10-04-2025 | 15:46
Днями у відкритому форматі відбулося чергове засідання науково-технічної ради комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».
Участь у ньому взяли представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА, Чернігівської міської ради, Державної екологічної інспекції в області, екологічної спільноти, науковці та медіа.
Серед розглянутих питань – оновлення складу Науково-технічної ради комунального закладу «РЛП «Ялівщина»; планування діяльності на 2025 рік; проведення лісопатологічного обстеження насаджень парку; розгляд пропозицій щодо змін до Проекту організації території РЛП «Ялівщина».
Під час засідання учасники заходу акцентували увагу на тому, що РЛП «Ялівщина» створений за клопотанням депутатів Чернігівської міської ради та мера Чернігова на землях запасу комунальної власності міста. Наразі всі рішення щодо створення парку залишаються чинними й підлягають виконанню.
До слова, парк є природоохоронним об’єктом місцевого значення та входить до природно-заповідного фонду України, а отже, має особливий режим охорони та використання.
Окрім цього, мова йшла про збільшення антропогенного навантаження на територію Ялівщини, яка межує із житловими забудовами.
У ході зустрічі значну увагу приділено питанню охорони пам’яток археології, розташованих на території парку, які є невідновним джерелом історичної пам’яті та охороняються згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини».
Наприкінці засідання більшістю голосів члени ради підтримали пропозицію щодо проведення заходів із поліпшення санітарного стану зелених насаджень, зокрема на основі лісопатологічного обстеження.
Незважаючи на те, що Проект організації території Ялівщини розроблений ще у 2022 році і вже декілька разів виносився на розгляд сесії Чернігівської обласної ради, дискусія щодо його затвердження триває й понині.
Загалом засідання пройшло конструктивно – отримано значну кількість ідей та пропозицій щодо збереження і розвитку «зеленої перлини» Чернігова.
Учасники засідання висловили сподівання, що всі дотичні до цього питання органи влади візьмуть на себе відповідальність за долю цього природоохоронного об’єкта. Адже збереження Ялівщини – це не лише справа екологів, а й відповідальність громади, влади та кожного свідомого громадянина.
За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації