Однією з основних безпекових проблем на Чернігівщині залишається розмінування. Після активних бойових дій на території області залишилось багато вибухонебезпечних предметів. Крім того, їх кількість кожного дня збільшується через постійні обстріли прикордоння.
Про подальшу співпрацю у напрямі розмінування Чернігівщини говорили учора в ОВА на зустрічі з представниками Посольства Франції в Україні та Офісу Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) в Україні, яка відбулась у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
Загалом в області обстеження та розмінування потребує близько 306 тисяч га землі. Насамперед це стосується земель сільськогосподарського призначення. З 2022 року в області було обстежено близько 46 тисяч га території, з яких більше 38 тисяч га – сільськогосподарські землі. Завдяки оперативному реагуванню, після активних бойових дій на Чернігівщині вдалося засіяти близько 90 % сільгоспугідь.
Крім того, розмінування потребують ліси та річки. Наразі на відвідування лісів в області діє заборона (тут розмінування фактично не розпочинали), на початковому етапі обстеження водних басейнів. Не йде мова наразі про розмінування у 20-ти кілометровій зоні від кордону з ворогом.
«Потреба в розмінуванні буде актуальною для Чернігівщини ще протягом декількох десятків років. Тому в області створений Центр протимінної діяльності, який координує діяльність всіх операторів. До кінця року планується розмінувати близько 2 тисяч га сільськогосподарських земель, – зазначив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем. – Ми бачимо, що темпи розмінування постійно пришвидшуються, в тому числі, й завдяки технічній допомозі партнерів. Сподіваємось, що надалі ця підтримка тільки збільшуватиметься. Це важливо для того, щоб максимально швидко очистити нашу територію від вибухонебезпечних предметів».
«Ми тут, щоб зрозуміти потреби і допомогти. Дійсно є області з більшим рівнем забруднення. Проте сьогодні ми побачили скільки проблем створюють вибухонебезпечні предмети на Чернігівщині, – зауважив керівник проєктного підрозділу з протимінної діяльності Офісу ЮНОПС в Україні Девід Мак Магон. – Ми готові до подальшої співпраці і робимо все можливе, щоб отримати підтримку від різних донорів. Сподіваємось, що Уряд Франції також продовжить допомагати Чернігівщині, зокрема, і у сфері протимінної діяльності».
Зазначимо, у сфері розмінування на Чернігівщині ЮНОПС співпрацює з Державною спеціальною службою транспорту та вибухотехнічними підрозділами Національної поліції.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Начальник ОВА В’ячеслав Чаус зустрівся з іноземними волонтерами, з українцями, які виїхали до цих країн, представниками бельгійсько-нідерландської ГО "Heart4Ukraine" та очільницею громадської організації "Сяйво Сіверщини" Іриною Березинець.
- Президент України Володимир Зеленський відвідав один із дивізіонів 27-ї реактивної артилерійської бригади імені Петра Калнишевського, оглянув техніку, заслухав доповідь та відзначив воїнів державними нагородами.
- Наразі в області триває збір кукурудзи. Аграрії намолотили 3,46 млн тонн зі 389,7 тис. га (92%) полів. У цілому ж зібрано 4,67 млн тонн зернових та зернобобових з площі 662,2 тис. га (95%).
- Серед питань, розглянутих на сьогоднішній зустрічі, – заходи зі вшанування пам’яті жертв Голодомору, робота обласного молодіжного центру у сфері утвердження національної ідентичності, військово-патріотичне виховання та меморалізація подвигу загиблих Героїв.
- Сьогодні, 11 грудня, в Ніжині відкрили тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань до родин з дітьми від народження і до трьох років.
- Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Обласну премію імені Левка Ревуцького у 2025 році отримають дві музикантки.
- Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик.
- 10 грудня уряд розпочав виплати за програмою допомоги від держави «Зимова єПідтримка». Загалом до кінця 11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 млн повнолітніх українців, а також буде здійснено виплати за 520 тис. заявок на дітей.
- Такі автівки отримали центри первинної медико-санітарної допомоги в Куликівці, Ічні, Коропі та Корюківці.
- У 2025 році буде значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій українці можуть отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. Для цього в бюджеті закладено 6,6 мільярда гривень.
- Ініціатива спрямована на підтримку найбільш вразливих категорій населення для придбання дитячого зимового одягу та взуття.
- Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні Ставку. Одне з питань – якість підготовки наших воїнів. Це те, що потребує відчутних змін. Кадрові зміни відбулись. Саме для того, щоб перезавантажити систему підготовки наших воїнів.
- Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA) підбило підсумки діяльності цього року та планує свою діяльність на наступний.
- Сьогодні Чернігівщину відвідали аташе з питань співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні Фредерік Руссо та делегація Центру кризового реагування та підтримки (Centre de Crise et de Soutien, CDCS).
- У Парижі Президент України Володимир Зеленський провів тристоронню зустріч із Президентом Франції Емманюелем Макроном та обраним Президентом США Дональдом Трампом.