Однією з основних безпекових проблем на Чернігівщині залишається розмінування. Після активних бойових дій на території області залишилось багато вибухонебезпечних предметів. Крім того, їх кількість кожного дня збільшується через постійні обстріли прикордоння.
Про подальшу співпрацю у напрямі розмінування Чернігівщини говорили учора в ОВА на зустрічі з представниками Посольства Франції в Україні та Офісу Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) в Україні, яка відбулась у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
Загалом в області обстеження та розмінування потребує близько 306 тисяч га землі. Насамперед це стосується земель сільськогосподарського призначення. З 2022 року в області було обстежено близько 46 тисяч га території, з яких більше 38 тисяч га – сільськогосподарські землі. Завдяки оперативному реагуванню, після активних бойових дій на Чернігівщині вдалося засіяти близько 90 % сільгоспугідь.
Крім того, розмінування потребують ліси та річки. Наразі на відвідування лісів в області діє заборона (тут розмінування фактично не розпочинали), на початковому етапі обстеження водних басейнів. Не йде мова наразі про розмінування у 20-ти кілометровій зоні від кордону з ворогом.
«Потреба в розмінуванні буде актуальною для Чернігівщини ще протягом декількох десятків років. Тому в області створений Центр протимінної діяльності, який координує діяльність всіх операторів. До кінця року планується розмінувати близько 2 тисяч га сільськогосподарських земель, – зазначив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем. – Ми бачимо, що темпи розмінування постійно пришвидшуються, в тому числі, й завдяки технічній допомозі партнерів. Сподіваємось, що надалі ця підтримка тільки збільшуватиметься. Це важливо для того, щоб максимально швидко очистити нашу територію від вибухонебезпечних предметів».
«Ми тут, щоб зрозуміти потреби і допомогти. Дійсно є області з більшим рівнем забруднення. Проте сьогодні ми побачили скільки проблем створюють вибухонебезпечні предмети на Чернігівщині, – зауважив керівник проєктного підрозділу з протимінної діяльності Офісу ЮНОПС в Україні Девід Мак Магон. – Ми готові до подальшої співпраці і робимо все можливе, щоб отримати підтримку від різних донорів. Сподіваємось, що Уряд Франції також продовжить допомагати Чернігівщині, зокрема, і у сфері протимінної діяльності».
Зазначимо, у сфері розмінування на Чернігівщині ЮНОПС співпрацює з Державною спеціальною службою транспорту та вибухотехнічними підрозділами Національної поліції.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Щоб покращити свої побутові умови, жителі сіл, селищ та малих міст можуть скористатися обласною програмою «Власний дім».
- Розподіл обсягу додаткової дотації з державного бюджету місцевим у восьми прикордонних та прифронтових регіонах Кабмін затвердив розпорядженням від 15 квітня цього року № 358-р.
- На Чернігівщині тривають спортивні змагання в межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». Цього тижня змаганнями з легкої атлетики та шахів фінішує третій (районний) етап.
- Дорогі українці! Дорогі українки! Сьогодні дуже особливий день, якого ми завжди так чекаємо, який відзначають мільйони людей. Великдень. День, що є променем світла – особливо яскравого й сильного в часи, коли чорні хмари прагнуть затягнути наше небо.
- На сьогодні 17 територіальних громад області вже подали проєктні заявки до Міністерства освіти і науки України на оновлення класів біології, географії, математики, фізики, хімії і STEM-лабораторій у закладах загальної середньої освіти.
- Цього разу у фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» – місцеві податки та збори, а також законодавче регулювання реклами тютюнових виробів.
- Розпорядженням начальника ОВА В’ячеслава Чауса від 19 лютого цього року № 341 утворено ініціативну групу з підготовки установчих зборів для формування складу Молодіжної ради при ОДА.
- За підтримки Асоціації «Aide Medicale & Caritative France-Ukraine» Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф поповнився двома спеціалізованими автомобілями швидкої допомоги типу С.
- Упродовж року у трьох прикордонних з країною-агресоркою регіонах впроваджується ініціатива «Захистити її», спрямована на підтримку жінок та дівчат, які постраждали від війни.
- Представники гуманітарної організації GER³ в Україні разом із начальником Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрієм Музикою відвідали заклад освіти, оглянувши оновлений безпековий простір.
- Учора в Києві відбувся «Міжнародний форум згуртованості – творимо майбутнє», де представники Уряду, Офісу Президента, голови громад та міжнародні партнери говорили про довіру, взаємодію і підтримку.
- Нещодавно три автівки, заповнені комп’ютерною технікою, привезли й розвантажили волонтери з Латвії.
- Евакуація музейних предметів, які є державною частиною музейного фонду України, проводиться в Україні з 2022 року у зв’язку з воєнним станом. Координує процес Міністерство культури та стратегічних комунікацій України у співпраці з обласними військовими адміністраціями, місцевою владою та працівниками музеїв.
- Навчально-практичний центр – це структурний підрозділ закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, дорослі ж можуть підвищити кваліфікацію або пройти перенавчання.
- У харчоблоці Чернігівської обласної дитячої лікарні та садочку № 19 Чернігівської міської ради завершені капітальні ремонти.









































