
07-02-2025 | 13:27
Наразі йде підготовча робота: визначаються локації та дати проведення спортивних матчів третього (районного) етапу проєкту, ініційованого Президентом України.
Детальніше про це розповіла сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА Наталія Дягло, начальниця відділу дошкільної, позашкільної освіти, оздоровлення та виховної роботи Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
«Загалом буде шість видів спорту: волейбол, баскетбол, гандбол, футзал, спортивне орієнтування і черлідінг «Б» [до участі допускаються аматори та діють обмеження на виконання елементів складності – ред.]. Змагання будуть проходити у всіх районах області. Подали заявки 331 команда. Всі змагання відбуватимуться по коловій системі за підгрупами», – пояснила спікерка.
Нагадала Наталія Дягло і про результати попередніх двох етапів – шкільного та територіального (на рівні громад).
Стосовно першого, то 56 громад, 258 шкіл, 2167 команд та 17100 учнів взяли участь у семи видах спорту: волейболі, баскетболі, гандболі, футзалі, спортивному орієнтуванні, черлідінгу «Б», регбі-5 і гандболі.
Найменше учасників було з регбі-5 – всього 5 команд (дві з Варвинської, дві з Чернігівської та одна з Киїнської громад).
Тому учасники цього виду спорту після шкільного етапу відразу переходять до обласного.
Наймасовішими змаганнями першого етапу стали волейбол (399 команд), футзал (323 команди) та баскетбол (155 команд).
У деяких громадах з певних видів спорту є лише одна команда-учасник. У цьому разі вона відразу переходить до районного етапу.
Загалом у територіальних змаганнях взяли участь 256 шкіл, 943 команди та 8165 учасників.
«Проєкт дійсно стає масштабнішим, є позитивна динаміка і щодо кількості громад, які беруть участь, і щодо кількості закладів освіти, команд та учнів», – зазначила Наталія Дягло.
З цим погоджується і директор Департаменту сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Андрій Шемець.
«У цьому році проєкт набирає обертів. Збільшилася кількість видів спорту. У цьому місяці додаються два нових – з шахів та легкої атлетики. Наразі опрацьовуємо регламент проведення змагань. Реєстрація для участі буде тривати до кінця лютого», – зауважив спікер.
«Шахи та легка атлетика поширені та доступні в регіоні. В шахи можна і дистанційно вчитися грати. Є багато спортивних шкіл з легкої атлетики», – зауважив начальник обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Денис Закружний.
До слова, в програмі легкої атлетики будуть представлені не традиційні види змагань (не олімпійська програма), а прикладні, які переплітаються з дитячою легкою атлетикою. Це зробить змагання цікавішими для дітей та доступнішими.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації