Герой України Сергій ТКАЧЕНКО
(31.10.1981–22.07.2023)
Сергій Володимирович Ткаченко народився 31 жовтня 1981 року в м. Чернігів. Закінчив Чернігівську загальноосвітню школу № 29. Вищу освіту здобув у Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка (нині — Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка).
Учасник Революції Гідності.
У березні 2014 року добровольцем вступив до лав Національної гвардії України.
Брав участь в АТО на сході України — зокрема, в бойових діях біля м. Слов’янськ, гори Карачун, м. Вуглегірськ, населених пунктів Миронівське, Золоте-4, Станиця Луганська, Комишуваха, Гірське, Світлодарськ, Попасна, Піски, Святогірськ, Лиман, Білогорівка, у Серебрянському лісництві.
Під час російського вторгнення в Україну продовжував нести службу у складі батальйону ім. Героя України С. Кульчицького. У липні 2023 року, обіймаючи посаду заступника начальника штабу — начальника секції оперативного планування, разом із підлеглими воював у Серебрянському лісництві.
22 липня 2023 року під час виконання бойового завдання на Куп’янсько-Лиманському напрямку майор Ткаченко прийняв командування групою військовослужбовців Державної прикордонної служби у кількості 45 осіб, яких вивів з оточення, врятувавши їм життя. Під час цього бою сам Сергій Ткаченко загинув від мінометного обстрілу.
Попрощалися з воїном 26 липня 2023 року у Чернігові у Катерининському соборі, похований з військовими почестями на кладовищі «Яцево» у рідному місті.
Указом Президента України від 23 серпня 2024 року № 559/2024 Сергію Ткаченку за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові, присвоєно звання Герой України та нагороджено орденом «Золота Зірка» (посмертно).