back

Латвійська Республіка і Чернігівщина: це про дружбу, перевірену жахами війни

17-01-2024 | 18:45

Довго можна перераховувати, чого вдалося досягти завдяки латвійськім партнерам у відновлення регіону. Це і відбудова будинків у Ягідному, і забезпечення постраждалих модульним житлом; діти Чернігівщини їздили до Латвії на оздоровлення; дитячі садочки отримали меблі та майданчики, школи – генератори, а навчально-реабілітаційних заклади – необхідну техніку.

Латвійські партнери декларують продовження підтримки доти, доки це буде необхідно. На закріплення – сьогоднішній візит делегації на чолі з головою Сейму Латвійської Республіки Дайги Міеріні, що відбувся у рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

«У скрутний для нас час ви мужньо підставили своє плече. Ми це дуже цінуємо. Розуміємо, що для подолання всіх наслідків військової агресії наших сусідів на нас чекає попереду дуже багато роботи, але, знаючи, що нас підтримують у цьому, набагато легше запускати всі процеси»,  – звернувся до іноземних гостей начальник ОДА В‘ячеслав Чаус.

Серед обговорених питань зустрічі – подальші кроки у співпраці. Зокрема В‘ячеслав Чаус висловив сподівання на допомогу Латвії у обстеженні та розчистці підозріло небезпечних територій. Дайга Міеріня запевнила, що Латвія продовжить співпрацю щодо відновлення закладів освіти, медицини та соціального захисту.

До слова, завдяки латвійським партнерам у Чернігові сьогодні запрацював Жіночий Хаб Святої Ольги.

Цей денний центр створено у рамках проєкту «Чернігів: розширення можливостей та підтримка жінок, які постраждали від війни» та фінансується Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки.

Хаб – це великий ком’юніті центр, де можна отримати психосоціальну підтримку, послуги із фізичної реабілітації, консультації щодо працевлаштування, доєднатися до тренінгів та груп підтримки. З дітьми працює педагог-вихователь.

До центру можуть звернутися і ВПО, а також місцеві мешканці, які пережили часткову окупацію регіону, оточення міста, бомбардування.

Делегація відвідала і дитячий садок № 19. Заклад – серед об’єктів проєкту «Латвія для Чернігова: Відновлення соціальної інфраструктури». Тут передбачена реконструкція системи опалення та освітлення, ремонт і утеплення фасаду та покрівлі, відновлення внутрішніх приміщень садочка.

Принагідно делегація побувала і в підвалі-катівні в Ягідному.

«Енергія цього підвалу – те, що варто відчути, аби хоч трішки зрозуміти, що пережили люди, які тут були. Це біль. Це жах. Це тероризм, –  наголосила Дайга Мієріня. – Поряд з цим в області відновлюються будинки, дитячі садки, створюються соціальні центри. І це дає надію. І це чергове підтвердження незламності українців».

 

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації