back

Статистика карантинного життя Чернігівщини: коротко під час брифінгу в ОДА

03-11-2021 | 14:53

За минулу добу на Чернігівщині зафіксовано 264 нових випадки covid, госпіталізовано – 75 осіб. Станом на 12:00 годину завантаженість ліжкового фонду складає майже 69%, з них отримують кисневу підтримку – 59%. 30 осіб наразі перебувають на штучній вентиляції легень.

Про це сьогодні на брифінгу повідомила заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк.

«На тиждень потреба у рідкому кисню складає близько 30 тонн. Утім ця кількість не стала, бо залежить від потреб пацієнтів. Наразі маємо 17,3 тонни такого кисню. Учора була поставка 8 тонн. У середньому його привозять двічі на тиждень. Окрім рідкого кисню, використовується й газоподібний (маємо понад пів тисячі балонів). Отже, ситуація не викликає занепокоєння», – акцентувала Жанна Шерстюк.

Також вона наголосила, що 94% госпіталізованих – невакциновані.

До слова, від сьогодні два центри вакцинації в Чернігові приймають охочих щепитися з 8:00 ранку, ще два — у торговельних центрах — запрацюють у такому режимі від завтра.

Нагадаємо, Чернігівщина перебуває в «червоній» зоні. Наявність щеплень є шансом не лише не захворіти чи легше перенести хворобу, а й працювати та відвідувати різні заклади та установи.

Як повідомив керівник Головного управління Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен, вже з 30 жовтня на Чернігівщині працюють рейдові групи, до яких входять фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронних органів, представники місцевого самоврядування та МОЗу. Вони перевіряють дотримання карантинних вимог.

«Таким чином було виявлено 169 порушень санітарного законодавства. Найбільше зауважень щодо відсутності розмітки на підлозі, недотримання вимог дезінфекції приміщення та посуду. За результатами заходів було складено 6 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей», – зауважив Юрій Павлішен.

Держпродспоживслужба перевіряє і наявність сертифікатів про вакцинацію/результатів ПЛР-тестів у працівників різних сфер. Наразі ніяких конфліктів щодо пред’явлення таких документів не виникало.

Спікери вкотре наголосили, що без належного рівня вакцинації та дотримання карантинних вимог пандемію не подолати.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації