листопада 2016 року 292 особи цієї категорії залучені до семінарів з питань професійного навчання та здобуття актуальних на ринку праці професій. В семінарах з питань організації підприємницької діяльності та самозайнятості взяли участь 100 безробітних осіб з числа демобілізованих учасників АТО.

                     Інформація з питань надання послуг служби зайнятості учасникам АТО широко висвітлюється в ЗМІ, в т.ч. на web-ресурсах: «SVOBODA.FM» , «Чернігівський монітор», «ТРА «Новий Чернiгiв», «Час Чернігівський», «ProCn», «Чернігівський Формат», видання «В Чернигове» та на офіційному веб-сайті Чернігівського ОЦЗ та в соціальній мережі «Facebook» на сторінці Чернігівської обласної служби зайнятості.

                     Вже майже два роки в Чернігові працює Центр соціально-психологічної допомоги «Ресурс», який був заснований волонтерами з початком подій на Донбасі. Воїни АТО та члени їх сімей можуть абсолютно безкоштовно пройти психологічну реабілітацію, курс психофізіологічних процедур та відновити опорно-руховий апарат.

                     4 листопада 2016 року Громадською організацією «Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс» проведено день відкритих дверей.

                     Воїни, що постійно відвідують «Ресурс», закликають побратимів приходити в Центр, аби відволіктися від подій на Донбасі та просто поспілкуватися між собою.

                     https://youtu.be/6wrVFP6SuSE

                     https://youtu.be/N0OCLms56mw

                     https://youtu.be/ZNHVF1sdxkE

                     http://youtu.be/jthvW5ljUYo

                     З метою широкого інформування учасників антитерористичної операції та членів загиблих учасників АТО щодо соціального захисту в області організовано роз’яснювальну кампанію через засоби масової інформації та офіційні веб-сайти органів виконавчої влади.

                     Так, на офіційному веб-сайті Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації діє рубрика «Соціальний захист учасників АТО», де розміщено Програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у Чернігівській області на 2015-2016 роки, Звіт про її виконання у 2015 році, Пам’ятку для ветеранів війни із числа учасників антитерористичної операції щодо їх соціального захисту та Дорожню карту для демобілізованих військовослужбовців і членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, в якій надано змістовну інформацію щодо соціально-правової допомоги тощо.

                     Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Єдина родина Чернігівщини» проведено інформаційну акцію щодо вшанування пам’яті воїнів, загиблих в АТО, в рамках якої на початку листопада 2016 року розміщені тематичні постери для біг-бордів з їх фотографіями.

                     Загальний рівень проінформованості ветеранів, військовослужбовців та членів сімей загиблих учасників АТО про їхні права та доступ до якісної допомоги залишається недостатнім. Іноді дуже важко зорієнтуватися у великій кількості нормативних документів, знайти відповідну службу чи громадську організацію.

                     Саме тому юристи-волонтери громадської організації «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, Міністерства оборони України, а також Генерального Штабу Збройних Сил України розробили Пам’ятку учасника АТО. Цю збірку презентували 9 листопада п.р., у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

                     Покрокові інструкції Пам’ятки розроблені так, щоб і ветерани, і військовослужбовці, і члени їх родин знали про власні права та могли їх відстоювати.

                     Організатори заходу повідомили, що Пам’ятка буде постійно вдосконалюватися та доповнюватися.

                     Вирішенню проблем поінформованості учасників АТО, родин загиблих військовослужбовців щодо вирішення складних питань, що зустрічаються на їх життєвому шляху, була присвячена також проведена 16 листопада п.р. робоча нарада голови обласної державної адміністрації Куліча В.П. за участю голів районних державних адміністрацій Чернігівської області, керівників структурних підрозділів, які опікуються питаннями соціального захисту учасників антитерористичної операції, їх сімей та сімей загиблих (померлих) воїнів АТО, волонтерських громадських організацій. За підсумками наради головою облдержадміністрації було дано доручення керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, місцевих органів виконавчої влади невідкладно вжити заходів щодо покращення поінформованості вказаної категорії населення, ширше використання при цьому сучасних ЗМІ, в першу чергу Інтернету, запровадження на власних веб-ресурсах тематичних інформаційних рубрик для учасників АТО. https://www.youtube.com/watch?v=5zEHwWFCvqs

                     24 листопада 2016 року в читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулася презентації видань "Побратими" книга 1 та "Відчайдухи" книга 2 бібліотеки журналу "Військо України".

                     Героями нарисів військових журналістів, які зібрані у двох виданнях стали учасники антитерористичної операції на Донбасі, зокрема і наші земляки - Чернігівці. Держслужбовці, робітники, вантажники, вчителі, фермери… Усі вони різні. І, можливо, ніколи б не зустрілися в цьому житті, не одягнули б однострій, не спали б в одному бліндажі, не їли б з одного казанка, якщо б не поклик Батьківщини, над якою нависла біда. Ризикуючи життям щомиті, вони боронять Україну. https://www.youtube.com/watch?v=H4Gtirw6kow

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 01.10.2016)

                     В області триває робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Своє життя за вільну і незалежну Україну на сьогодні вже віддали сто сорок вісім наших земляків.

                     Родинам загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів (в їх складі налічується на сьогодні 321 особа) надано статус члена сім’ї загиблого ветерана війни. Всі вони отримали довідки та посвідчення встановленого зразка та користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана родинам 110 загиблих учасників АТО.

                     Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей. Так, з 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

                     У м. Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                     В області здійснюється надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів. Надано психологічну допомогу 1866 військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників АТО. Крім того, в обласному госпіталі пройшли реабілітацію 225 вказаних осіб, з них перебуває на лікуванні – 13 , в центрі психологічної реабілітації проліковано 552 особи, з них на даний час перебуває на лікуванні – 10.

                     У Чернігівській області більше 2000 учасників АТО отримають земельні ділянки. З початку запровадження ініціативи про надання земельних ділянок учасникам АТО у Чернігівській області військові подали 2 393 заяви на отримання землі. Землевпорядна служба регіону надала 2079 дозволів на розроблення документації із землеустрою на земельні наділи загальною площею 1314,73 гектарів.

                     На Чернігівщині учасники АТО вже отримали у власність 636 земельних ділянок. Загальна площа земель складає 375,95 гектарів. Військові планують використати 438 ділянок площею 50,35 га для ведення садівництва. Ще 168 ділянок площею 321,50 га призначені для особистого селянського господарства. Також військовослужбовці отримали 30 ділянок площею 4,0837 га для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд.

                     Корисна інформація про отримання земельних ділянок та зарезервовані для учасників АТО на Чернігівщині земельні масиви розміщується на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області. (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248501045&cat_id=248817973)

                     У період з 15 по 25 вересня 2016 року у Хорватії відпочивали 2 групи дітей з родин учасників АТО Чернігівської та Закарпатської областей. Насичена розважальна програма, спорт, тепле море та просто нові знайомства і враження — таке дозвілля на два тижні отримали діти учасників та загиблих в АТО, діти внутрішньо переміщених осіб.

                     Поїздка організована органами влади та благодійниками. Ініціатором виступило посольство Хорватії.

                     З фотозвітами з відпочинку учнів можна ознайомитися на сайті Департаменту сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації.

                     14 вересня в навчально-реабілітаційному центрі № 2 для учасників АТО та їх родин в м. Чернігові відбувся «особливий» День фізкультури і спорту! Естафети з м’ячем, перетягування канату, подарунки танці, співи та позитивні емоції - головні атрибути цього свята.

                     Разом з особливими дітьми змагалися особливі чернігівці - неодноразовий чемпіон світу та Європи з біатлону Андрій Дериземля та майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, переможниця командних змагань та кубків Європи, учасниця 2-х олімпійських ігор з легкої атлетики - Наталія Беркут, учасники АТО і волонтери.

                     Змагання були запеклі, але перемогла дружба!

                     (https://www.facebook.com/CDCH.ATO/posts/1127393313994993)

                     17 вересня в обласному центрі на території туристичної бази в урочищі Ялівщина відбулася культурно-виховна акція «Разом до перемоги».

                     Захід був організований Єдиним волонтерським центром та «Кримською громадою Чернігівщини» за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.

                     Учасниками заходу були сім’ї переселенців, сім’ї загиблих бійців та учасників АТО.

                     Під час заходу були проведені «Веселі старти», конкурс на швидкість встановлення намету, майстер-клас щодо виготовлення ляльки-мотанки, вікторина «Що я знаю про Україну», а також конкурс на знання української пісні.

                     З учасниками акції спілкувалися фахівці історичної науки, які розповіли про минуле Чернігівщини, окремо зупинившись на історії стародавнього Чернігова.

                     Після змагань і конкурсів було організовано частування учасників кулішем, піцою та іншими смачними стравами.

                     За участь у конкурсах діти та дорослі отримали різноманітні подарунки. Під час проведення акції присутні отримали масу позитивних емоцій, доброго настрою та мали можливість ближче познайомитися один з одним.

                     Основною метою проведеного заходу була допомога сім’ям, які пережили жахіття війни, знову відчути радість життя та підтримку небайдужих людей.

                     Всі учасники заходу висловилися за те, щоб такі акції стали постійними та носили більш масштабний характер. (http://cg.gov.ua/index.php?id=206931&tp=0)

                     За підтримки обласної державної адміністрації та Центру допомоги родинам загиблих учасників АТО 19 вересня було організовано виїзд групи учасників АТО (40 чол.) з Чернігівської області до м. Київ на перегляд концертної програми.

                     26 вересня відбулося розширене засідання колегії Департаменту соціального захисту населення ОДА щодо підсумків роботи органів соціального захисту населення Чернігівщини у І півріччі цього року. Особливу увагу на колегії була приділена питанням допомоги родинам загиблих учасників АТО та інвалідам із числа учасників антитерористичної операції. (http://pro.cn.ua/ua/press/22342)

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 01.09.2016)

                     В області триває робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Родинам 145 загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів (321 особа) встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана війни. Всі вони отримали довідки та посвідчення встановленого зразка та користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Своє життя за вільну і незалежну Україну на сьогодні вже віддали сто сорок вісім наших земляків.

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана  родинам 106 загиблих учасників АТО, очікують на виплату ще дві родини.

                     Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей. З 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

                     У м. Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                     В області здійснюється надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.  Надано психологічну допомогу 1808 військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників АТО. Крім того,  в центрі психологічної реабілітації на базі обласної психоневрологічної лікарні проліковано 535 осіб,  перебувають на лікуванні – 3, в обласному госпіталі пройшли реабілітацію 203 особи, перебувають на лікуванні – 8.

                     4346 учасників АТО  отримали дозволи на розроблення проектів землеустрою (виділення земельних  ділянок  площею 3911).  Затверджено документацію із землеустрою та передано земельні ділянки у власність 1781 учаснику АТО  загальною площею  близько 1300 га. Цей процес перебуває на постійному контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

                     У Чернігові, 30 липня, на Красній площі відбувся флешмоб на підтримку родин загиблих на Сході воїнів АТО «Біда не зламала! Біда об'єднала!» .

                     До 25 річниці незалежності України всі присутні гості, волонтери, мами та дружини з ГО "Єдина Родина Чернігівщини" та "Єдиний волонтерський центр" приймали участь у плетінні великого снопу із колосків.

                     Крім того, дітлахи малювали та писали листи-запрошення для представників родин загиблих військових з інших областей України на Всеукраїнський захід «ЄДИНА РОДИНА УКРАЇНИ».

                     Наприкінці заходу, учасники вшанували світлу пам'ять Героїв війни на Сході України і поклали квіти та колоски до Меморіальної стели воїнам, які загинули на Донбасі. (http://garmata.tv/uk/site/photos/140.html ).

                     Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 15 серпня 2016 року № 448 утворено організаційний комітет та затверджено план заходів з підготовки та проведення Всеукраїнської акції  «Єдина родина України».

                                 20-21 серпня цього року у Чернігові відбулася Всеукраїнська акція «Єдина родина України». Ініціатором даної акції виступила ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЄДИНА РОДИНА ЧЕРНІГІВЩИНИ», яка об’єднала родини воїнів загиблих в АТО за цілісність та суверенітет нашої України.

                                 У суботу 20 серпня в Чернігові відбулися основні масові заходи зазначеної акції. Участь у них об’єднала членів сімей загиблих учасників АТО, матерів і батьків воїнів-афганців, військовослужбовців, волонтерів, представників влади, громадськість, духовенство.

                     Подібні заходи вже неодноразово проводилися в масштабах області, тепер же організатори прагнули поділитися часткою душевного тепла з сім’ями загиблих патріотів з усієї України.

                                 Учасники акції, зібравшись біля пам’ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України», пом’янули героїв у спільній з архієпископом Чернігівським і Ніжинським молитві.

                                 Наступною локацією зустрічі стала Красна площа. Учасники зібрання вшанували загиблих воїнів АТО, учасників Революції гідності, поклавши квіти до оновлених меморіальних стел. Після цього, взявши один з одним за руки, члени сімей загиблих, волонтери та громадські активісти і усі бажаючі «живим ланцюжком»   склали на Красній площі контур зображення карти України. «Біда не зламала. Біда об’єднала», ствердили вони, ставши учасниками однойменного флешмобу.   

                     Продовжилася всеукраїнська акція «Єдина родина України» в обласному драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка. Учасники заходу оглянули виставку «Блокпост пам’яті», також увазі громади була представлена експозиція  «День Перемоги» - фотографії з сімейних архівів загиблих воїнів АТО, присвячені зв’язку поколінь захисників Батьківщини.

                     Офіційна частина заходу розпочалася демонстрацією відеоролика  про «Єдину родину Чернігівщини» та волонтерів.

                     Очільник області Валерій Куліч оголосив хвилину мовчання в пам’ять про загиблих воїнів. Він вручив державні нагороди членам сімей загиблих воїнів. Переповнений зал стоячи вшанував пам’ять героїв.

                     На завершення всі учасники Всеукраїнської акції  «Єдина родина України» спільно виконали Державний гімн України.  

                     В рамках Акції для дітей проведено розважальну програму, відвідування атракціонів у Міському парку культури та активний відпочинок на території ДЮСШ на березі Десни, катання на човнах «Дракон».

                     Участь у заході взяли більше трьохсот чоловік з різних куточків нашої держави.

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 30.06.2016)

                     В області триває робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Родинам 143 загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів (313 осіб) встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана війни. Всі вони отримали довідки та посвідчення встановленого зразка та користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Своє життя за вільну і незалежну Україну на сьогодні вже віддали сто сорок сім наших земляків.

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана  родинам 105 загиблих учасників АТО, очікують на виплату ще дві родини.

                     Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей. З 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

                     У м. Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                     В області здійснюється надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.  Надано психологічну допомогу 1780 військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників АТО. Крім того,  в центрі психологічної реабілітації на базі обласної психоневрологічної лікарні проліковано 510 осіб,  перебувають на лікуванні – 14, в обласному госпіталі пройшли реабілітацію 173 особи, перебувають на лікуванні – 9.

                     4070 учасників АТО отримали дозволи на розроблення проектів землеустрою (виділення земельних  ділянок  площею 3484 га).  Затверджено документацію із землеустрою та передано земельні ділянки у власність 1677 учасникам АТО загальною площею 1174 га. Цей процес перебуває на постійному контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

                     Волонтерами Центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям за 1-е півріччя 2016 року було проведено наступні заходи:

                     1. проанкетовано учасників АТО (письмово анкета) - 300 чол.;
                     2. проведено опитування учасників АТО на рахунок вирішення їх проблемних питань згідно заявлених під час анкетування – 800 чол. (зворотній зв’язок);
                     3. проведено групових зустрічей – 5;
                     4. проведено телефонних консультацій – 2000;
                     5. розглянуто письмових звернень – 15, з них позитивно - 13;
                     6. проведено виїзних зустрічей з учасниками АТО та їх родинами в районах – 3;
                     7. проведено заходів для учасників АТО, їх родин і родин загиблих – 5;
                     8. Здійснено виїзд до зони АТО для передачі благодійної допомоги – 1.

                     Зазначена робота здійснювалась Центром при активній підтримці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

                     3 червня п.р. на міському кладовищі «Яцево» в Чернігові вшанували пам’ять воїнів, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході країни. Шістьом нашим землякам, які серед перших пішли захищати територіальну цілісність і суверенітет України, урочисто відкрили пам’ятники.

                     Гранітні монументи встановлені над могилами Віктора Запеки, Андрія Іщенка, Євгена Кравченка, Миколи Пирога, Артема Рудніка та Віталія Рябого.

                     Вшанувати пам'ять загиблих героїв прийшло чимало людей. Серед них – рідні, друзі, побратими, колеги і просто небайдужі чернігівці. Свою підтримку близьким і рідним, а також слова подяки і шани на адресу загиблих земляків висловили всі бажаючі учасники мітингу-реквієму.

                     Священик Катерининської церкви УПЦКП, отець Євген провів чин освячення пам’ятників. Присутні поклали квіти до їх підніжжя (http://cg.gov.ua/index.php?id=192710&tp=0 ).

                     12 червня п.р. Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації спільно з ГО «Єдиний волонтерський центр» була організована поїздка групи дітей загиблих учасників АТО до міста Батурин (Бахмацький район) на козацьке свято (Департамент здійснив транспортне забезпечення вказаної поїздки).

                     22 червня п.р. у пам’ять про жахливі події та до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні у Чернігові відбулось покладання квітів до могили Невідомого солдата на Меморіалі Слави.

                     Разом з громадськістю та ветеранами у заходах взяли участь заступник голови – керівник апарату Чернігівської ОДА Наталія Романова, заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Сергієнко, заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

                     Завершився захід хвилиною мовчання та оркестровим виконанням Гімну України (http://cg.gov.ua/index.php?id=195103&tp=0 ).

                     Цього ж дня Чернігівською обласною організацією ветеранів у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського проведено військово-історичну конференцію «Тріумф і трагедія народу».

                     Учасники бойових дій, колишні підпільники та партизани, діти війни у своїх виступах поділилися спогадами про війну, про оборону Чернігівщини у 1941 році та її звільнення від нацистських загарбників восени 1943 року. З доповіддю виступив голова Чернігівської обласної ветеранської організації Анатолій Москаленко.

                     Слова подяки за героїзм висловила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

                     На конференції були присутні представники ветеранських та громадських організацій, учасники бойових дій, фронтовики, партизани, працівники тилу, учасники АТО та очільники області (http://cg.gov.ua/index.php?id=195105&tp=0).

                     24 червня п.р. на Чернігівщині урочисто відзначили велике державне свято – 20-у річницю прийняття Основного Закону України.

                     В обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм керівники області та міста, представники органів влади та місцевого самоврядування, військовослужбовці та правоохоронці, волонтери, широке коло громадськості зібралися разом, щоб підкреслити важливість прийняття у 1996 році Конституції України, яка затвердила правові основи суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, визначила основні права i свободи людини і громадянина.

                     Голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, звертаючись до учасників заходу, зазначив, що нині перед Україною стоять надзвичайно важливі завдання – об’єднати суспільство на засадах демократичної республіканської ідеї і побудувати сильну країну з європейськими стандартами життя. При цьому акцентував, що відповідальність за сьогоднішні кардинальні зміни, що відбуваються в країні, лежить на кожному з українців.

                     Вклоняючись відданості і хоробрості бійців, які сьогодні захищають незалежність України на її східних рубежах, Валерій Куліч разом з усіма присутніми вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв, загиблих під час військового конфлікту в Луганській і Донецькій областях.

                     Доєдналися до урочистих привітань з нагоди Дня Конституції голова обласної ради Ігор Вдовенко та заступник голови — керівник апарату Чернігівської міської ради Сергій Фесенко.

                     У всіх виступах головним лейтмотивом звучала думка про непереможність найголовніших принципів життя нашої держави – дотримання прав людини, демократичного розвитку, збереження суверенітету та територіальної цілісності країни.

                     Керівники області та міста з нагоди свята вручили ряд державних нагород жителям Чернігівщини, які активно захищають і розбудовують нашу країну.

                     А яскрава концертна програма стала ще одним підтвердженням великого таланту та душевної краси української нації.

                     Цього ж дня відбулося покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку, пам’ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України» та меморіальної стели військовослужбовцям Чернігівщини, загиблим в зоні АТО (http://cg.gov.ua/index.php?id=195435&tp=0 ).

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 01.06.2016)

                     В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                         Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 07.10.2015 № 544 утворено допоміжний орган – Центр допомоги учасникам антитерористичної операції.

                        У 17 районах та містах області створено координаційні центри із соціальних питань громадян, звільнених з військової служби, ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції.

                       Родинам 143 загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана війни, 311 осіб отримали довідки та посвідчення встановленого зразка. Всі вони користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана  родинам 104 загиблих учасників АТО, оформлено та подано документи на виплату вказаної допомоги ще для двох родин.

                     Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей. З 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Обласною державною адміністрацією, районними державними адміністраціями та міськими радами налагоджено тісну співпрацю з волонтерами, волонтерськими організаціями щодо соціальної адаптації учасників антитерористичної операції, а також членів їх сімей, зокрема надання психологічної підтримки, благодійної та гуманітарної допомоги.

                     Управлінням охорони здоров'я забезпечено контроль за проведенням комплексних медичних оглядів учасників антитерористичної операції.

                     Відповідно до розпорядження Управляння охорони здоров'я від 16.04.2015 №142 «Про надання медичної допомоги особам, які брали участь в антитерористичній операції», лікувально-профілактичні заклади області проводять медичне обстеження стану здоров'я демобілізованих учасників антитерористичної операції.

                     На даний час проведено 785 медичних оглядів демобілізованих учасників антитерористичної операції, в стаціонарі проліковано 454 особи.

                     Медико-соціальну експертну комісію пройшли 388 учасників антитерористичної операції, встановлено групу інвалідності 151 військовослужбовцю..

                     У Центрі психологічної реабілітації на базі комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» пройшли реабілітацію 489 осіб.

                     У Центрі реабілітації для учасників  антитерористичної операції на базі комунального лікувально-профілактичного закладу «Обласний госпіталь для ветеранів війни» пройшли реабілітацію 142 особи.

                     Для проведення фізичної реабілітації  демобілізованих військовослужбовців залучаються фахівці обласної лікарні. У госпіталі функціонують фізіотерапевтичний кабінет та кабінет лікувальної фізкультури.

                     З метою поліпшення психолого-соціальної реабілітації пацієнтів за допомогою сучасних методів психодіагностики та психокорекції у Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні з 01.01.2015 розпочала роботу Служба психолого-соціального відновлення. Психологи лікарні були виділені в окрему структуру, отримали нові кабінети, що відповідають усім вимогам психодіагностичної та психокорекційної роботи. Також функціонують кабінети групової роботи, індивідуального консультування та психоемоційного розвантаження.

                     Психологи закладу залучені до роботи по психологічному відновленню воїнів антитерористичної операції та демобілізованих.

                     При приймальному відділенні обласної психоневрологічної лікарні та в реєстратурі обласного психоневрологічного диспансеру створено «Єдине вікно» для звернення учасників антитерористичної операції. Дана категорія осіб обслуговується позачергово.

                     Працює телефон довіри (з 08:00 до 16:00 за тел. 676-542 при обласному психоневрологічному диспансері, з 16:00 до 08:00 за тел. 697-023 приймального відділення), де цілодобово можна отримати консультації фахівців лікарні щодо надання медичної допомоги та реабілітації учасників  антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Шкільними психологічними службами здійснюється соціальний супровід дітей із сімей учасників АТО, надається психологічна допомога, за необхідності готуються акції з організації матеріальної та речової допомоги зазначеним родинам.

                     Станом на 23.05.2016 на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 356 осіб із числа учасників антитерористичної операції. У 2016 році санаторно-курортним лікуванням забезпечено 20 осіб. На психологічну реабілітацію в реабілітаційні установи, протягом 2016-2016 років, були направлені 217 воїнів. На обліку для отримання протезно-ортопедичних виробів, технічних та інших засобів реабілітації перебуває 20 осіб зазначеної категорії, 9 із них повністю забезпечені необхідними засобами реабілітації, 10 – частково, 1 – видано направлення для забезпечення необхідними засобами реабілітації. 

                     У відомчих санаторіях, підпорядкованих Управлінню охорони здоров’я обласної державної адміністрації,  оздоровлено 17 дітей із сімей учасників антитерористичної операції.

                     За прогнозованими показниками у 2016 році планується охопити оздоровленням та відпочинком дітей учасників АТО 1093 особи (63,8%) від їх загальної чисельності в області та відповідно 37 дітей (100%), батьки яких загинули в районі проведення АТО.

                     З питань забезпечення оздоровленням та відпочинком дітей вищевказаних категорій Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації співпрацює з обласним військовим комісаріатом та райдержадміністраціями і міськими радами.

                     В області матеріальну допомогу надано 3793 родинам мобілізованих на суму 7789,4 тис. гривень. Допомогу по господарству (ремонт приміщень, випас худоби) отримали 711 сімей, по завезенню дров, твердого палива та скрапленого газу – 1135.

                     Діти із родин учасників антитерористичної операції у разі потреби (за умови надання відповідних документів про малозабезпеченість) у шкільних закладах забезпечуються харчуванням за рахунок міського бюджету на загальних підставах.

                     Станом на 18.05.2016 соціальними  послугами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – центрів СССДМ) охоплено 3679 сімей, члени яких брали участь у проведенні антитерористичної операції, у тому числі  2508 родин демобілізованих, 121 сім’я загиблих та 26 родин у яких проживають інваліди з числа учасників АТО. Протягом І кварталу 2016 року за сприяння центрів СССДМ області психологічну допомогу отримали 944 родин учасників АТО, юридичну – 566, направлено на лікування 57 сімей, на оздоровлення – 68.

                     З метою спільних заходів, спрямованих на адаптацію до мирного життя учасників антитерористичної операції, центрами СССДМ області налагоджено тісну співпрацю з об’єднаннями учасників АТО, волонтерськими та громадськими організаціями, які надають підтримку зазначеній категорії осіб.

                     Для підвищення кваліфікації спеціалістів районних та міських центрів, які працюють з даного напрямку, в області організовано та проведено семінар щодо надання соціальної допомоги сім’ям учасників антитерористичної операції. Під час заходу обговорювались питання: забезпечення  соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції,  професійна адаптація, оздоровлення; хто повертається додому і про що потрібно знати сім’ям  учасників антитерористичної операції;  підтримка учасників АТО, або чим ми можемо допомогти; адаптація демобілізованих до мирного життя; досвід роботи центрів СССДМ області щодо соціальної підтримки сімей учасників антитерористичної операції; групова робота з учасниками АТО.

                     Щодо проблем учасників АТО, виявлених під час роботи з відповідною категорією сімей, спеціалісти центрів інформують районні державні адміністрації та міські ради з метою скоординованого залучення всіх суб’єктів соціальної роботи для надання необхідної допомоги родинам учасників АТО.

                     З метою визначення потреб в отриманні учасниками антитерористичної операції пільг, компенсацій, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Центром допомоги учасникам антитерористичної операції  проведено анкетування понад 3000 учасників АТО та членів родин загиблих, центрами СССДМ області постійно здійснюються оцінки потреб нововиявлених сімей.

                     Протягом січня-квітня 2016 року Чернігівським обласним центром зайнятості приділялась належна увага системній роботі щодо організації професійного навчання зареєстрованих безробітних з числа учасників АТО. За цей період проходили навчання 32 учасника АТО.

                      З метою підтримки підприємницьких ініціатив безробітних постійно проводяться тематичні семінари з питань започаткування власної справи та самозайнятості. Впродовж січня-квітня 2016 року до участі у таких семінарах залучено 82 безробітних з числа демобілізованих учасників АТО. За звітний період 10 демобілізованих військовослужбовців з числа учасників антитерористичної операції закінчили курси цільового призначення за навчальними програмами «Підприємець – початківець» та «Основи малого підприємництва» та отримали допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності одноразово. Всього ж у січні-квітні 2016р. центрами зайнятості області працевлаштовані шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності 13 учасників АТО.

                     Протягом січня-квітня 2016 року Чернігівською обласною службою зайнятості ваучери для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці особам з числа демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції не видавалися. Наразі, продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота щодо можливості отримання даної соціальної послуги.

                     З метою прискорення соціальної та професійної адаптації зареєстрованих безробітних з числа демобілізованих учасників АТО службою зайнятості надається повний комплекс соціальних послуг. В кожному центрі зайнятості оформлені інформаційні куточки для демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, в яких розміщені інформаційні матеріали про послуги служби зайнятості, стан ринку праці в області, законодавчі та нормативні акти, пам’ятки, дорожні карти, листівки, телефони гарячих ліній, контактні дані установ та організацій, які опікуються питаннями надання соціальної підтримки учасникам АТО, тощо. Такі куточки (стенди) створені також у військкоматах області.

                     У січні-квітні 2016 року в центрах зайнятості області проведено 66 тематичних інформаційних семінарів для 532 демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, з них 15 заходів проведені за участю представників військкоматів, в 5-х семінарах взяли участь кризові психологи, на 8 заходах були присутні представники громадських організацій, 25 семінарів проходили за участю представників міських рад, органів соціального захисту населення, юстиції, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тощо. В Чернігівському міському та Чернігівському районному центрах зайнятості за участю психологів Психологічної кризової служби з метою надання психологічної підтримки проведено 4 тренінги для 29 демобілізованих учасників АТО. Індивідуальні профконсультації отримали 294 учасники АТО, з них 97 – із застосуванням профдіагностичного тестування, та 7 осіб пройшли профвідбір.

                     З метою активізації власних зусиль та підвищення мотивації до працевлаштування, опанування навичками складання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями, з початку поточного року 311 безробітних з числа учасників АТО взяли участь в тематичних семінарах з техніки пошуку роботи.

                     З лютому 2016 року в центрах зайнятості області запроваджено щотижневе проведення «Дня учасника АТО» із залученням соціальних партнерів, волонтерів, роботодавців, представників органів місцевого самоврядування.

                     Крім того, продовж січня-квітня 2016 року 159 безробітних осіб цієї категорії залучені до семінарів з питань професійного навчання та здобуття актуальних на ринку праці професій.

                     В результаті цього за цей період проходили навчання 32 безробітних учасників АТО. Навчання здійснювалося за професіями та навчальними програмами різного галузевого спрямування, а саме: «тракторист-машиніст с/г виробництва», «слюсар з ремонту автомобілів», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «водій навантажувача», «машиніст крана автомобільного», «Сучасні методи торгівлі продовольчими товарами», «Оволодіння практичними навичками юрисконсульта», «Ведення ремонтних робіт тракторної техніки  перед початком весняно-польових робіт», «Безпечне ведення робіт водіями і трактористами-машиністами сільськогосподарського виробництва на підприємствах сільськогосподарської галузі», «Охорона праці працівників сільськогосподарських підприємств», «Особливості забезпечення безпечної трудової діяльності» тощо. Працевлаштовані після закінчення навчання 26 осіб.

                     На курсах підвищення кваліфікації Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського для практичних психологів і соціальних педагогів викладаються лекції: «Використання елементів гештальттерапії у психологічній підтримці особистості», «Посттравматичні стресові розлади та їх корекція», «Методика ведення психологічного консультування», «Використання елементів тілесноорієнтованої терапії в роботі практичного психолога». Проводяться навчальні тренінги: «Психологічний тренінг з відновлення ресурсів» щодо надання психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції, «Психологічна допомога дорослим і дітям у кризовому стані».

                     За звітний період запиту обласного військового комісаріату щодо здійснення психологічного супроводу мобілізованих не було у зв’язку з відсутністю чергової хвили мобілізації.

                     З метою недопущення порушень трудового законодавства, у тому числі гарантій учасників антитерористичної операції, в області значна роль відведена інформаційно-роз’яснювальній роботі серед різних категорій працюючих: керівників, спеціалістів, а також громадських лідерів. Так, з початку 2016 року Департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації проведено 11 заходів даного напрямку, з них – 5 семінарів-навчань спільно з Федерацією профспілкових організацій області в районах та містах.

                     Надання інформації та роз’яснень з питань трудового законодавства відбувається і в телефонному режимі. У Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації забезпечується робота «гарячої» телефонної лінії, де упродовж робочого дня спеціалістам підприємств, установ, організацій та найманим працівникам надаються роз’яснення щодо застосування трудового законодавства, зокрема, гарантій працівникам – учасникам АТО.

                     Крім того, матеріали та новації зазначеної тематики розміщуються на офіційному web-сайті Департаменту соціального захисту населення.

                     З метою надання допомоги фахівцям підприємств, організацій та установ області щодо правильності застосування законодавчих і нормативних актів з питань додержання законодавства про працю щодо мобілізованих, державними інспекторами у 2016 році здійснено 2 публікації в засобах масової інформації, яку розміщено на сайті Управління Держпраці в області. З даного питання з початку року до Управління надійшло 10 звернень.

                     За викладеною у зверненнях інформацію, державними інспекторами проведено 84 планові перевірки та 9 позапланових перевірок, за результатами яких вжито відповідних заходів реагування.

                     Крім того у поточному році Управлінням Держпраці в області прийнято участь у 133-х семінарах, нарадах, круглих столах, лекціях, у комісіях з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

                     З початку року на особистому прийомі до Управління Держпраці в області звернулося 1385 осіб, яким надано консультації та роз’яснення з питань додержання вимог трудового законодавства та інших нормативно-правових актів.

                     Управлінням промисловості, транспорту і зв’язку обласної державної адміністрації підготовлено та відправлено лист від 06.01.2016 № 03-10/58 районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам Ніжинської,                     Н.-Сіверської, Прилуцької, Чернігівської міських рад щодо повторного розгляду питання стосовно створення та розвитку транспортних служб із перевезення осіб з інвалідністю для транспортування учасників АТО. У ньому розроблено порядок та графік транспортного обслуговування у містах, селищах та селах зазначеної категорії громадян. В якості рекомендації було запропоновано створення соціального таксі на відповідній території, що б забезпечило можливість транспортування  учасників АТО, які мають поранення, до закладів охорони здоров’я.

                     Крім того, у м. Чернігові міською благодійною організацією «Логос» розроблено проект щодо створення служби соціального таксі для транспортування людей з обмеженими можливостями, дітей-інвалідів та маломобільних груп населення, у тому числі учасників АТО, які потребують сторонньої допомоги при пересуванні.

                     Управлінням промисловості, транспорту і зв’язку обласної державної адміністрації спільно з районними державними адміністраціями та виконавчими комітетами Ніжинської, Н- Сіверської, Прилуцької, Чернігівської міських рад опрацьовано питання та вжито заходів на відповідних територіях щодо транспортного обслуговування (у разі необхідності) учасників АТО, які мають поранення, до закладів охорони здоров’я, протезно-ортопедичних підприємств та установ, де вони отримують послуги згідно з медичними показаннями, перевезення лежачих хворих та осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Дані перевезення не є системними і здійснюються у разі потреби із залученням транспорту міських та центральних районних лікарень. Також на міських автобусних маршрутах мм. Ніжин і Чернігів курсують транспортні засоби, пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

                     Крім того, при необхідності транспортування учасників антитерористичної операції, які мають поранення, до закладів охорони здоров’я, де вони отримують послуги згідно з медичними показаннями, спеціальний транспорт надається самими медичними закладами області.

                     З метою забезпечення інформаційної підтримки заходів мобілізації та демобілізації у 2016 році органами влади в області організовано інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо правових аспектів проведення мобілізації та демобілізації.

                     За сприяння Департаменту інформаційної діяльності у рамках інформаційної кампанії в районах та містах області розміщено 35 білбордів та 45 сітілайтів із соціальною рекламою щодо підтримки мобілізації до лав Збройних Сил України, серед представників інститутів громадянського суспільства розповсюджено 20000 флаєрів на підтримку мобілізації.

                     У 2016 році у друкованих ЗМІ області розміщено загалом 72 матеріали з тематики військово-політичної ситуації, мобілізаційної та демобілізаційної кампаній. Найбільш поширені — про надання допомоги мобілізованим та родинам поранених і загиблих (51 публікація).

                     Протягом звітного періоду в ефірі місцевих телекомпаній та радіостанцій загалом представлено 28 сюжетів, що стосуються згаданої тематики. Також забезпечено 204 покази роликів із соціальною рекламою на підтримку мобілізації. ОДА зверталась до всіх місцевих телерадіокомпаній щодо розміщення такої соціальної реклами.

                     Крім того, у лютому ц. р. організовано прес-тур для журналістів, які відвідали розташування 134-го батальйону охорони та обслуговування ОК «Північ» та 5-го окремого польового вузла зв’язку. Відбулося спілкування з мобілізованими військовими.

                     Також в області запроваджено практику поширення серед демобілізованих соціальної реклами (буклети «Довідник військовослужбовця» у кількості 2 000 шт.) з довідковою інформацією для звільнених у запас бійців. Подібні ініціативи за сприяння ОДА реалізовувалась також громадськими організаціями.

                     Інформація щодо заходів патріотичного спрямування широко поширювалась через ЗМІ області, у тому числі з використанням фото- та відеоматеріалів.

                     На сайті ОДА діють рубрики «Герої не вмирають», «Допомога учасникам АТО».

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                      

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                      

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 29.04.2016)

                     В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Родинам 143 загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана війни, 310 осіб отримали довідки та посвідчення встановленого зразка. Всі вони користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана  родинам 104 загиблих учасників АТО.

                     Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей. З 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

                     У м. Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                     В області здійснюється надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.  Надано психологічну допомогу 3678 військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників АТО, із них 611 чол. – в стаціонарних умовах на базі створених в області 2-х центрів медико-психологічної допомоги зазначеним особам (Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня та Чернігівський військовий шпиталь) та санаторію «Остреч» (м.Мена Чернігівської області).

                     01 та 02 березня на базі Деснянської гімназії Козелецької районної ради  методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи спільно з практичним психологом закладу проведені тренінгові заняття за зазначеною вище програмою з учнями середніх та  старших класів, батьки яких є учасниками АТО. Теми занять – «Розвиток навичок вирішення проблем» та «Посилення ролі позитивних активностей». Під час тренінгів обговорювалися питання «конфлікту», «видів конфлікту», 4-х крокової моделі вирішення проблеми; визначали справи, які піднімають настрій, якості й вміння, що необхідні для втілення мрії, розвивали вміння аналізувати і планувати майбутнє, визначати життєві перспективи.

                     Впровадження тренінгової програми в гімназії здійснюється на запит адміністрації та батьківського комітету закладу.

                     18 квітня на базі центру соціально-психологічної допомоги учасникам АТО «Ресурс» практичним психологом Куликівського районного центру позашкільної освіти, керівником громадської організації «Джерело творчості» проведено арт-терапевтичне заняття для дітей військовослужбовців з м.Феодосії. Діти із задоволенням ліпили пасхального зайця з використанням солоного тіста. На занятті були присутні представники Корпусу Мира, які завітали до громадської організації з метою підтримки сімей-військовослужбовців із Криму.

                     Методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи та практичним психологом Чернігівської вечірньої школи у роботі з дітьми були запропоновані вправи, що спрямовані на підвищення самооцінки, формування цілеспрямованості, стабілізацію емоційного стану.

                     З 04 по 08 квітня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського проведено тематичні курси з підготовки практичних психологів з проблеми «Навички кризового консультування та формування стресостійкості у школярів».

                     Під час занять з елементами тренінгу було висвітлено такі теми: «Психічний стрес та його ознаки у дітей та дорослих», «Вікові особливості перебігу гострих стресових реакцій у дітей»,  «Особливості надання первинної психологічної допомоги», «Допомога дітям різних вікових груп після травматичної події», «Кризове консультування». Останні два дні були присвячені особливостям впровадження тренінгової програми розвитку навичок психологічного відновлення школярів у навчальних закладах.

                     Учасники навчального курсу отримали сертифікати та методичні матеріали.

                     13 квітня практичні психологи і соціальні педагоги області взяли участь у навчальному семінарі-тренінгу «Психологічна допомога ветеранам з посттравматичним стресовим розладом, їхнім сім’ям та оточенню» за участю Френка Пьюселіка, американського психотерапевта, автора технік консультування з ветеранами Другої Світової війни Кореї, В’єтнаму, Афганістану, Іраку.

                     18 квітня особовий склад роти поліції особливого призначення «Чернігів» вирушив до зони проведення антитерористичної операції (http://www.cn.npu.gov.ua/uk/publish/article/118505). Цього дня підтримати бійців перед далекою дорогою прийшли побратими, друзі і родичі правоохоронців. 

                     Морально підтримати бійців та виконати почесну місію прибула до Головного управління Національної поліції заступник Голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова. Вона вручила шістьом поліцейським, які відзначилися під час виконання бойових задач, почесні грамоти та подяки обласної адміністрації. У своєму виступі Наталія Романова побажала бійцям благополучного повернення додому й миру і злагоди у їх родинах.

                     23 квітня в обласному центрі організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО», за підтримки Чернігівської ОДА та міської ради було зорганізовано патріотично-культурний захід «Перший батальйон Чернігівщини». Рівно два роки тому в квітні 2014 року на Чернігівщині було створено 13-й батальйон територіальної оборони, який згодом було реорганізовано в 13-й окремий мотопіхотний батальйон (http://cg.gov.ua/index.php?id=186242&tp=0).

                     Місцем збору всіх небайдужих: ветеранів, родин військовослужбовців, волонтерів і представників влади стала Красна площа, а саме – розташована біля неї стела пам’яті загиблих героїв АТО. Адже за час бойових дій на сході країни свої життя за незалежність і територіальну цілісність України поклали вже 143 наших земляків. Серед них – 33 військовослужбовці 13 мотопіхотного батальйону.

                     Згадавши загиблих поіменно та пом’янувши їх хвилиною мовчання, учасники зібрання поклали квіти до стели. Після ж церемонії покладання квітів, заспівавши Державний гімн у супроводі духового оркестру, учасники акції направилися до обласного філармонійного центру, де й відбувалося продовження заходу з врученням державних нагород військовослужбовцям та патріотична концертна програма.

                     24 квітня при  підтримці  ІГ  Лічман  В.В.,  за  участю  бійців  і  родин  41  ОМПБ (окремого мотопіхотного батальйону) «Чернігів­2», 1 танкової бригади та  громади  Чернігівщини,  були  проведені  заходи  по  вшануванню  загиблих  ГЕРОЇВ­ - воїнів  АТО (http://bit.ly/1SOsXds).  Маршрут  пролягав  через  всю  Чернігівщину,  а  саме  Срібне­-Прилуки-­Ніжин-­Чернігів-­с.Охрамієвичи, Корюківського району ­с.Дібровне, Городнянсько району. В м. Чернігів  відбулося  вшанування  пам’яті загиблих  воїнів  АТО  Чернігівщини, а після  покладання  квітів - спілкування  з  родинами  загиблих героїв. 

                     Увіковічені герої в книзі­ пам’яті полеглих за Україну  http://memorybook.org.ua/

                     27 квітня, перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич передав у с. Понори Талалаївського району Чернігівської області свідчення подвигу — орден «За мужність» ІІІ ступеня Бахмач Марії Михайлівні - матері загиблого учасника АТО солдата 13-го окремого мотопіхотного батальйону Володимира Бахмача (http://cg.gov.ua/index.php?id=187139&tp=0).

                     Цим орденом посмертно нагороджено бійця за особисту мужність і професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

                     Відповідний Указ (http://www.president.gov.ua/documents/1032016-19849) Президент підписав 21 березня цього року.

                     З 26 квітня по 29 квітня в Бахмацькому районному Будинку культури відкрилася виставка фотографа, журналіста В. Ясинської «Портрет солдата». На виставці виставлені фотографії учасників АТО, з цитатами воїнів, їхніми думками, мотивами, військовим досвідом.

                     Рішеннями Бахмацької міської, Дмитрівської селищної, Курінської сільської рад на честь загиблих земляків-учасників АТО перейменовано 4 вулиці.

                     3557 учасників АТО отримали дозволи на розроблення проектів землеустрою (виділення земельних  ділянок  площею 2783 га).  Затверджено документацію із землеустрою та передано земельні ділянки у власність 1552 учасникам АТО загальною площею 1021 га. Цей процес перебуває на постійному контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

                     При Центрі допомоги учасникам АТО функціонує «гаряча» телефонна лінія для звернень учасників АТО та родин загиблих в ході антитерористичної операції. З метою визначено проблемних питань вказаної категорії громадян, Центром за 3-а місяці з часу створення та залученими до його складу органами державної влади проведено анкетування понад 3 тис. демобілізованих учасників АТО та членів родин загиблих, в т.ч. через кол-центр Центру – 540 чол., центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 2542 чоловік. Крім того письмово анкетовано 136 сімей загиблих учасників АТО, 1598 чол. демобілізованих військовослужбовців.

                     Найбільш поширеними проблемним питаннями згідно з анкетуванням є:

                     1. Отримання статусу учасника бойових дій.

                     2. Отримання земельної ділянки.

                     3. Не отримання повного грошового забезпечення при демобілізації.

                     4. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

                     5. Забезпечення пільгового проїзду в громадському транспорті.

                     Результати анкетування використовуються для визначення головних проблемних напрямків, на які спрямовуються в подальшому першочергові заходи реагування.

                     З метою роз’яснення питань отримання пільг Центром проведено 42 зустрічі з демобілізованими учасниками АТО та родинами загиблих, 25 робочих візитів у райони та міста області. 

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                      

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                      

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 01.04.2016)

                     В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Родинам 142 загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана війни, 307 осіб отримали довідки та посвідчення встановленого зразка. Всі вони користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана  родинам 103 загиблих учасників АТО.

                     Здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної вище категорії людей. З 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

                     У м. Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                     В області здійснюється надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.  Надано психологічну допомогу 3629 військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників АТО, із них 569 чол. – в стаціонарних умовах на базі створених в області 2-х центрів медико-психологічної допомоги зазначеним особам (Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня та Чернігівський військовий шпиталь) та санаторію «Остреч» (м.Мена Чернігівської області).

                     01 та 02 березня на базі Деснянської гімназії Козелецької районної ради  методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи спільно з практичним психологом закладу проведені тренінгові заняття за зазначеною вище програмою з учнями середніх та  старших класів, батьки яких є учасниками АТО. Теми занять – «Розвиток навичок вирішення проблем» та «Посилення ролі позитивних активностей». Під час тренінгів обговорювалися питання «конфлікту», «видів конфлікту», 4-х крокової моделі вирішення проблеми; визначали справи, які піднімають настрій, якості й вміння, що необхідні для втілення мрії, розвивали вміння аналізувати і планувати майбутнє, визначати життєві перспективи.

                     Впровадження тренінгової програми в гімназії здійснюється на запит адміністрації та батьківського комітету закладу.

                     21 березня на базі Деснянської гімназії методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи для педагогічних працівників закладу проведено заняття з елементами тренінгу «Відродження ресурсів». Вправи заняття були спрямовані на розвиток навичок позитивного мислення, пошуку внутрішніх і зовнішніх ресурсів, підвищення самооцінки та впевненості у собі. Арт-терапевтична вправа сприяла  зниженню рівня напруги та стабілізації емоційного стану.

                     Захід проведено на запит адміністрації та батьківського комітету закладу.

                     23 березня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відбувся навчальний семінар-тренінг для практичних психологів дошкільних навчальних закладів області з проблеми «Психологічна допомога дітям дошкільного віку у кризових ситуаціях». Під час семінару висвітлені питання психологічної допомоги дітям дошкільного віку у кризових ситуаціях; причини виникнення психотравм у дітей та особливості їх подолання; особливості  роботи практичного психолога з батьками; техніки  психологічної допомоги дітям дошкільного віку у кризових ситуаціях.

                     24 березня  в ході розширеного засідання Колегії обласної державної адміністрації під головування Валерія Куліча та за участі численного представництва керівників органів влади районів, області та народних депутатів, семеро чернігівців отримали державні нагороди. Четверо з них – посмертно.

                     Указами Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено:

                     - солдата Баширова Тахіра Тахіровича (нагороду вручено матері Аллі Миколаївні);

                     - солдата Власенка Дмитра Миколайовича (нагороду вручено матері Катерині Миколаївні);

                     - солдата Потієнка Анатолія Юрійовича (нагороду вручено матері Валентині Михайлівні);

                     - молодшого сержанта Ротозія Дмитра Віталійовича (нагороду вручено матері Ларисі Іванівні).

                     Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено капітана Губаря Романа Васильовича.

                     Медаллю «Захиснику Вітчизни» та орденом «За мужність» ІІІ ступеня – старшого солдата Зінченка Миколу Миколайовича.

                     Також за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю орденом «Княгині Ольги» ІІІ ступеня нагороджено волонтера Єдиного волонтерського центру Ірину Геннадіївну Березинець.

                     Учасники зібрання подякували присутнім нагородженим і батькам загиблих Героїв та вшанували полеглих хвилиною мовчання.

                     26 березня, у День Національної гвардії України, Президент України Петро Порошенко відвідав Навчальний центр НГУ у селі Нові Петрівці на Київщині та взяв участь у заходах з нагоди другої річниці її створення.

                     В рамках зазначених заходів волонтер із Чернігівщини Павло Нетьосов  - один з ініціаторів виставки у Нових Петрівцях, запросив до участі у ній родини загиблих з Київщини, Дніпропетровщини, Миколаївщини та Чернігівщини. Крім того, він подякував учням Державної художньої школи імені Тараса Шевченка, які на дерев’яних кришках ящиків з-під боєприпасів написали маслом портрети загиблих бійців. Нетьосов також зазначив, що виставка буде експонуватися у навчальних закладах Києва та області, а з 15 квітня переїде до Тернополя, звідки продовжить свій шлях Україною.

                     Станом на 16.03.2016 3358 учасників АТО отримали дозволи на розроблення проектів землеустрою (виділення земельних  ділянок  площею 2439,0003 га).  Затверджено документацію із землеустрою та передано земельні ділянки у власність 1419 учасникам АТО загальною площею 896,0874 га. Цей процес перебуває на постійному контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

                     При Центрі допомоги учасникам АТО функціонує «гаряча» телефонна лінія для звернень учасників АТО та родин загиблих в ході антитерористичної операції. З метою визначено проблемних питань вказаної категорії громадян, Центром за 3-а місяці з часу створення та залученими до його складу органами державної влади проведено анкетування понад 3 тис. демобілізованих учасників АТО та членів родин загиблих, в т.ч. через кол-центр Центру – 540 чол., центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 2542 чоловік. Крім того письмово анкетовано 136 сімей загиблих учасників АТО, 1598 чол. демобілізованих військовослужбовців.

                     Найбільш поширеними проблемним питаннями згідно з анкетуванням є:

                     1. Отримання статусу учасника бойових дій.

                     2. Отримання земельної ділянки.

                     3. Не отримання повного грошового забезпечення при демобілізації.

                     4. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

                     5. Забезпечення пільгового проїзду в громадському транспорті.

                     Результати анкетування використовуються для визначення головних проблемних напрямків, на які спрямовуються в подальшому першочергові заходи реагування.

                     З метою роз’яснення питань отримання пільг Центром проведено 34 зустрічі з демобілізованими учасниками АТО та родинами загиблих, 23 робочі візити в райони та міста області. 

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                      

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                      

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 01.03.2016)

                     В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Родинам 139 загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана війни, 305 осіб отримали довідки та посвідчення встановленого зразка. Всі вони користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана 102  родинам загиблих учасників АТО.

                     Крім цього, на Чернігівщині здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної категорії людей. З 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

                     У м. Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                     В області здійснюється надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. З цією метою місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.  Надано психологічну допомогу 2818 військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників АТО, із них 484 чол. – в стаціонарних умовах на базі створених в області 2-х центрів медико-психологічної допомоги зазначеним особам (Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня та Чернігівський військовий шпиталь).

                     16 лютого на базі Деснянської гімназії Козелецької районної ради методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи спільно з практичним психологом закладу розпочато проведення тренінгових занять за програмою Міністерства освіти і науки України «Розвиток навичок психологічного відновлення школярів» з учнями середніх та  старших класів,  батьки яких знаходяться у зоні проведення антитерористичної операції. Заняття спрямовані на пошук внутрішніх та зовнішніх ресурсів, формуванню адекватної самооцінки, розвиток навичок використання технік психологічного відновлення.

                     18 лютого на базі Менської загальноосвітньої школи імені Т.Шевченка методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи та практичним психологом Чернігівської вечірньої школи проведено п’яте тренінгове заняття за програмою «Розвиток навичок психологічного відновлення школярів» для учнів молодшої та старшої ланок, батьки яких є учасниками АТО або знаходяться у зоні проведення антитерористичної операції. Заняття спрямовано на розвиток навичок позитивного мислення, зниження рівня тривожності та стабілізацію емоційного стану.

                     23 лютого на базі Деснянської гімназії Козелецької районної ради  методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи спільно з практичним психологом закладу проведено тренінгові заняття за зазначеною вище програмою з учнями середніх та  старших класів, батьки яких знаходилися у зоні проведення антитерористичної операції. Тема заняття – «Розвиток навичок керування своїми емоціями». Під час тренінгу обговорювалися питання реакцій людини на різні ситуації, як себе поводити та яку допомогу можна надати тим, кому вона необхідна; використовувалися техніки психологічного відновлення.

                     Впровадження тренінгової програми в навчальних закладах здійснюється на запит адміністрації та батьківського комітету закладу.

                     На сьогоднішній день 2843 учасники АТО отримали дозволи на розроблення проектів землеустрою. Вже виділено 2714 земельних  ділянок (2172,6056 га). Цей процес перебуває на постійному контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

                     При Центрі допомоги учасникам АТО функціонує «гаряча» телефонна лінія для звернень учасників АТО та родин загиблих в ході антитерористичної операції. З метою визначено проблемних питань вказаної категорії громадян, Центром за 2-а місяці з часу створення та залученими до його складу органами державної влади проведено анкетування 2884 демобілізованих учасників АТО та членів родин загиблих, в т.ч. через кол-центр Центру – 500 чол., центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 2384 чоловік. Крім того письмово анкетовано 130 сімей загиблих учасників АТО, 1581 чол. демобілізованих військовослужбовців.

                     Найбільш поширеними проблемним питаннями згідно з анкетуванням є:

                     1. Отримання статусу учасника бойових дій.

                     2. Отримання земельної ділянки.

                     3. Не отримання повного грошового забезпечення при демобілізації.

                     4. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

                     5. Забезпечення пільгового проїзду в громадському транспорті.

                     Результати анкетування використовуються для визначення головних проблемних напрямків, на які спрямовуються в подальшому першочергові заходи реагування.

                     З метою роз’яснення питань отримання пільг Центром проведено 30 зустрічей з демобілізованими учасниками АТО та родинами загиблих, 20 робочих візитів в райони та міста області. 

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                      

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                      

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                     (станом на 01.02.2016)

                     В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                     Родинам 139 загиблих військовослужбовців та представників правоохоронних органів встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана війни, 291 особа отримала довідку та посвідчення встановленого зразка. Всі вони користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

                     Одноразова матеріальна допомога з Держбюджету надана 101  родині загиблих учасників АТО.

                     Крім цього, на Чернігівщині здійснюються додаткова робота щодо соціального захисту зазначеної категорії людей. З 2015 року діють обласна та місцеві програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

                     Органами місцевої державної влади, громадськими організаціями та волонтерами здійснюється соціальний супровід та вирішуються проблемні питання учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів.

                     У м. Чернігові створено антикризову раду, яка систематично проводить навчання із військовослужбовцями з питань профілактики постстресового синдрому. Надається допомога у набутті навичок поведінки при бойовому стресі.

                       В Центрі психіатричної реабілітації при комунальному лікувально-профілактичному закладі «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» медико-психологічна допомога надана 393 учасникам АТО, 18 чол. досі продовжують лікування.

                     В Центрі реабілітації для учасників антитерористичної операції, що функціонує на базі  Чернігівського обласного госпіталю ветеранів війни, пройшли реабілітацію 79 осіб, на лікуванні знаходяться 6 учасників АТО.

                          12 січня на базі Козелецького відділу освіти райдержадміністрації методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи для практичних психологів району проведено навчальний семінар-тренінг «Психолого-педагогічний супровід дітей у кризовому стані».

                     Під час семінару акцентовано увагу на роботі з дітьми, батьки яких знаходяться у зоні проведення антитерористичної операції та з дітьми, батьки яких демобілізовані.

                     15 січня на базі Центру соціально-психологічної реабілітації «Ресурс» методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи та практичним психологом Чернігівської вечірньої школи проведено тренінг для дітей-переселенців, батьки яких військовослужбовці з Криму. Заняття спрямовано на формування адекватної самооцінки.

                     20 січня на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського обласним центром практичної психології і соціальної роботи проведено навчальний семінар-тренінг для методистів з психологічної служби «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у школярів». На семінарі презентовано тренінгову програму «Програма розвитку навичок психологічного відновлення дитини-школяра». Ця програма розрахована для впровадження у навчальних закладах області серед дітей-переселенців, дітей, батьки яких знаходяться або знаходилися у зоні проведення АТО.

                     21 січня на базі Менської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. імені  Т.Г. Шевченка методистом обласного центру практичної психології і соціальної роботи та психологом Чернігівської вечірньої школи  проведені тренінгові заняття за програмою розвитку навичок психологічного відновлення з учнями молодших та  старших класів,  батьки яких знаходяться у зоні проведення антитерористичної операції. Школярі працювали над темою «Розвиток навичок вирішення проблемних ситуацій без конфлікту». Протягом заняття учасники формували вміння висловлювати свою точку зору, проговорювати свій емоційний стан; набували навички вирішення проблемних ситуацій без конфлікту.

                     Заходи здійснено психологами-волонтерами Чернігівської громадської організації «РЕСУРС» на запит голови громадської організації «Менська сотня».

                     Органами соціального захисту населення продовжується анкетування на місцях учасників АТО та їх родин з метою виявлення проблемних питань. Протягом січня п.р. біля 300 власноруч заповнених учасниками АТО анкет передано для узагальнення  в Центр допомоги учасникам АТО при Чернігівській облдержадміністрації.

                     22 січня в Чернігові відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України, під час яких перший заступник голови облдержадміністрації Л.Сахневич вручив державні нагороди 10-ти учасникам АТО, в т.ч. посмертно орден «За мужність» ІІІ ступеню солдату Олександру Шумейку, який у ніч на 4 серпня 2015 р. внаслідок смертельного поранення від розриву 82-міліметрової міни під час вогневого боєзіткнення в районі міста Горлівка Донецької області (нагороду вручено матері загиблого героя).

                     29 січня на Чернігівщині урочисто відзначали 98-у річницю подвигу Героїв Крут.

                     Під час мітингу-реквієму біля Монументу пам’яті Героїв Крут говорили про подвиги бійців, які самовіддано борються проти російського агресора на Донбасі. Разом з дорослими чоловіками, як і в далекому 1918-му, на захист рідної землі стали зовсім молоді люди. Прикладом героїзму є жертовність студентів та викладачів Національного технічного університету України, інших навчальних закладів країни. Серед загиблих на Сході України студентів і двоє з Чернігівщини – Вадим Жеребило з Мени та Володимир Близнюк з Чернігова, а також десятки і сотні відважних юнаків з усіх куточків нашої Вітчизни, які добровільно пішли боронити рідну землю і ступили у безсмертя прямо зі студентської лави.

                     Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання. Було озвучено звернення Президента України до Українського народу у зв’язку з Днем пам’яті Героїв Крут.

                     Про героїзм і самовідданість захисників України у своєму виступі говорив голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч.

                     – Як і в часи Української Народної Республіки, сьогодні на захист української незалежності піднялися патріоти. Серед них тисячі молодих людей. Вони пам’ятають Героїв Крут, які назавжди стали для українців зразком самовідданого служіння Вітчизні, – зазначив очільник ОДА. Також він зауважив, що під час мітингу майорить багато прапорів. Проте лише один об’єднує нас усіх. Це – Прапор України.

                     Двом військовослужбовцям 13-го мотопіхотного батальйону Валерій Куліч вручив державні нагороди.

                     На кількатисячному мітингу були присутні представники органів влади, громадських організацій та політичних партій, учасники антитерористичної операції, родини загиблих на Сході України, студентство.

                     На базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації виділено приміщення для функціонування громадських організацій - Центру допомоги учасникам АТО та ГО «ЄДИНА РОДИНА ЧЕРНІГІВЩИНИ», яким надана допомога в облаштуванні приміщень необхідним обладнанням, засобами комунікацій тощо.  

                     Співпраця органів виконавчої влади області з Центром допомоги учасникам АТО та іншими громадськими організаціями, волонтерами, що допомагають учасникам АТО та їх родинам, продовжується і знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

                      

                     Про допомогу учасникам антитерористичної операції

                      

                     та діяльність Центру допомоги учасникам АТО

                     в Чернігівській області

                      (станом на 29.12.2015)

                     В області продовжується робота щодо виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

                       В Центрі психіатричної реабілітації при комунальному лікувально-профілактичному закладі «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» медико-психологічна допомога надана 383 учасникам АТО, з них 11 чол. досі продовжують лікування.

                     В Центрі реабілітації для учасників антитерористичної операції, що функціонує на базі  Чернігівського обласного госпіталю ветеранів війни, пройшли реабілітацію 60 осіб, на лікуванні знаходяться 5 учасників АТО.

                     З метою організації надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони проведення АТО, місцевими управліннями соціального захисту населення області налагоджено співпрацю з органами охорони здоров’я, освіти та громадськими організаціями для залучення фахівців психологів. Надано психологічну допомогу 1315 військовослужбовцям – учасникам АТО.

                     19 грудня, в День Святого Миколая, в рамках акції «Єдина родина Чернігівщини» в Чернігові відбулися заходи із вшанування пам’яті загиблих учасників Революції Гідності, антитерористичної операції на сході України та підтримки їх родин. 

                     Психологічний супровід сімей, дітей та підлітків здійснювався психологами-волонтерами Чернігівської громадської організації «РЕСУРС».

                     Волонтерські організації та обласна державна адміністрація організували цілу низку заходів у рамках проведення акції «Єдина родина Чернігівщини».

                     Серед них – святкова інтермедія для дітлахів, концертна програма на театральній сцені, спілкування з психологами та юристами, зустріч із головою Чернігівської ОДА. Крім цього, члени «Єдиної родини» відбули молебень у церкві Святої великомучениці Катерини, шлях до якої супроводжувала почесна варта.

                     Всі дітлахи на додачу до святкового настрою, який їм створювали казкові персонажі, різноманітні майстер-класи, новорічний концерт, і те, чого вони чекали весь рік – зустріч зі Святим Миколаєм, отримали ще й солодкі подарунки. А дорослі, крім цього, мали можливість поспілкуватися за трапезним столом, відвідали тематичну виставку у військово-історичному відділі обласного історичного музею ім. В. Тарновського. Родини двох загиблих воїнів отримали ключі від квартир. Їх дружині сержанта Андрія Мансурова Тетяні й дружині сержанта Валентина Бойка – Людмилі вручив голова ОДА Валерій Куліч.

                      (http://cg.gov.ua/index.php?id=169604&tp=0)

                     Обласною державною адміністрацією 29.12.2015 затверджено План шефства Чернігівської облдержадміністрації над з’єднанням, військовими частинам, установами та організаціями Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України  на 2016 рік, що доведений до відома та виконання місцевим органам виконавчої влади та структурним підрозділам облдержадміністрації.

                              Органами соціального захисту населення продовжується анкетування на місцях учасників АТО та їх родин з метою виявлення проблемних питань. Протягом грудня п.р. понад 600 таких власноруч заповнених учасниками АТО анкет передано для узагальнення  в Центр допомоги учасникам АТО при Чернігівській облдержадміністрації.

                              Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації спільно з громадськими волонтерськими організаціями вирішено питання щодо забезпечення сімей загиблих учасників АТО з міста Чернігова зеленими ялинками до Новорічних свят.

                     Назад

                     Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                     Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                     Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                     Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua