23-06-2023 | 10:19
Чернігівщина працює з багатьма міжнародними та вітчизняними організаціями, фондами, має партнерські регіони та міста-побратими у різних країнах. Завдяки спільним зусиллям з понад 12 тисяч пошкоджених через війну об’єктів більш ніж третину вдалося відновити.
Та попереду ще дуже багато роботи. Структурувати її та координувати допоможе Регіональний офіс міжнародного співробітництва, який розпочав свою діяльність 22 червня: вчора відбулося перше засідання його членів.
«Наголошую: це не контроль, а взаємодія з усіма громадами та партнерами, готовими нам допомогти. Продовжуємо систематизувати потреби в громадах області, щоб розуміти: кому і в чому потрібна допомога. Розраховую на активність та зацікавленість наших громад», — наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, який і очолив новостворений офіс.
Діятиме Регіональний офіс на базі Агенції регіонального розвитку.
Отже, серед першочергових завдань – формування переліку актуальних потреб області в цілому та громад (за всіма можливими галузевими напрямками), визначення їх пріоритетності для подальшого залучення міжнародної допомоги.
Особлива увага – відбудові житла та інженерно-транспортної інфраструктури, соціальних об’єктів, розмінуванню, розвитку економіки та подоланню наслідків збройної агресії російської федерації.
У ході засідання його учасники ознайомилися з алгоритмом функціонування Регіонального офісу та проєктом так званої архітектури взаємодії органів місцевої виконавчої влади й самоврядування з донорами.
Зазначимо, що такі офіси працюватимуть в усіх регіонах України. Це – одна з ініціатив Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.