
14-04-2025 | 11:23
Упродовж майже двох років французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Expertise France спільно з Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти і науки України реалізовуватиме на Чернігівщині проєкт «Стійкість».
У фокусі ініціативи – підтримка закладів профтехосвіти (Чернігівського професійного будівельного ліцею та Чернігівського центру професійно-технічної освіти), а також забезпечення якісних соціальних послуг для вразливих верств населення, зокрема дітей з інвалідністю. Бюджет проєкту перевищує 2,2 мільйона євро.
І хоча офіційне відкриття «Стійкості» відбулося наприкінці минулого тижня в Києві, робота над впровадженням проєкту розпочалася набагато раніше. Так, у листопаді минулого року Expertise France та Чернігівський професійний будівельний ліцей підписали Лист про наміри та співробітництво. Відбулася і низка навчально-ознайомчих візитів представників області до Франції.
«Вкотре почув, що Чернігівщина – один із пріоритетних регіонів для наших французьких партнерів. Дякую за дружбу. Переконаний, що згодом Чернігівщина стане міцним і надійним партнером для Франції», – наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, долучившись до заходу онлайн.
На одній із панельних дискусій, вже в офлайн-режимі, заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк розповіла про виклики щодо розвитку професійної освіти області та зміни, що наразі відбуваються з метою швидкого й ефективного реагування на запити роботодавців.
«Маємо 14 навчально-практичних центрів, цього року додаємо ще шість. Загалом же навчаємо 60 професіям. Тож рухатися є куди. Також запроваджуємо нові спеціальності, такі як оператор безпілотних систем, фахівець з монтажу і обслуговування сонячних систем. Разом із колегами проєкту «Стійкість» працюємо над новими навчальними програмами, що стосуються енергоефективності. До речі, у проєкт увійшли заклади громадського харчування – кухарі та майстри виробничого навчання набуватимуть досвіду у Франції», – зазначила Жанна Шерстюк.
На сьогодні, крім модернізації закладів профтехосвіти, для Чернігівщини дуже гостро стоїть питання їхньої відбудови. Тут знову ж таки прийшли на допомогу міжнародні партнери, серед яких – Expertise France та Бельгійське агентство з розвитку Еnabel.
Попередньо шляхи підтримки та розвитку професійно-технічної освіти регіону представники Expertise France обговорили під час робочого візиту минулого місяця. Серед можливих напрямів співпраці – проведення навчальних семінарів і тренінгів за участі провідних французьких та українських фахівців, розвиток м’яких навичок у здобувачів освіти та педагогів, посилення методичної роботи й обмін досвідом у змішаних форматах, підготовка і перепідготовка дорослого населення, зокрема ветеранів війни.