03-09-2013 | 08:39
Питання підвищення рівня якості медичних послуг розглянули та обговорили учасники наради, яку 2 вересня провів в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика. Зокрема, йшлося про проміжні підсумки реалізації пілотного проекту щодо встановлення європейських цін на лікарські засоби.
Звертаючись до присутніх, Юрій Музика зазначив, що встановлення референтних цін на ліки в країні відбувається у рамках виконання доручень Президента України Віктора Януковича щодо якісного медичного забезпечення населення. «Глава держави наголошує, що питання забезпечення населення якісними медичними послугами є пріоритетним для держави», - підкреслив Юрій Музика.
За його словами, актуальність проблеми захворювання на гіпертонічну хворобу зумовлена тим, що це — одне з найпоширеніших захворювань серед населення. Майже у кожної третьої дорослої людини відмічається підвищений артеріальний тиск. Щорічно це захворювання виявляється більш, ніж у 20 тисяч мешканців області.
«Проблема гіпертонічної хвороби давно вийшла за рамки суто медичної і весь світ визнає її соціальною проблемою, яка впливає на здоров'я суспільства і тривалість життя громадян», - підкреслив він.
З 2012 року в області запроваджена реалізація пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. У рамках реалізації проекту на часткове відшкодування вартості лікарських засобів області виділено субвенцію державного бюджету в сумі 3,9 млн. грн. Лікарями медичних закладів виписано близько 220 тисяч рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів, задіяних в пілотному проекті. Понад 70 тисяч хворих з гіпертонічною хворобою придбали ліки за зниженими цінами, що дало змогу їм зекономити майже 780 тис.грн. власних коштів.
За рахунок централізованих поставок Міністерства охорони здоров'я України область отримала сучасну рентгенівську кардіоваскулярну систему Philips Medical System Allura Xper FD 10, вартістю 9,5 млн. грн. Ангіографічне обладнання встановлено в обласному центрі серцево-судинної хірургії, який розташований на базі міської лікарні №2 Чернігівської міської ради. В середньому за рік в центрі отримують лікування більше 1500 хворих та проводиться біля 1300 оперативних втручань.
На Чернігівщині діє регіональна програма «Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2012-2015 роки». На виконання програми в обласному бюджеті передбачаються кошти на придбання кардіовиробів та витратних матеріалів для проведення кардіоангіохірургічних операцій при гострому коронарному синдромі, зокрема, набори для коронарографії, набори для стентування коронарних судин, стент-системи для стентування коронарних судин.