15-10-2024 | 11:20
Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури, критично важливим для Чернігівщини залишається забезпечення сталого проходження опалювального сезону. Відчутну підтримку у цьому питанні отримує регіон від міжнародних організацій, які допомагають генераторами, зарядними станціями, облаштуванням житла для ВПО тощо.
Не є винятком Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), зустріч з представниками якого відбулася вчора на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
У фокусі – актуалізувати потреби Чернігівщини та розглянути варіанти нових ініціатив для надійного забезпечення мешканців теплом та світлом.
Поспілкувалася з міжнародною делегацією Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА.
«Завдяки вашій допомозі ми закриваємо першочергові потреби наших громад. Ви – наші незмінні партнери у багатьох сферах».
Серед проєктів, які УВКБ ООН вже реалізує в регіоні спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України – забезпечення паливною деревиною жителів прикордонних населених пунктів.
За словами Жанни Шерстюк, громади дуже активно долучилися до цієї ініціативи.
«Фахівці ОМС допомагають збирати необхідні документи, щоб жителі прикордонних ТГ мали змогу отримати допомогу. Забезпечення паливною деревиною домогосподарств в сільських населених пунктах – це 90% сталого проходження опалювального сезону».
Актуальним залишається питання забезпечення соціальних установ, освіти та медицини зарядним станціями, модульними котельнями та паливом для генераторів.
«Ці заклади працюють на централізованому опаленні та електропостачанні. Тому тут у нагоді будуть модульні котельні, які забезпечать автономність установ. Також бюджет громад не може забезпечити необхідну кількість палива для безперебійної роботи генераторів в закладах, де є цілодобове перебування людей. Тому будемо вдячні за допомогу у вирішенні цих питань», – акцентувала Жанна Шерстюк.
Обговорили і питання облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб, зокрема евакуйованих з прикордоння.
За словами директорки Департаменту економічного розвитку ОДА Олександри Хомик, тут також є потреба в паливі, адже модульні містечка, де наразі знаходиться багато переселенців, працюють на генераторах. І для сталого проходження опалювального сезону необхідно мати достатні запаси пального.
Ще серед важливого – забезпечення громад технікою для розчистки доріг від снігу.
Крістіан Лангехенке, голова Київського польового офісу УВКБ ООН в Україні, запевнив, що організація розгляне озвучені потреби. А також розповів про ініціативи, які планується реалізувати в регіоні.
Серед них – встановлення нових модульних будинків в прикордонних громадах для евакуйованих з прикордоння осіб та переоблаштування житла під соціальне.
«Продовжимо допомагати і з відновленням приватного житла, постраждалого від обстрілів, тим категоріям громадян, які через певні причин не можуть отримати компенсацію від держави», – наголосив Крістіан Лангехенке.
«Ми підтримуємо будь-які ваші наміри стосовно облаштування соціального чи тимчасового житла, – запевнила Жанна Шерстюк. – Адже процес відселення з прикордоння постійно триває, а громада зацікавлена, щоб люди залишалися на її території, тільки в безпечніших місцях».
Тому в найближчих планах представників УВКБ ООН – відвідати прикордонні громади, поспілкуватися з їх керівництвом та обговорити потенційні місця для облаштування модульних будинків.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації