15-04-2020 | 10:43
Через припинення відвідування закладів освіти та запровадження інших заходів, що передбачають цілодобове перебування дітей вдома, зростає ризик незабезпечення їхніх першочергових потреб. Більш за все це стосується сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Вразливість сімей посилюється непоодинокими випадками втрати батьками роботи або постійного доходу.
Тож на час дії карантинних заходів проблеми виконання батьками своїх обов’язків щодо дітей, а також профілактика домашнього насильства перебувають під особливою увагою відповідних служб.
В області забезпечується безперебійна робота у напрямі контролю за умовами проживання дітей у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах. Відтак — оперативне реагування на випадки залишення дітей без піклування та догляду батьків, жорстокого поводження з ними.
Так, під час карантину працівники служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівці із соціальної роботи та сільські старости перевірили умови проживання 874 родин, які перебувають у скрутних життєвих обставинах. На їх вихованні — майже дві тисячі дітей.
Крім того, за цей час виявлено 18 родин, які раніше не потрапляли в поле зору соціальних служб (мова йде про 33 дитини).
У телефонному режимі проконсультовані з даної тематики більш ніж пів тисячі батьків, які виховують майже півтори тисячі дітей.
За період дії карантинних заходів троє дітей влаштовані до сімей патронатних вихователів, 14 — до центрів соціально-психологічної реабілітації. Ще шестеро — до закладів охорони здоров’я, п’ятеро — повернуті до інтернатних закладів. 20 дітям надано статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
За повідомленням Служби у справах дітей
Чернігівської облдержадміністрації