back

«Ялівщина»: від планів до реальних кроків

09-02-2022 | 16:31

Нарешті риторика навколо РЛП «Ялівщина» змінюється. Сьогодні говорили про приємне — конкретні кроки з розвитку цього регіонального ландшафтного парку. На засідання науково-технічної ради, до якого долучилися і заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов та директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерина Сахневич, винесено низку питань. Зокрема чи не найбільше обговорювали майбутнє зонування «Ялівщини».

 – Важливо врахувати багато нюансів: природно-заповідний фонд, наявність археологічних пам’яток, дотримання режиму охорони та багато іншого. І я вдячний науковцям, які готові консультувати та допомагати знайти оптимальний варіант, — зауважив Дмитро Іванов.

Обґрунтовані пропозиції з цього питання можна до 1 березня надсилати на електронну пошту комунального закладу — [email protected].

Окрім того, комунальний заклад шукає можливості залучення додаткових ресурсів для облаштування парку: подано заявку на конкурс стартапів «Екомрія» від Всеукраїнської благодійної організації “Інститут місцевого розвитку».

На часі й розчищення парку від аварійних дерев. За словами директора комунального закладу РЛП «Ялівщина» Юлії Батури, вже виявлено близько двох тисяч аварійних сухих дерев та майже тисячу лежачих. Нанесені відповідні помітки. На жаль, Чернігівська міська рада не відповіла на лист керівника РЛП з пропозицією включити санітарні заходи з видалення аварійних дерев на території парку до Програми поліпшення екологічного стану міста. Тож комунальний заклад шукатиме інші варіанти, аби зробити парк безпечнішим для відвідувачів. Також розпочалися консультації і щодо висаджування нових дерев. Де та які доцільніше розміщувати — радитимуть екологи та лісівники.

Відпочивальників же запрошують з 1 квітня і далі щоп’ятниці приєднуватися до прибирання. Першим до цієї справи візьметься Департамент екології та природних ресурсів ОДА спільно з ГО «ЕкоМісто».

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації