16-07-2019 | 16:33
З квітня цього року розпочато розробку Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки.
Значну роботу провели 17 тематичних підгруп у складі робочої групи з розробки Стратегії, які визначили основні тенденції та проблеми соціально-економічного розвитку області, здійснили аналіз сильних та слабких сторін, а також потенціалу Чернігівщини. Важливо, що до складу цих робочих підгруп увійшли як представники органів влади, так і громадськість, науковці та експерти.
Сьогодні ж, 16 липня, відбулося засідання робочої групи, на якому була представлена узагальнена презентація основних тенденцій та проблем соціально-економічного розвитку області, SWOT-аналіз. Також обговорили визначення стратегічного бачення розвитку Чернігівщини.
Провела засідання керівник робочої групи, директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик. Члени робочої групи активно включилися в обговорення напрацьованих матеріалів. Зокрема, акцентували на важливості врахування конкурентних переваг області та застосуванні підходів смарт-спеціалізації при розробці проекту Стратегії.
В онлайн режимі до конструктивної розмови також долучився експерт Групи радників з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» Олександр Волошинський.
Усі пропозиції, висловлені членами робочої групи, будуть враховані в доопрацьованому проекті Стратегії до 2027 року. До речі, матеріали щодо розробки цього документу розміщені в тематичній рубриці на офіційному веб-сайті ОДА. Свої пропозиції можна надіслати на електронну адресу Департаменту економічного розвитку: [email protected].
Наступний етап розробки Стратегії – визначення стратегічних цілей. Наразі запропоновано напрямки: розвиток людського потенціалу, комфортні умови для життя, конкурентна економіка.
Зважаючи на одну з особливостей Стратегії-2027 – її розроблення на засадах смарт-спеціалізації (тобто розвиток пріоритетних видів економічної діяльності, що мають інноваційний потенціал і сприяють трансформації секторів економіки у більш ефективні), буде визначена ще одна ціль – прискорений інноваційний розвиток пріоритетних галузей.
У залежності від попередньо визначених напрямків стратегічних цілей будуть сформовані тематичні підгрупи, які напрацьовуватимуть операційні цілі та завдання, потенційно можливі сфери реалізації проектів, а також перелік очікуваних результатів та індикаторів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації