Фонд «Партнерство за сильну Україну» вже півтора роки надає підтримку у відновленні Чернігівщини. Його представники висловили готовність допомогти і з відбудовою середмістя обласного центру, яке постраждало внаслідок російського ракетного удару 19 серпня.
Варіанти подальшої співпраці обговорювали сьогодні з командою ОВА в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
«З Фондом «Партнерство за сильну Україну» ми планували перейти на новий рівень співпраці та реалізації запланованих проєктів. Але підступні удари ворога змушують нас повертатись до вирішення нагальних питань. Насамперед до початку опалювального сезону необхідно відремонтувати дахи та встановити вікна в постраждалих будівлях. Також першочерговим завданням є забезпечення функціонування критичної інфраструктури та безпеки енергетичних об’єктів», – зауважив перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем.
Щоденних обстрілів зазнає прикордоння Чернігівщини. Ворог завдає удари по цивільній інфраструктурі та житловим будинкам.
Так, протягом останнього тижня зазнала значних руйнувань Семенівська громада, де постраждало приміщення лікарні та було повністю знищено будівлю селищної ради, в якій знаходився і Центр надання адміністративних послуг. Наразі вирішується питання щодо надання приміщення для ЦНАПу, проте залишається потреба забезпечити його меблями та обладнанням.
«Крім допомоги з відновленням центру Чернігова, пріоритетом для нашого Фонду є прикордоння. Ми проаналізуємо ситуацію в Семенівській громаді і будемо шукати можливості провести там найближчим часом оцінку потреб. Ми спробуємо утримати баланс між допомогою місту і області в цілому. Проте нашим пріоритетом залишаються ті території, які найбільше потребують допомоги», – зазначив директор компоненту раннього відновлення Фонду «Партнерство за сильну Україну» Джеймс Феннел.
«Сподіваюсь, що ми зможемо знайти найкращі варіанти допомоги громадам Чернігівщини», – додав Саймон Вікерс, старший програмний директор Фонду.
Довідково. Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» – це багаторічна мультидонорська програма, що працює за ініціативи та підтримки Уряду Великої Британії, а також за участі 5 країн – США, Фінляндії, Канади, Швейцарії та Швеції. Програма впроваджується управляючою компанією – Кімонікс Інтернешнл – і адмініструється Міністерством закордонних справ і у справах Співдружності та розвитку Великобританії (МЗССН).
На Чернігівщині Фонд реалізовує 41 проєкт з допомоги у відновленні будівель, облаштуванні укриттів, надання комп’ютерної техніки, обладнання. Зокрема, в рамках проєкту «Раннє відновлення» допомогу у відновленні соціальної інфраструктури отримали п’ять територіальних громад – Чернігівська, Киїнська, Киселівська, Іванівська та Новобасанська. Крім того, наразі триває робота щодо встановлення системи оповіщення в обласному центрі.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.
- Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області продовжує роз'яснювати актуальні питання щодо розрахунку/перерахунку субсидій.
- За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно присвоєно майору Олександру Борису та молодшому сержанту Назару Небожинському.
- З нагоди Дня захисників і захисниць України Президент Володимир Зеленський вручив високі державні нагороди українським військовослужбовцям, почесні найменування, відзнаки та бойові прапори військовим з'єднанням, а також узяв участь у складанні присяги ліцеїстами – вихованцями військових ліцеїв.
- У День Захисників та Захисниць в Україні о 9 годині ранку відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання.
- У 2023 році Україна вперше відзначає День захисників і захисниць 1 жовтня. Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
- Аграріями Чернігівщини станом на 28 вересня обмолочено 63,6 тис. га соняшнику – 26 % до прогнозованих обсягів (намолочено 147,55 тис. тонн) та 24,8 тис. га сої, а це – 30% до прогнозу (намолочено 49,85 тис. тонн).
- З нагоди Дня захисників та захисниць України, який цього року відзначаємо 1 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, у селі Лукашівка Іванівської громади відкрили меморіальний комплекс захисників України, які загинули тут у березні 2022 року.
- Новий поштовий блок продовжує випуск 2022 року «Зброя Перемоги» та включає зображення найкращих зразків техніки, наданої іноземними партнерами – бойових танків Challenger 2 (Велика Британія) та Leopard 2 (Німеччина), зенітно-ракетного комплексу Patriot (США), самохідної артилерійської установки CAESAR (Франція), а також бойової машини піхоти M2 Bradley (США).
- У селі Іванівка Чернігівського району Агентство відновлення розпочало відбудовувати приміщення їдальні місцевого ліцею.
- Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
- Напередодні професійного свята кращим освітянам Чернігівщини вручили обласні премії імені Софії Русової та Георгія Вороного. Нагородження лауреатів відбулось в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського.
- На Чернігівщині мережа центрів надання адміністративних послуг наразі налічує 40 таких одиниць, зокрема по 12 – у Чернігівському та Ніжинському районах, 8 – у Прилуцькому, 5 – у Корюківському та 3 – у Новгород-Сіверському. Ще 17 ЦНАПів мають запрацювати до кінця поточного року (найбільше – 8 – у Чернігівському районі).
- Такий меседж в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен» сьогодні озвучила під час брифінгу в медіацентрі ОВА Людмила Ключник, директорка обласного центру зайнятості.
- Першим рішенням сьогоднішньої п’ятнадцятої сесії облради депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за I півріччя поточного року.









































