back

Чернігівщина долучиться до другої фази програми “Партнерство за сильну Україну"

22-04-2025 | 16:17

Міністерство розвитку громад та територій України разом із міжнародними партнерами офіційно запустило другу фазу програми “Партнерство за сильну Україну" – багатосторонньої ініціативи, спрямованої на підтримку відновлення та посилення стійкості України в умовах війни.

Під час офіційного заходу, присвяченому цій події, представники країн – фінансових партнерів Програми – Канади, Естонії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Сполученого Королівства – підписали Меморандум про взаєморозуміння спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, підтверджуючи спільну відданість справі відновлення України та стратегічним пріоритетам другої фази програми “Партнерство за сильну Україну”.

Друга фаза Програми передбачає розширену фінансову підтримку обсягом до 150 мільйонів фунтів стерлінгів протягом наступних трьох років.

“Відновлення України ґрунтується на партнерстві з нашими громадами та міжнародними друзями. Ми маємо діяти швидко, але розумно, щоб відновити базові послуги, інфраструктуру і повернути надію в регіони, які найбільше постраждали від війни, – зазначила перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум. –  З другою фазою програми “Партнерство за сильну Україну” ми переходимо до нового етапу відновлення і робимо це разом із надійними міжнародними партнерами. Щиро дякую їм за постійну підтримку. Посилення зобов’язань наших партнерів – це потужний сигнал: світ стоїть поруч з Україною.

Друга фаза програми “Партнерство за сильну Україну” зосереджується на побудові стійкості на кількох рівнях:

  • стійкість у виживанні: задоволення нагальних потреб найбільш вразливих, прифронтових громад, забезпечення їх будівельними матеріалами, аварійним транспортом та захисним спорядженням для екстрених служб;
  • стійкість громад: забезпечення безперервності базових послуг і згуртованості громад через відновлення шкіл, лікарень, водопровідної та енергетичної інфраструктури, а також підтримка інклюзивного місцевого планування відновлення;
  • стійкість суспільства: орієнтація на майбутнє шляхом підтримки національної єдності та соціальної згуртованості, зокрема через реінтеграцію ветеранів і участь у роботі ініціативи Президента України Bring Kids Back.

Спираючись на здобутки першої фази, “Партнерство за сильну Україну”  продовжить зміцнювати стійкість громад у прифронтових і прикордонних регіонах. Друга фаза передбачає впровадження Механізму швидкого реагування (RRM) – спеціального інструменту для оперативного надання критичних ресурсів найбільш вразливим громадам. RRM забезпечить постійну підтримку громадам у зоні до 30 км від лінії бойових дій, а також дозволить швидко реагувати на кризові ситуації по всій Україні завдяки оперативному розгортанню техніки з попередньо укомплектованих складів. 

У межах першої фази програма “Партнерство за сильну Україну” реалізувала 577 проєктів у 127 громадах, допомігши понад двом мільйонам українців знову отримати доступ до таких базових послуг, як охорона здоров’я, освіта, електропостачання та чиста вода. Програма сприяла відновленню лікарень, шкіл, закладів культури та громадських просторів.

Пріоритетними областями у межах Програми є Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська

“Стійкість України починається зі стійкості громад, – зазначила керівниця Програми Анна Онищенко. – Кожен генератор, кожна відновлена школа, кожна дитина, яка повернулася додому, – це крок до майбутнього, на яке заслуговує Україна. Із запуском другої фази Програми ми не лише продовжуємо, а й посилюємо нашу підтримку стійкості України в короткостроковій та довгостроковій перспективі.”

Довідково. Програма “Партнерство за сильну Україну” (ПСУ) – це багатостороння донорська ініціатива, що фінансується урядами Канади, Естонії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Великої Британії, та реалізується компанією Chemonics UK. Метою Програми є посилення стійкості України в умовах російської агресії шляхом надання критично важливої підтримки місцевим громадам у співпраці з українськими державними органами, громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.

За повідомленнями Фонду “Партнерство за сильну Україну”, 
 Міністерства розвитку громад та територій України