
10-04-2025 | 13:40
Днями для представників обласної Національної поліції на базі Навчально-тренінгового центру соціального захисту населення провели тренінг «Ментальне здоров'я та турбота про себе».
Захід відбувся у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Серед організаторів тренінгу – Інна Чистенко, радниця голови ОДА, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в області, Віра Рогова, практична психологиня, консультантка громади з ментального здоров’я, а також фахівці Департаменту соціального захисту населення ОДА.
Учасники заходу ознайомилися з сервісами Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», обговорили вплив ментального здоровʼя на професійну працездатність та безпечну поведінку на роботі, навчилися розпізнавати ознаки стресу та емоційного вигорання за навчальною програмою від БФ «HIAS».
Також представники ГУНП в області вчилися створювати психологічно безпечне середовище для себе та своїх колег та систему психосоціальної підтримки на робочому місці.
«Сьогодні ми працювали з фахівцями, які щодня зустрічаються з негативними емоційними станами оточуючих, мають бути готові до викликів сьогодення. Зберегти ментальне здоров’я, вчасно застосувати практики самодопомоги і допомоги оточуючим, транслювати ці знання у колективі в подальшому – мету нашого тренінгу», – пояснила Інна Чистенко.
Важливо, що взаємодія поліції з надавачами послуг з психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) в громадах триває постійно.
За словами Анастасії Мелешко, старшої інспекторки дотримання прав людини Корюківського відділу поліції ГУНП в області, ментальне здоровʼя – одна з ключових складових якісного життя. Сьогодні усі піддаються впливу новин та справляються з цією інформацією як можуть. В когось виходить краще – хтось більш емоційно стійкий, а комусь необхідна допомога фахівців, психологів.
«Завдяки Всеукраїнській програмі ментального здоров'я «Ти як?» є змога звернутися зі своїми запитами до високваліфіковних спеціалістів, фахівців, котрі розпізнають проблему і допоможуть, не травмуючи додатково, не засуджуючи, вислухають людину в стресовій ситуації. В Корюківському районі діє безпечний простір «Захистити її», з яким поліція тісно співпрацює. Нарешті нам є куди спрямовувати людей, які скаржаться на депресивний стан, хронічну втому чи якісь негаразди, які не в нашій компетенції, і люди мають можливість бути вислуханими та почутими. Арт-терапія, вправи з самодопомоги стають досить популярними. Люди отримують практики, які допоможуть встояти перед життєвими негараздами. Такі проекти мають охоплювати все більше регіонів», – переконана Анастасія Мелешко.
Позитивними враженнями від тренінгу поділилася і Віталіна Степенко, начальниця відділу організації діяльності ізоляторів тимчасового тримання та моніторингу дій із затриманими ГУНП в області:
– Турбота про ментальне здоров’я – це не лише про самопочуття, а й про якість життя загалом. Коли ми приділяємо увагу власному емоційному стану, це допомагає нам краще справлятися зі стресом, приймати зважені рішення та підтримувати гармонійні стосунки з оточенням. Вчасний відпочинок, розмови з близькими, фізична активність і саморозвиток – усе це сприяє внутрішньому балансу та робить нас сильнішими перед викликами життя. Піклуючись про себе, ми створюємо міцний фундамент для щасливого майбутнього.