30-06-2025 | 14:39
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Захід відбувся у змішаному форматі в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської та об’єднав ключових надавачів соціально-психологічних послуг області, представників громадських організацій, консультантів з ментального здоров’я. Загалом – близько 270 учасників.
У Чернігові учасників прийняла Пенітенціарна академія України.
Читати також: Ще у чотирьох громадах Чернігівщини з’явилися консультанти з ментального здоров’я
«Коли після чергового обстрілу область засинає, дочекавшись відбою тривоги, не сплять ті, хто рятує людей, надає першу психологічну допомогу. Чат ментального здоров’я оживає вночі: «потрібна допомога, діти, вік, запит». І хтось обов’язково відписує: «ми підхопимо, ми готові!». І так – із дня у день! Кожного з цих фахівців ми знаємо, спілкуємось, співпрацюємо. Тому сьогодні сповнений вдячності, поваги і теплої підтримки день. Атмосфера єдності та щирості. Дійсно спільнодія, як вона є», – наголосила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», радниця голови Чернігівської ОДА Інна Чистенко.
Читати також: День спільнодії: у громадах області презентували маршрути послуг з ментального здоров’я
Учасники ознайомились з техніками підтримки та надання допомоги під час надзвичайних ситуацій, програмою ментального здоров’я «Ти як?», Путівником «Маршрути послуг з ментального здоров’я в громаді», можливостями перенаправлення. На кожній локації відбулись арт-практикуми.
«Ці тренінги – не лише про психологію, вони про нас і для нас. Вміння почути себе, встановити межі, правильно реагувати в конфлікті – це ключ до внутрішньої стійкості. Дуже вразило, як просто і доступно фахівці пояснювали складні речі. Особливо корисною стала частина про особисті кордони. Я зрозуміла, що маю право сказати “ні” – і це нормально. Асертивність – нове слово для мене, але тепер я розумію: це не агресія і не пасивність. Це повага. Насамперед до себе. Дуже цінні знання», – ділиться враженнями Тетяна, одна з учасниць заходу у Городнянській громаді.
«Найцінніше сьогодні – це люди. Те, як ми слухаємо і підтримували одне одного – надихає! Щиро дякую всім учасникам, партнерам та ініціаторам заходу за згуртованість, відкритість і спільне прагнення змінювати світ навколо себе на краще», – каже голова ГО «Віндикація» Ольга Мірошниченко.