07-09-2023 | 16:22
Чернігівська обласна військова адміністрація, Міністерство закордонних справ Латвії, Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України якісно поглиблюють роботу у відбудові соціальних об’єктів регіону.
Як свідчення — підписані сьогодні документи про співпрацю.
Угода між Міністерством закордонних справ Латвії і ПРООН та Меморандум між Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Чернігівською обласною військовою адміністрацією та ПРООН – важливий крок у відновленні ще щонайменше п’яти об’єктів соціальної сфери області.
Кошти на їх відбудову, а саме 2 мільйони євро, надає Латвійська Республіка через ПРООН в рамках проєкту «Латвія для Чернігова: Відновлення соціальної інфраструктури».
«Ми надзвичайно вдячні Латвії та ПРООН в Україні за визначення нагальних потреб нашого регіону, а також за суттєвий внесок в наше відновлення, – наголосив начальник Чернігівської ОВА В‘ячеслав Чаус. – Ця ініціатива стане каталізатором більш масштабної відбудови області, сприятиме економічному пожвавленню, зміцненню місцевих соціальних структур. Підтримка принесе користь місцевим громадам, оскільки відновить соціальну інфраструктуру та поверне доступ до основних послуг у сферах освіти та охорони здоров’я».
За словами Надзвичайного та Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Ілгварса Кляви, внесок Латвії свідчить про непохитну відданість підтримці українського народу та допомозі з відновленням критичної інфраструктури.
«Фінансова підтримка Латвії, а також партнерство з Мінвідновлення України та Чернігівщиною допоможуть відновити освітні та медичні сектори – важливу інфраструктуру для тих, хто планує повернутись додому», – додав Христофорос Політіс, заступник Постійного представника ПРООН в Україні.
Відразу після офіційної зустрічі, яка відбулася в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, делегація відвідала дві локації, кошти на відновлення яких Уряд Латвії виділить вже цьогоріч. Мова – про обласну дитячу лікарню, зокрема приміщення харчоблоку, та ДНЗ №19 міста Чернігів.
Що стосується першого об’єкту, то лікарня з початку повномасштабної війни опинилася в зоні ураження. За словами директорки закладу Тетяни Лебедєвої, територія зазнала кількох авіаударів із застосуванням касетних бомб. Наразі основне приміщення лікарні відновлене та працює. Проте гострим питанням залишається реконструкція харчоблоку, який більше 50 років не ремонтували.
Дитячий садок також зазнав значних руйнувань. Тож не дивно, що заклад – серед об’єктів проєкту «Латвія для Чернігова: Відновлення соціальної інфраструктури». Тут передбачена реконструкція системи опалення та освітлення, ремонт і утеплення фасаду та покрівлі, відновлення внутрішніх приміщень садочка.