28-12-2019 | 13:08
У 2019 році фінансову підтримку з обласного бюджету в рамках Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» отримали шість громадських ініціатив. Які ідеї вдалося втілити у життя — розповіли громадські активісти вчора, 27 грудня, на засіданні конкурсної комісії Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
Наприклад, ГО «Спілка жінок Чернігівщини» здійснила ряд заходів для залучення жінок до прийняття рішень стосовно діяльності громад. Це проведення тренінгів «Роль та участь жінок у сталому розвитку громади, жіноче лідерство, його розвиток» в Кіптівській, Козелецькій та Михайло-Коцюбинській ОТГ, дискусійної панелі на тему «Механізми залучення жінок до прийняття рішень в ОТГ», організація семінару «Жінка — дієвий фактор розвитку місцевих громад». Також у громадах області проведене міні-дослідження (анкетування) з приводу розуміння у населення важливості гендерної рівності для розвитку територій.
Вивченням сфери використання першими об’єднаними громадами області коштів субвенції на розвиток інфраструктури за 2016-2018 роки, а також проведенням популяризації реформи з децентралізації влади і державної підтримки розвитку громад займалася ГО «Громадський центр «Час». У рамках реалізації проєкту 200 примірників відповідного аналітичного звіту розповсюджені у громадах Чернігівської області.
Представники громадської організації «Чернігів Європейський» реалізували одразу два проєкти. Ініціатива «Домашнє насильство: соціологічний аналіз явища в Чернігівській області» була присвячена вивченню та наданню оцінки ситуації гендерно-обумовленого домашнього насильства та діяльності органів влади, громадських організацій щодо його припинення і запобігання. Завдяки іншому проєкту — «Соціологічне дослідження громадської думки з актуальних соціально-політичних проблем Чернігівської області» — проведений кількісний та якісний аналіз оцінки громадської думки про стан суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації.
Ще два проєкти присвячені популяризації літератури і читання, підвищенню гуманітарної ролі книги. Так, Прилуцька міська організація професійної спілки працівників культури в рамках проєкту «Поетична платформа «Світ жіночими очима» презентувала книгу місцевої поетеси Ніни Заболотної «Десь за дощами…». Натомість громадська організація «Центр «Апельсин» спільно з ніжинською літераторкою Тетяною Винник провела фестиваль «Літературні родинні читання «Словограй».
За підсумками проведеної роботи у 2019 році конкурсна комісія погодила звіти інститутів громадянського суспільства та затвердила підсумкові висновки.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації