14-06-2019 | 16:38
На Чернігівщині продовжується реалізація проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».
Нагадаємо: з березня минулого року експерти консорціуму «Соціальні інвестиції» (відповідно до договору з Мінсоцполітики) надають консультаційні послуги із впровадження Регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів в області). Відтак, мають бути розроблені плани трансформації усіх дитячих інституцій, підготовки та перенавчання фахівців цих установ, розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах.
Кінцева мета цих ініціатив — інноваційна модель надання послуг сім’ям та дітям, що базуватиметься на забезпеченні кращих інтересів дитини.
Упродовж квітня-травня цього року команда консультанта за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування провела оцінку потреб вихованців Прилуцького обласного будинку дитини «Надія», Сновської та Батуринської спеціальної загальноосвітніх шкіл-інтернатів.
Проекти планів трансформації кожного закладу експерти консорціуму презентували сьогодні профільній обласній робочій групі. Засідання провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова. До обговорення долучилася консультант Мінсоцполітики з питань супроводу впровадження планів трансформації інтернатних закладів Тамара Головко.
За словами експертів, у закладах зміняться не тільки назви, а й кількість та якість запропонованих послуг. Зокрема, рекомендують запровадити такі послуги як представництво інтересів, раннє втручання, робота з батьками тощо. Можна розглянути навіть платний варіант (за моделлю соціального замовлення).
— Наша мета — зробити соціально комфортним життя кожної дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Маємо створити умови для повернення дітей, які виховуються в інституціях, у сім’ї біологічних батьків або ж у сімейні форми виховання. Адже ключове завдання реформи — попередити потрапляння дітей до інтернатних закладів, — підкреслила Наталія Романова.
Учасники засідання також обговорили систему індикаторів результативності реформування дитячих інтернатних закладів в області та проведення масштабної інформаційної кампанії. Серед запланованих заходів — престури до закладів, що реформуватимуться, конкурси на краще висвітлення даної тематики, конференції, круглі столи. Крім того, поширюватимуть тематичні відеоролики, буклети, плакати, знімуть навчальний фільм.
Усі пропозиції до проектів планів трансформації опрацьовуватимуть упродовж тижня.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації