back

Чернігівщина в цілому готова до виконання програм за призначенням у сфері цивільної оборони

02-02-2012 | 14:34

Так підсумував роботу керівного складу цивільної оборони області заступник директора департаменту управління рятувальними силами МНС України Василь Стоєцький під час зборів, які відбулися 2 лютого під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Станіслава Прокопенка.

Учасники зборів підбили підсумки роботи системи органів із забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного характеру в області у 2011 році та визначили завдання на 2012 рік.

Інформуючи про роботу органів управління та особового складу служби цивільного захисту області, начальник УМНС України в Чернігівській області Володимир Муха зазначив, що в регіоні намітилися певні позитивні тенденції. Так, становище із забезпеченням пожежної безпеки на території області у минулому році характеризувалося зменшенням загальної кількості пожеж на 13 % (1288 проти 1475 у 2010 році). Завдяки здійсненому комплексу заходів щодо запобігання пожеж в лісових масивах і на торфовищах, у пожежонебезпечний період їх кількість зменшилася на 43 %.

За словами Володимира Мухи, основними проблемами, які виникають під час ліквідації пожеж є недостатнє забезпечення аварійно-рятувальних підрозділів необхідними матеріально-технічними засобами.

«Зараз в підрозділах області майже 90% пожежно-рятувальної техніки вичерпали свій ресурс і підлягають списанню», - зауважив він.

Начальник УМНС України в Чернігівській області відмітив, що на сьогодні актуальними залишаються питання недопущення виникнення НС під час пропуску льодоходу, повені, дощових паводків, підвищеної пожежної небезпеки в літній період та під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012. Він наголосив на необхідності співпраці органів влади, ЗМІ, відомчих та громадських організацій щодо впровадження ефективних форм і методів навчання населення правилам безпеки життєдіяльності.

У ході засідання учасники зборів також розглянули питання щодо організації та здійснення нагляду за дотриманням виконання вимог у сферах пожежної та техногенної безпеки та цивільного захисту, питання щодо організації роботи із запобігання надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпечення, заслухали звіт про роботу дорожніх служб із запобігання виникнення НС та подій на автомобільних шляхах тощо.

У зв’язку з посиленням на Чернігівщині морозів до 29-33 градусів важливим і актуальним було питання функціонування пунктів обігріву .

Підбиваючи підсумки наради, Станіслав Прокопенко наголосив, що й надалі основними завданнями, які ставляться перед керівниками цивільної оборони області, є забезпечення належного рівня безпеки населення Чернігівщини, гарантування його прав та свобод щодо безпечного життя і здоров’я.

На завершення зібрання кращі службовці цивільного захисту були нагороджені почесними відзнаками.