Поточні потреби у відновленні Чернігівської області обговорили сьогодні представники японської консалтингової компанії PADECO та міжнародної компанії Egis з командою ОВА. Зустріч відбулася на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
«Загалом у лютому-березні минулого року на Чернігівщині було зруйновано та пошкоджено більше 12,5 тисячі об’єктів. Основна частина – приватне житло громадян. Ці цифри тільки збільшуються, оскільки росія не припиняє постійні обстріли, особливо прикордоння. Значно додалося пошкоджених об’єктів під час ракетної атаки 19 серпня – більше 76», – зазначив перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем.
За дорученням Міністерства економіки торгівлі та промисловості Японії, компанія PADECO разом з партерами від Egis збирають та систематизують інформацію щодо потреб у відновленні по регіонах України.
«Наш Уряд прагне допомогти Україні. На основі інформації, яку ми передамо, Міністерство економіки торгівлі та промисловості Японії визначить ті товари та послуги, які може надати японська сторона, а також можливість залучення до реалізації проєктів на партнерській основі», – зазначив представник компанії PADECO Йохей Сома.
Серед першочергових потреб в області – відновлення житлового фонду, облаштування укриттів в закладах освіти, відбудова соціальної інфраструктури, а також захист і відновлення критичної.
Актуальним залишається забезпечення модульними будинками мешканців постраждалих приміських громад Чернігова. Крім того, в обласному центрі є потреба у відновленні зруйнованого мосту та аварійного шляхопроводу, який є одним із ключових логістичних переходів.
Щодо відновлення медичних закладів, то наразі маємо три пріоритетні об’єкти: центр реабілітації, будівництво якого планується, поліклінічне відділення Чернігівська ЦРЛ та Центр соціально значущих та небезпечних хвороб (колишній протитуберкульозний диспансер).
Також отримали пошкодження близько 1,5 тисячі об’єктів критичної інфраструктури. Наразі проводиться їх реконструкція шляхом залучення власних коштів підприємств, міжнародних партнерів, державного бюджету для того, щоб підготуватись до наступного опалювального сезону. Що стосується енергетичних об’єктів, то крім відновлення, необхідно забезпечити їхній захист від можливих наступних ударів.
Одним з найважливіших таких об’єктів є Чернігівська ТЕЦ, де існує потреба в переобладнанні і модернізації під альтернативні види палива.
«На січень заплановано проведення в Токіо форуму з відбудови України. Наші японські колеги прагнуть наповнити його чіткими конкретними проєктами і перейти до реальних дій вже на початку наступного року», – зауважив представник Egis Максим Свірський.
Надалі список потреб Чернігівщини буде переданий на розгляд Міністерства економіки торгівлі та промисловості Японії.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Чи зміняться субсидії з 1 жовтня 2023 року? Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) українці отримуватимуть більшого розміру.
- Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.
- Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі.
- Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. Попередній спалах в Україні був у 2017–2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей.
- Виклики та проблеми, з якими стикаються підприємці на звільнених від російських військ територіях, обговорили сьогодні учасники міжрегіонального круглого столу «Відновлення ділової активності в умовах війни: національний та регіональний аспекти» в Івано-Франківську.
- П’ять тисяч школярів та вихованців дитячих садків із Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей незабаром матимуть комфортні укриття на випадок повітряної тривоги.
- Цього року за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тис. грн, отримали 109 мешканців області.
- В обласному центрі триває відновлення Чернігівської міської лікарні № 3, яка була пошкоджена росіянами ще у перші місяці повномасштабної війни.
- На нещодавніх спортивних змаганнях всеукраїнського рівня представники Чернігівщини продемонстрували хороші результати.
- Свято започатковано Генеральною конференцією ЮНЕСКО за ініціативою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU) та відзначається щороку 20 вересня.
- Дуже дякую! Я вітаю всіх, хто підтримує спільні зусилля! І я обіцяю: якщо будемо по-справжньому об'єднані, ми зможемо гарантувати справедливий мир для всіх народів. Ба більше, єдність може запобігти війнам.
- Щорічно 17 вересня відзначається свято мужньої та героїчної професії – День рятівника. Сьогодні ж працівників Головного управління ДСНС в області привітали і подякували за щоденну самовідданість представники влади, правоохоронних органів та військові.
- У рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва сьогодні в області з ознайомчим візитом перебувають представники однієї з інвестиційних японських компаній, що спеціалізується на транскордонній електронній комерції.
- На Чернігівщині розпочався збір технічних культур. Станом на 14 вересня аграріями Чернігівщини намолочено 28,4 тис. тонн соняшнику (5% до прогнозу) та 4,5 тис. тонн сої (3% до прогнозу).
- Чернігівська обласна премія імені Михайла Коцюбинського відзначає авторів літературних, мистецьких, наукових досягнень, пов'язаних з Чернігівщиною. Її вручення щорічно з 1991 року приурочується до дня народження письменника – 17 вересня.









































